Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 2.5TDI ] Zasada działania zaworu przepływowego na f  
Autor Wiadomość
arni61 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Arnold
Jeżdzę: Audi V6
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 18
Skąd: Opole/Opolskie
Wysłany: 2012-02-02, 21:20   [D2 97 2.5TDI ] Zasada działania zaworu przepływowego na f

Witam.
Sprawdzałem na wielu forach ale nie znalazłem informacji jak konkretnie działa ten plastikowy zawór na powrocie, wmontowany w filtr paliwa. Do czego on konkretnie służy. (Z tego co czytałem, to głównie do zapowietrzania :lol: )
Kupiłem nowy, oryginalny. Ze strzałki wynika że paliwo powinno płynąć w tym kierunku. Na razie z braku innej możliwości dmuchnąłem ustami z jednej i drugiej strony. Nie poczułem żadnej różnicy. Tak jakbym dmuchał przez zwykłą rurkę :-).Może pod ciśnieniem podgrzanego ON zachowuje się inaczej ?Jest tam jeszcze coś takiego ze sprężynką. Może to taki miniaturowy termostat ?
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-03, 12:44   

to jest miniaturowy termostat. Gdy paliwo jest zimne krazy miedzy silnikiem a filtrem, silnik pobiera jedynie to co zuzyl na prace. Gdy paliwo jest cieple to wraca powrotem do zbiornika.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
arni61 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Arnold
Jeżdzę: Audi V6
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 18
Skąd: Opole/Opolskie
Wysłany: 2012-02-03, 18:44   

Witam
Dzięki za odpowiedz. Przed chwilą zrobiłem eksperyment :lol: .Doszedłem mianowicie do wniosku, że skoro w temperaturze pokojowej jest pełny przedmuch ("nagrzane paliwo płynie z silnika do zbiornika"), to żeby uzyskać efekt taki jak pan (szeryfisch) pisze "zimne paliwo krąży pomiędzy filtrem a silnikiem", włożyłem ten zawór do zamrażarki. Po wyjęciu, faktycznie, przedmuch był bardzo utrudniony. Powietrze w dużej części leciało tym otworem gdzie jest sprężynka.
Myślę że to jest główna przyczyna zapowietrzania się pompy w niskich temperaturach.
Też odpowietrzałem pompę po wymianie filtra w warsztacie za pomocą przyrządów (pompa podciśnieniowa, przezroczysty zbiorniczek itp). Trwało to parę godz. a powietrza nie ubywało. Z tego względu że na spodzie tego przezroczystego zbiorniczka mam zawór i wężyk który można włożyć do otworu wlewowego paliwa, odpaliłem samochód.
Przyznam że to co zobaczyłem wprawiło mnie w osłupienie Paliwo pół na pół z powietrzem). Parę dobrych sekund trwało zanim zaczęło lecieć czyste paliwo. Nie spodziewałem się że w tej pompie było tyle powietrza. (chciałbym zaznaczyć że auto z rana miało problemy z odpaleniem a po paru minutach na chodzie, już nie).

Wracając do tego zaworu (termostatu) to na chłopski rozum, przy niskich temperaturach jak pompa (wysokiego ciśnienia) ma powietrze, to w pierwszej kolejności, paliwo z tym powietrzem wchodzi do filtra i go zapowietrza. Utrudnia to zassanie paliwa ze zbiornika i co za tym idzie rozruch silnika. W końcu, jak auto odpali, to z powrotem zasysa paliwo z tym powietrzem i tak w kółko.

Ten zaworek chciałem włożyć do tego nowego filtra ale na razie dam sobie spokój. Auto pomimo niskich temperatur odpala do 5 sek. a nie jak wcześniej, musiałem z przerwami piłować do pół min.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.