Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 96 4.2PB/LPG ] Instalacja BRC i spalanie  
Autor Wiadomość
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-06-24, 05:37   

Jest taka możliwość. Mi tak wyszło dwa lata temu. Na trasie 700 km średnie wyszło 9/9,6 litra. Dodam, że jeszcze szukałem kwatery no i niewielkie korki.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2010-06-24, 06:26   

rafik2204 napisał/a:
witajcie
dwa tygodnie temu bułem nad możem i jechałem stylęm jak wszyscy bez szarżowania i bardzo sie miło zdziwiłem jak wróciłem do domu to na komputerze srednie spalanie wyszło mi 8,8L/100km. trasa ok 500km. srednia prędkośc jazdy między 90 a 130km/h
czy to możliwe czy komputer oszukuję???


Wystarczyło zatankować do pełna i przeliczyć ile przejechałeś na tym co weszło do zbiornika .
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-06-24, 06:54   

Ja tak właśnie robię jak chcę sprawdzić spalanie. Robię to kilka razy w roku. Daje to mi obraz czy coś się dziej z sercem mojego auta. Mimo to że mam Vaga. Wiadomo że jeśli spalanie wzrasta to coś jest nie tak. Nie jest to miarodajne ale takie mam zboczenie jak robię dłuższe trasy. Robię to tak dla własnej satysfakcji.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2010-06-24, 08:29   

Nie jest niczym dziwnym i nadzwyczajnym w naszych autach, że jadąc w trasie spokojnie, od czasu do czasu wyprzedzając po kilka tirów na raz, to spalanie spada bliżej 10 litrów.

Moja smoczyca w mieście nie odbiega od większości aut opisywanych na tym forum - spalanie 20-23 litry w mieście. Ostatnia trasa jaką zrobiłem to ponad 300 km i FIS pokazywał spalanie średnie na poziomie 10,5 l PB - realne spalanie gazu wyniosło dokładnie 2 litry więcej - 12,5 l/100km - i to mnie baaardzo ucieszyło.

Stara zasada jak już to ciężkie ciało wprawi się w ruch to się kula i gdy nie będziemy wyciskać z niego siódmych potów to zadowoli się małą ilością paliwa.

Ale z drugiej strony kto kupuje A8 4,2l żeby oszczędzać he he ;-)
 
 
Mucholejkolator 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kacper
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-26, 20:56   

Ja mam instalację BRC półroczną na dwóch parownikach. Założona u bardzo dobrego gazownika,przed warsztatem przeważnie czekają w kolejce lepsiejsze auta z dużymi pojemnościami silników.
Instalacja sprawuje się świetnie, nie ma żadnych problemów,czy Pb czy LPG przyspiesza tak samo.
Spalanie LPG trasa 13 - 16 w zależności jak jadę a w mieście 20-22. Poniżej 13 na trasie nie da się zejść praktycznie, co bym nie robił (niewielka prędkość hamowanie tipem itp) i w mieście poniżej 20 też nie opcji. Ale myślę, że jak bym się postarał to i 25 by wychlała w mieście :mrgreen: Mam też citoena XM 2.0 w gazie i w mieście pali 17 więc uważam że te 20-22 jak na 4.2 to niewiele stosunkowo. :-)
 
 
RAJAN 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: audi a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 48
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-07-27, 12:22   

SERGIO napisał/a:
Ale z drugiej strony kto kupuje A8 4,2l żeby oszczędzać he he


to po co ci gaz w aucie :-P
 
 
karwafak 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: darek
Jeżdzę: Audi A8 4,2
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-27, 17:44   hej Panowie

Witam Wszystkich.
Mój mały smoczek :wpale: przy normalnej jeździe, raczej powiem spokojnej spalał mi między 11-13 PB, tankowanie do pełna nię żaden FIS. W większości to była trasa, ale i miasto też, mieszkam w okolicach Warszawy w więc taki wynik to jest chyba rewelacja. Teraz mam LPG na STAG-u i spalanie wynosi w okolicach 13-15, tak więc jestem bardzo zadowolony. Nie długo pomykam na Chorwację tak więc zobaczę jakie wyniki będę miał w samej trasie.
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2010-07-29, 19:21   

rafik2204 napisał/a:
SERGIO napisał/a:
Ale z drugiej strony kto kupuje A8 4,2l żeby oszczędzać he he


to po co ci gaz w aucie :-P


A po to, że samo posiadanie instalacji LPG jest już wielką oszczędnością.
Nie kupiłem A8 ażeby bić rekordy minimalnego spalania i w trakcie jazdy modlić się, aby FIS pokazał mniej, mniej, mniej.
Gaz też nie założyłem od razu po kupnie auta, lecz dopiero po wielu namowach kolegów. Nigdy nie byłem zwolennikiem LPG i przez wiele lat po jednym nieudanym podejściu, gdzie założyłem do auta gaz, posiadałem auta z silnikiem diesla.
W końcu dałem się namówić i nie żałuję, ponieważ osiągi zostają na tym samym poziomie jednak koszta o połowę niższe, więc po co przepłacać, a awaryjność instalacji gazowych nowej generacji jest stosunkowo niewielka - przynajmniej ja nie miałem od 1,5 roku żadnych większych przygód.
Jeśli chodzi o instalację wiele się zmieniło przez te kilka lat - na szczęście na lepsze.
 
 
RAJAN 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: audi a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 48
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-07-30, 10:31   

to był tylko żart...mam nadzieje ze nie wzieles tego do siebie.... :-P

ja tez myslałem zeby załozyć gaz ale ja zadko uzytkuje swoje A8... najczęsciej weekendy gdyż w tygodniu jezdze busem... wieć nie opłaca mi sie zakładać gaz.

od grudnia zrobiłem 7 tyś km to ok 1000mieś i to raczej w trasie, doszedłem do wniosku ze nie opłaca mi sie zakładać gazu.
 
 
michi 
Użytkownik


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 ABZ
Wiek: 55
Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 31
Skąd: Katowice/Śląsk
Wysłany: 2010-08-10, 08:36   

rafik2204 napisał/a:
witajcie
dwa tygodnie temu bułem nad możem i jechałem stylęm jak wszyscy bez szarżowania i bardzo sie miło zdziwiłem jak wróciłem do domu to na komputerze srednie spalanie wyszło mi 8,8L/100km. trasa ok 500km. srednia prędkośc jazdy między 90 a 130km/h
czy to możliwe czy komputer oszukuję???



hahahahaha, no teraz to się poczułem jak na forum burakowozów czyli Passatów, zaraz się okaże, że 6.4 l, potem ktos przebije swoim 4.95 l itd.

kiedyś miałem zablokowaną przepustnicę i pare innych błędów w VAG-u wyszło i FIS przy ciężkiej jeździe miejskiej pokazywał mi 11 l, ale na stacji oczywiście wyszło 22 l..... (S8)
także kolego zacznij od VAG-a, czy komputer "zlicza" wszystkie parametry, inaczej możesz się czuć szczęśliwy, tylko po co sie oszukiwać?
_________________
jak to było? "Vorsprung durch Technik" ?
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2010-08-10, 11:07   

He he , Panowie jak to jest :)
Mi przy normalnej jeździe na trasie spala 13,5 litra gazu w prętkościach nie przekraczając 130km/h , niech ktoś mi pokaże jak samochód 4 litry może palić 8,8 litra na 100km ??
Nawet z wyłączoną klimą i bez świateł to nie jest osiągalne :) bo wychodzi mi 12,5 litra :)

Może ja nie umię jeździć ?? nauczy mnie ktoś ??
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Pi-JAY 
Użytkownik



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 49
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-10, 15:52   

SERGIO napisał/a:
rafik2204 napisał/a:
SERGIO napisał/a:
Ale z drugiej strony kto kupuje A8 4,2l żeby oszczędzać he he


to po co ci gaz w aucie :-P


A po to, że samo posiadanie instalacji LPG jest już wielką oszczędnością.
Nie kupiłem A8 ażeby bić rekordy minimalnego spalania i w trakcie jazdy modlić się, aby FIS pokazał mniej, mniej, mniej.
Gaz też nie założyłem od razu po kupnie auta, lecz dopiero po wielu namowach kolegów. Nigdy nie byłem zwolennikiem LPG i przez wiele lat po jednym nieudanym podejściu, gdzie założyłem do auta gaz, posiadałem auta z silnikiem diesla.
W końcu dałem się namówić i nie żałuję, ponieważ osiągi zostają na tym samym poziomie jednak koszta o połowę niższe, więc po co przepłacać, a awaryjność instalacji gazowych nowej generacji jest stosunkowo niewielka - przynajmniej ja nie miałem od 1,5 roku żadnych większych przygód.
Jeśli chodzi o instalację wiele się zmieniło przez te kilka lat - na szczęście na lepsze.


... zgodzę się z przedmówcą i tak samo jak on do GAZu w aucie podchodziłem sceptycznie (uważałem jedynie ,że gaz jest w kuchenkach i zapalniczkach :mrgreen: ). Jako stary dieslowiec przekładałem technikę i komfort jazdy na ropie ponad wszystko do czasu gdy ojcu rozpadł się 2.5 V6 w C5 więc nie było innej alternatywy kupna A8 jak tylko 4.2 w gazie i nie żałuje :diabel: Gaz BRC z butlą 90L założyłem pół roku po zakupie jedyną rzeczą którą wtedy żałowałem to ,że zrobiłem instalkę tak późno :-/

p.s: Pb - ok. 22L/100km miasto, trasa ok. 12L/100km | Gaz ok. 26L/100km miasto, trasa 15L/100km ... na trasie tempomat zapięty na 140km/h + wyprzedzanie z kickiem :!:

p.s: Jestem pełen podziwu jak na motostat.pl ludzie w A8 mają średnie spalanie na gazie w mieście 13L/100km szok :peace: :!:
_________________
Audi A8 4.2Q
Audi 80 1.8 CC moja EX !
Audi A6 V6 2.5 TDi
Audi 100 2.5 TDI - moja EX !
http://eurowroc.com/akp/logo/logo2.jpg
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-08-11, 00:23   

Żeby wskazania były w miarę podobne potrzebny jest komputer LPG czytający non-stop dane z OBD. W autach przed liftem chyba niedostępne niestety
_________________
Z Audi były: A8 D2 2.8 A8 D3 3.7 A2 1.4 A8 D3 4.2 A4 B7 2.0PB A8 D3 3.0PB Obecnie A8 4.2 lift oraz A2
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2010-08-11, 09:48   

U mnie średnio wychodzi zawsze 2l gazu więcej niż pokazuje FIS (z tym że zawsze po tankowaniu kasuję komputer, wtedy tak wychodzi)

Tak jak pisałem wcześniej litr w tą czy litr w tą kogo to obchodzi przecież wrażenia z jazdy A8 są bezcenne.

Wielu ludzi chciałoby jeździć A8 jednak kupić auto to 1/4 wydatku, to auto trzeba jeszcze utrzymać, a to mało nie kosztuje do tego zalać PB, gaz. Uważam, że kto kupuje używane A8 (auta te nie należą do nie awaryjnych) musi być fascynatem marki i godzi się na to, że do A8 wszystko kosztuje X 2 bo to A8 np. zamiennik wkładu lustra do A8 kosztuje 69 zł, taki sam wkład do A3 kosztuje 34 zł - dlaczego jest tańszy skoro to samo lustro i rozmiar.
Ja szukam wkładu do S8 i zamiennika nie mogę dostać a ori Audi 1152 zł - rozbój :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.