Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 FL ALL ] Servotronic w S8 dziwny objaw  
Autor Wiadomość
solox011 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Franciszek
Jeżdzę: S8
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 41
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2010-06-19, 01:20   [D2 FL ALL ] Servotronic w S8 dziwny objaw

Witam mam taki problem wymieniali mi na maglownicy ten zawór co odpowiada za siłę wspomagania. Firma co regeneruje maglownice wymieniła ten zawór na nowy bo miałem taki objaw że wspomaganie chodziło ciężko na miejscu musiałem kręcic z takim oporem jak bym jechał bynajmniej ze 150.
I problem jest taki że po wymianie wspomaganie na miejscu działa leciutko naprawdę lekko i jak jadę autem szybciej to w ogóle nie czuje żeby się utwardzało przy większej prędkości a powinno. Kierownica lata za lekko i w zakrętach jest niebezpiecznie. Nie powinno tak być.
Gdzie szukać przyczyny.

pozdrawiam
_________________
Audi S8 4,2 V8 tiptronic 360 PS 430 Nm
 
 
bronko86 
Moje A8


Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: bronek
Jeżdzę: D3 ON exS8
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 87
Skąd: dolnyslask
Wysłany: 2010-06-19, 23:54   

W tym właśnie zaworze moim zdaniem,zostaje on w pozycji w jakiej pracuje na postoju.
Z tego co wiem to nowy w orginale kosztuje pare "groszy"
 
 
solox011 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Franciszek
Jeżdzę: S8
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 41
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2010-06-20, 01:07   

bronko86 napisał/a:
W tym właśnie zaworze moim zdaniem,zostaje on w pozycji w jakiej pracuje na postoju.
Z tego co wiem to nowy w orginale kosztuje pare "groszy"



no tak ale w sensie rozumowania powinien pracować tak jak należy po to on tam jest jak jadę np. 180km/h to w zakrętach można ostro popłynąć nie może tak być za lekko to chodzi raczej w ogóle się nie usztywnia przy większej prędkości.
Czy ten zawór może nie pełnić takiej funkcji jak w oryginale gdzie szukać przyczyny może coś jest nie tak z tym przekaźnikiem od servotronika.
_________________
Audi S8 4,2 V8 tiptronic 360 PS 430 Nm
 
 
Pers 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 177
Skąd: Poznań/Suchy Las
Wysłany: 2010-06-20, 12:08   

Ja mamm ten sam problem co ty miałeś na początku.
Czeka mnie wymiana tego zaworu.
A niestety u ciebie wymieniali zawór i pwnie on tez jest rafiony tylko w dróga strone czyli otwiara sie cały czas....
_________________
Miłość od pierwszego kontaktu :-)
 
 
solox011 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Franciszek
Jeżdzę: S8
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 41
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2010-06-20, 13:20   

Pers napisał/a:
Ja mamm ten sam problem co ty miałeś na początku.
Czeka mnie wymiana tego zaworu.
A niestety u ciebie wymieniali zawór i pwnie on tez jest rafiony tylko w dróga strone czyli otwiara sie cały czas....


kurcze no to jak to jest gadałem z gościem co zawoził do tej firmy i powiedział mi że oni nie bawią się w naprawę tych zaworów tylko wymieniają na nowe,a może to sa po regeneracji te zawory i faktycznie jakis felerny. Nowy w oryginale występuje coś ponad 900 zł a ja zapłaciłem za ten zawór 350zł na miejscu to idealnie pracuje leciutko tylko problem przy większych prędkościach

[ Dodano: 2010-06-21, 19:02 ]
jednak ten gościu co to robił naprawiał ten zawór i jak z nim gadałem mówił że ciężko jest ustawić już w nim przy jakiej prędkości ma sie przełanczać na cięższe wspomaganie. Jechałem 180 i nic tak samo chodziło. Twierdził że był rozbierany i czyszczony ale juz nic z nim nie idzie zrobić czy to prawda co mówił że tam sie ustawia kiedy ma sie przełanczać. Nowy trochę kosztuje 920 zł może ktoś ma jakies namiary gdzie to zrobią dobrze i w miarę w rozsądnej cenie.
_________________
Audi S8 4,2 V8 tiptronic 360 PS 430 Nm
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-21, 19:36   

zaworem steruje przekaźniczek-sterowniczek
nie ma tak że do jakiejś prędkości jest tak a potem inaczej - to ma być ciągły proces

na poczatek do sprawdzenia jest czy wogóle jest to dobrze podłączone itp.

pytanko mam czy te magiki wymieniły zaworek na maglu na aucie czy wygrzebywali
magiel?
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
solox011 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Franciszek
Jeżdzę: S8
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 41
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2010-06-21, 20:15   

maciu napisał/a:
zaworem steruje przekaźniczek-sterowniczek
nie ma tak że do jakiejś prędkości jest tak a potem inaczej - to ma być ciągły proces

na poczatek do sprawdzenia jest czy wogóle jest to dobrze podłączone itp.

pytanko mam czy te magiki wymieniły zaworek na maglu na aucie czy wygrzebywali
magiel?


auto było na warsztacie taki zaufany zakład zdemontowali z auta i zawieźli do tego gościa co regeneruje. Mi ogólnie magiel przed zabiegiem chodził już cały czas ciężko na postoju musiałem kręcic z taka siłą jak bym jechał bardzo szybko. Jak juz mi zamontowali i się przejechałem to dzwonili do niego i mowił że zawór był rozebrany wyczyszczony i tak go ustawił żeby chodziła lekko nawet jak szybciej jadę i mówił że to tak ciężko wyregulować od jakiej prędkości ma ciężej chodzić coś to wszystko trochę dziwne. Kostka podłączona do magla więc tutaj raczej jest wszystko ok. Dodam że jak auto kupiłem to magiel chodził idealnie.
Co powiecie o firmie PURM z łodzi co regenerują
_________________
Audi S8 4,2 V8 tiptronic 360 PS 430 Nm
 
 
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2010-06-24, 14:48   

odłącz servo w nadkolu i zobacz na postoju czy bedzie ciezko jesli tak to zaworek jest ok
 
 
solox011 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Franciszek
Jeżdzę: S8
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 41
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2010-06-24, 15:44   

glinka napisał/a:
odłącz servo w nadkolu i zobacz na postoju czy bedzie ciezko jesli tak to zaworek jest ok


gdzie ta wtyczka dokładnie jest rozumiem że po stronie kierowcy. I jeszcze taka sprawa dzwoniłem do firmy w łodzi co regenerują i gadałem z gościem to mówił że najczęściej ci co regenerują to robią taki myk że w tym zaworze jest igielnica która otwiera i zamyka ten zawór po prostu reguluje ile ma wpuścić ciśnienia a ile zamknąć dopływ. I krótko mówiąc ucinają ją i wtedy zawór jest całkowicie zamknięty dlatego wspomaganie chodzi leciutko. To jest taki patent niby regeneracja a nic to z tym wspólnego nie ma tylko kase trzeba płacić :) Gościu mi powiedział że jak taki zawór już umarł to tylko wymieniają na nowy bo nic z tym nie zrobi. A tak dla ścisłości to 924 zł trzeba dać bo tylko oryginał jest dostępny. I chyba tyle w tej kwestii
_________________
Audi S8 4,2 V8 tiptronic 360 PS 430 Nm
 
 
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2010-06-25, 21:30   

solox011 napisał/a:
glinka napisał/a:
odłącz servo w nadkolu i zobacz na postoju czy bedzie ciezko jesli tak to zaworek jest ok


gdzie ta wtyczka dokładnie jest rozumiem że po stronie kierowcy. I jeszcze taka sprawa dzwoniłem do firmy w łodzi co regenerują i gadałem z gościem to mówił że najczęściej ci co regenerują to robią taki myk że w tym zaworze jest igielnica która otwiera i zamyka ten zawór po prostu reguluje ile ma wpuścić ciśnienia a ile zamknąć dopływ. I krótko mówiąc ucinają ją i wtedy zawór jest całkowicie zamknięty dlatego wspomaganie chodzi leciutko. To jest taki patent niby regeneracja a nic to z tym wspólnego nie ma tylko kase trzeba płacić :) Gościu mi powiedział że jak taki zawór już umarł to tylko wymieniają na nowy bo nic z tym nie zrobi. A tak dla ścisłości to 924 zł trzeba dać bo tylko oryginał jest dostępny. I chyba tyle w tej kwestii


tak w nadkolu od strony kierowcy jest wtyczka a co do zaworka jesli utniesz ten bolec to cisnienie w maglu spada i skreca z oporem musi byc zamkniety wtedy jest ok popytaj na szrotach od wersji angielskiej cały magiel ja wyrwałem za 100 zł :peace:
 
 
solox011 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Franciszek
Jeżdzę: S8
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 41
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2010-06-25, 22:59   

glinka napisał/a:
solox011 napisał/a:
glinka napisał/a:
odłącz servo w nadkolu i zobacz na postoju czy bedzie ciezko jesli tak to zaworek jest ok


gdzie ta wtyczka dokładnie jest rozumiem że po stronie kierowcy. I jeszcze taka sprawa dzwoniłem do firmy w łodzi co regenerują i gadałem z gościem to mówił że najczęściej ci co regenerują to robią taki myk że w tym zaworze jest igielnica która otwiera i zamyka ten zawór po prostu reguluje ile ma wpuścić ciśnienia a ile zamknąć dopływ. I krótko mówiąc ucinają ją i wtedy zawór jest całkowicie zamknięty dlatego wspomaganie chodzi leciutko. To jest taki patent niby regeneracja a nic to z tym wspólnego nie ma tylko kase trzeba płacić :) Gościu mi powiedział że jak taki zawór już umarł to tylko wymieniają na nowy bo nic z tym nie zrobi. A tak dla ścisłości to 924 zł trzeba dać bo tylko oryginał jest dostępny. I chyba tyle w tej kwestii


tak w nadkolu od strony kierowcy jest wtyczka a co do zaworka jesli utniesz ten bolec to cisnienie w maglu spada i skreca z oporem musi byc zamkniety wtedy jest ok popytaj na szrotach od wersji angielskiej cały magiel ja wyrwałem za 100 zł :peace:


a nie jest tak że jak ten zawór padnie to bolec własnie przytrzymuje go i nie zamyka. Gościu co regeneruje to mi właśnie mówił żę tak najczesciej robią i to się nazywa regeneracja :) ale może się mylę. No racja po patrze może z używki coś pójdzie tylko nie wiadomo ile wytrzyma i jak go sprawdzić czy jest dobry.
_________________
Audi S8 4,2 V8 tiptronic 360 PS 430 Nm
 
 
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2010-06-26, 06:38   

solox011 napisał/a:
może z używki coś pójdzie tylko nie wiadomo ile wytrzyma i jak go sprawdzić czy jest dobry.


najłatwiej sprawdzic zwykłym zasilaczem bedzie słychac jak sie zamyka i otwiera
 
 
matrose1983 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic Sport F1
Zasilanie: ON
Imię: Andrzej
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 41
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 201
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-08, 19:20   

Podepne sie pod temat
czy kazde s8 d2 miało servotronic?
_________________
:)
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-08, 19:31   

matrose1983 napisał/a:
Podepne sie pod temat
czy kazde s8 d2 miało servotronic?


Nie każde s8 miało servotronic
 
 
tomek808 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: lexus is300sc ,saab cabrio
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 176
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2015-03-08, 19:44   

też podpinam pod temat..z servotronika słychać cichy dzwięk jakby szum delikatne wycie podczas krecenia w miejscu ..działa bardzo dobrze ale ten dzwięc przy wyłaczonym radiu słychac i chyba nie jest to normalne...według vin servotronicbył wymieniony w srewisie na oryginalny jakies 100k wstecz pompa sucha i więcej zadnych wycieków nie zauwazyłem ...mam tak juz 3 lata od zakupu i jest tak jak na poczatku odgłosy nie wzrastają..ktoś coś takiego zauwazył u siebie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.