Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 95 4.2PB ] temperatura wody w czasie jazdy 115 stopni,  
Autor Wiadomość
scooby 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 26
Skąd: Łapy
Wysłany: 2012-05-14, 20:41   [D2 95 4.2PB ] temperatura wody w czasie jazdy 115 stopni,

panowie mam taki problem z temperaturą , na zegarze temperatura bardzo szybko rośnie, chwilę po odpaleniu rośnie do 90 stopni, a w czasie jazdy 115 stopni, po sprawdzeniu palcem w zbiorniczku to nie wydaje sie być az tak gorąca, owszem jest ciepła ale napewno nie ma takiej wysokiej temperatury, wymieniłem już termostat, czujnik w chłodnicy i wogle płyn chłodzący też wymieniłem, co robić, bo dalej sie silnik gotuje, najgorsze są korki albo postoje, wtedy to juz masakra, może czujniki coś wariują, aha no i wogle nie włącza sie ten mniejszy wentylator POMOCY !!!
_________________
scooby
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-05-14, 20:47   

Miałem podobne sytuacje w 2 autach (też audi). W jednym okazało, że padła pompa wody - wirnik obracał się na ośce, a w innej był to czujnik temperatury (są 2 czujniki - 1 który pokazuje temperaturę na zegarach, drugi dla elektroniki samochodu). Jeśli wskazuje tak wysoką temperaturę a w zbiorniczku woda nie jest taka gorąca, to problem z obiegiem - termostat, pompa wody, lub niedrożny układ, ewentualnie padł czujnik i niewłaściwą temperaturę pokazuje (to można by sprawdzić VAG-iem)
 
 
scooby 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 26
Skąd: Łapy
Wysłany: 2012-05-14, 23:30   

podłączyłem pod kompa i nie pokazuje zadnych błędów , wartości na obu czujnikach są identyczne, więc zostaje pompa jedynie, i teraz pytanie, rozrząd był robiony 60 tysi temu, częsci były oryginał, ta pompa znajduje sie za rozrządem, to rozrząd tez mam wymienić cały na nowy, czy tylko tą pompe ????? od czego tu zacząć ????

[ Dodano: 2012-06-20, 09:05 ]
mechanicy stwierdzili ze może byc chłodnica uszkodzona, wymieniłem i dalej niema poprawy, zostało już chyba tylko pompa wody, a jeśli nie pompa to czy jest jeszcze cos co może być przyczyną takiej wysokiej temperatury ??? wskazówa rośnie na 110 już 5 minut po odpaleniu. POMOCY

[ Dodano: 2012-06-20, 09:05 ]
mechanicy stwierdzili ze może byc chłodnica uszkodzona, wymieniłem i dalej niema poprawy, zostało już chyba tylko pompa wody, a jeśli nie pompa to czy jest jeszcze cos co może być przyczyną takiej wysokiej temperatury ??? wskazówa rośnie na 110 już 5 minut po odpaleniu. POMOCY
_________________
scooby
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.