Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 96 4.2PB/LPG ] Kangurki przy ruszaniu na skręconych ko  
Autor Wiadomość
plsbx 
Użytkownik


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4g
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 21 Wrz 2020
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-01-10, 15:16   [D2 96 4.2PB/LPG ] Kangurki przy ruszaniu na skręconych ko

Cześć, mam swoją A8 od około pół roku i dwa miesiące temu po zrobieniu wahaczy i drążków z przodu pojawiło się takie "stukanie" podczas jady. Brzmi to mniej więcej jak "tu, tu, tu, tu". Niestety na nagraniu ciężko to złapać. Myślałem że może opona tylna bo zeszło mi powietrze, ale pasażer zgłosił mi że dźwięku z tyłu nie słychać za bardzo.
Objawy:
- Stukanie podczas jazdy od prędkości ok. 40kmh w górę. Na początku przestawało przy 80kmh, teraz przy 100kmh już słychać. Dźwięk dobiega z przódu od prawej strony.
- Wibracje które czuć na podłodze.
- Bicie na budzie przy hamowaniu powyżej 100kmh.
- Dziwny pojedynczy stuk przy mocniejszym skręcie lub przekładce np.: na rondzie. Głównie gdy nie mam wciśniętego pedału gazu.
- Najważniejsze! Kangurek przy ruszaniu z mocno skręconymi kołami. Wygląda to tak jakby ktoś dopiero uczył się jeździć na skrzyni manualnej.

Dzisiaj z racji wolnego czasu podniosłem przód i sprawdzałem.
Przeguby wydają się być dość "sztywne". Jak ruszam kołem to nie widać, aby te miały jakiś większy luz.
Za to inna sprawa z dyferencjałem.
Ruszałem sobie kołem przód/tył i takie coś słyszałem: https://1drv.ms/v/s!An1SXsF2Evthhax8mYnMi74j4ADaNQ
Dość duży luz i metaliczny stuk.
(Mam nadzieję że link działa)

Sprawdzałem też zachowanie samego mechanizmu. Zresztą mam jeszcze trzy inne filmiki: https://1drv.ms/u/s!An1SXsF2Evthhax7ddYb3x_Sw-Eckg?e=E4L4bl

Same koła nie dają wyczuwalnych luzów na łożyskach.
Mechanik podpowiedział mi też aby sprawdzić czy dźwięk zanika jak skręcam w jedną lub drugą stronę. Jak mocniej skręcę w prawo to dźwięk faktycznie znika, a w lewo wzmacnia się.

Pomysły co jeszcze mogę sprawdzić, naprawić lub wymienić?
 
 
Ukaniu 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 555
Skąd: Grodzisk/Żyrardów
Wysłany: 2021-01-11, 00:47   

Zdjąć dekiel dyferencjału wyjąć koło talerzowe i zerknąć, inaczej to tylko szklana kula.
Luz wydaje się trochę za duży ale to suma wszystkich luzów w napędzie jak ruszasz w ten sposób i niekoniecznie wskazuje na uszkodzenie. Tylko zdjęcie dekla da pełną odpowiedź czy tam się coś mieli.
Dziwne, że pojawiło się po zrobieniu zawieszenia. To by wskazywało jednak na inne przyczyny.
Znani są fachowcy z dużymi młotami których fantazji podda się wszelaka materia.
_________________
Kot też jest Quattro
 
 
plsbx 
Użytkownik


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4g
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 21 Wrz 2020
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-01-11, 11:51   

A czy teoretycznie mogła zmienić się odległość flanszy przegubu wewnętrznego do koła? Druga opcja to zmiana kątu pomiędzy półosią, a skrzynią lub kołem co może powodować niekorzystne warunki pracy.

Tak czy inaczej muszę jakoś to sprawdzić. Czy jakbym podniósł auto na najazdach to jestem w stanie wybadać cokolwiek?
 
 
machul333 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jan
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Wiek: 29
Dołączył: 07 Sie 2017
Posty: 244
Skąd: Samborowo
Wysłany: 2021-01-11, 18:09   

Sprawdź przeguby , podobne coś miał kolega po wymianie silnika . Przy montażu rozjechał mu się przegub delikatnie i się rozwalił przy pierwszej jeździe . Luzu z tego co pamiętam nie miał za mocnego ale dawał oznaki jaz rozwalony . Wymienił go dla pewności bo pamiętał że miał z nim przy montażu problem i pomogło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.