Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 3.7PB/LPG ] Wskaźnik paliwa opada jak jadę na LPG  
Autor Wiadomość
kubas98 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jakub
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 43
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 38
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2009-08-04, 21:39   [D2 97 3.7PB/LPG ] Wskaźnik paliwa opada jak jadę na LPG

Witam mam taki problem jade na lpg a ubywa mi paliwa .Moje pytanie jest takie czy jest mozliwosc zalozenia jakiegos resetu na wskaznik , bo ydejmowanie klemy jest bez sensu.
Moze wystarczy zalozyc przekaznik na wsaznik .Mysle ze moze gdzies przy pompie.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-08-04, 21:46   

Kolego, nie bardzo zrozumiałem problem...

czy szwankuje wskaźnik poziomu paliwa?
...
czy też wskaźnik działa dobrze a auto jeżdżąc na LPG rzeczywiście spala także benzynę?

jedno nie ma nic wspólnego z drugim :roll:
 
 
kubas98 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jakub
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 43
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 38
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2009-08-04, 21:52   

nie chodzi oto ze samochod spala tylko lpg jak jest na nie przelaczony i nie spala paliwa ale gdy jade na lpg do wskaznik paliwa na desce opada po rozlaczeniu aku wskaznik wskakuje na normalny poziom

[ Dodano: 2009-08-05, 09:04 ]
i jeszcze jed no pytanie czy założenie przekaźnika który rozcinał by obwód od pływaka przy pompie rozwiązał by sprawe .Z góry dzięki za odpowiedź
 
 
mietek. 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 2009-08-09, 00:35   

Też zauważyłem że w czasie jazdy na gazie wskaźnik od pb spada.Z tego co mówił mi gazownik auto nie morze pracować na pb i lpg.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-08-09, 15:21   

mietek. napisał/a:
Też zauważyłem że w czasie jazdy na gazie wskaźnik od pb spada.


Panowie, zupełnie nie mam pomysłu na waszą usterkę...
trza podłączyć pod komputer i przeanalizować ewentualne błędy.

W mnie także LPG ale nigdy nie zauważyłem takich objawów jak u Was.

mietek. napisał/a:
Z tego co mówił mi gazownik auto nie morze pracować na pb i lpg.


Oczywiście, że nie może spalać PB i LPG równocześnie - przynajmniej wtedy kiedy wszystko jest w porządku...
ale niektórzy nasi "garażowi" mechanicy wszystko potrafią spierniczyć :/
 
 
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-12, 18:28   

FOSS napisał/a:
Oczywiście, że nie może spalać PB i LPG równocześnie - przynajmniej wtedy kiedy wszystko jest w porządku...
ale niektórzy nasi "garażowi" mechanicy wszystko potrafią spierniczyć :/


jest to możliwe, jak najbardziej ;)

Podeprę się linkami do forum na którym przebywam >> http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59430 i drugi tak na szybko >> http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59509

Reasumując, za słaby reduktor i podpiera sie benzyną w wyższym zakresie obrotów lub odpowiedź w drugim linku...
 
 
zielaki 
Użytkownik



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIPtronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-09-06, 19:10   

temat jest prosty, Audi A8 po liftingu posiada komputer pokładowy któy wylicza spalanie które przedkłada sie na poziom paliwa w zbiorniku , na podstawie cykli wtryskiwaczy... z uwagi na to ze wtryskiwacze cały czas pracuja podczas jazdy na gazie dostaja cyne do komputera i przeliczaja ustalając poziom paliwa.....

jeśli mechanik od gazu powiedział ze w tym samochodzie może iść paliwo i gaz razem to jest głupszy niz głupi.... i zna sie tylko na załozeniu butli i parownika.... reszta elektrykki go juz nie interesuje....(zresztą mógłby cos zepsuc).

W wersjach przed liftingiem nie występuje taka dolegliwosc.

Ratunek:

rozmontowanie siedzenia tylniego, znalezienie kabli od zbiornika do kabiny, dołozenie przekaznika samodotankowywania, plus rezystor -jakiej wartosci(do wiadomosci na priv)
nich się uczą gazownicy jeszcze!!!!!!!!!!



http://www.allegro.pl/ite...le_p_slask.html

tu mozna nabyc cos takiego, trzeba to tylko troszke zmodyfikowac, bo w oryginale po 10 zapaleniach samochodu macie pełny zbiornik.....(kazde auto ma inna rezystancję pływaka miedzy pełnym a pustym zbiornikiem) trzeba teraz znalezc jaka .... ja znalazłem i w mojej audi chodzi super.... (testowane i spraawdzane)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-09-09, 01:16   

zielaki napisał/a:
temat jest prosty (...)


Kolego zielaki, bardzo ciekawe rzeczy piszesz...
nigdy o czymś takim nie słyszałem chociaż na LPG jeżdżę już chyba z 8 lat i zrobiłem na nim kilkaset tysięcy km :shock:

nie wiem czy ktoś to u mnie zamontował ale nigdy nie zauważyłem żeby jeżdżąc na gazie opadała także wskazówka od paliwa...
co więcej... od czasu do czasu nalewam do swojego do pełna i o dziwo rzeczywiście wchodzi tam kilkadziesiąt litrów - czyli u mnie wskaźnik nie przekłamuje :-P
 
 
zielaki 
Użytkownik



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIPtronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-09-11, 14:27   

mozesz miec Audi z pierwszych montazy po liftingu.... tam jeszcze były jakies manipulacje elektryczne. masz auto z 08.1999 ?

W starej Wersji sprzed 1999 tego nie było.....
 
 
-V-I-R-U-S- 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 128
Skąd: warm-maz
Wysłany: 2009-09-11, 17:13   

kolega zielaki ma rację, i pisze prawdę. komputer w A8 przelicza sam ile ma paliwa w zbiorniki i zamienia to na możliwe kilometry do przejechania. by tego uniknąć montuje się co ale dokładnie nie wiem jak to się nazywa to na gazie odłącza kompa i nie ma problemu.
_________________
Kudłaty
 
 
koszatnik 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 51
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2009-09-12, 23:49   

Bzdura kolego. Gdy samochód chodzi na gazie, wtryski paliwowe nie chodzą. Wiem to na pewno!
 
 
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2009-09-13, 16:46   

koszatnik napisał/a:
Bzdura kolego. Gdy samochód chodzi na gazie, wtryski paliwowe nie chodzą. Wiem to na pewno!



witam kolega ma racje jesli jest dobra instalacja to wtryski od paliwa niemaja prawa chodzic chyba ze jest cos zrypane a propos wskaznika np. umnie jak mam 1/4 zbiornika i stane na zboczy to wskaznik potrafi opasc po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu wskaznik wraca na miejsce moze to taka przyczyna :shock: pozdrawiam
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-09-13, 20:32   

-V-I-R-U-S- napisał/a:
kolega zielaki ma rację, i pisze prawdę. komputer w A8 przelicza sam ile ma paliwa w zbiorniki i zamienia to na możliwe kilometry do przejechania. by tego uniknąć montuje się co ale dokładnie nie wiem jak to się nazywa to na gazie odłącza kompa i nie ma problemu.


No własnie kolega zielaki nie za bardzo ma rację...
tym bardziej, że to co Ty napisałeś to zupełnie coś innego niż napisał On.

Moim skromnym zdaniem jest tak:

1.
O ilości paliwa w zbiorniku informuje czujnik umieszczony w zbiorniku i nie ma to nic wspólnego z wtryskiwaczami.
Tym bardziej, że nie ma w żadnej instrukcji obsługi wymogu tankowania do pełna - jak więc komputer określiłby ilość paliwa w zbiorniku (przy wykorzystaniu wtryskiwaczy - bo taka pokrótce jest teoria kolegi zielaki) jeżeli podjadę na stację i dotankuję tylko 20 litrów paliwa (nie do pełna) :?:

2.
Jeżeli chodzi o ilości zużywanego paliwa jakie pokazuje komputer (zużycie chwilowe, zużycie średnie, ilość kilometrów do przejechania na pozostałym w zbiorniku paliwie) to:
komputer na bieżąco monitoruje spalanie (właśnie ilości paliwa podawane przez wtryskiwacze), prędkość pojazdu, ilość przejechanych kilometrów oraz wskazania czujnika poziomu paliwa w zbiorniku...
- zestawienie tych informacji w czasie rzeczywistym pozwalają z dużą dokładnością podać odpowiednie liczby na wskaźnikach :-P
i akurat Twoja wypowiedź -V-I-R-U-S- jest prawdziwa tyle, że piszesz o czymś innym niż kolega zielaki

3.
W trakcie jazdy na LPG wtryskiwacze paliwa nie pracują...
identycznie jak w sytuacji hamowania silnikiem paliwo nie jest podawane i spalanie jest =0.
 
 
koszatnik 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 51
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2009-09-14, 02:31   

Witam !
A ja wam opisze jak u mnie przebiega ten proces ze wskazówką opadającą na gazie.
Gdy jeżdżę na gazie i mam zatankowane pół zbiornika wskazówka powoli opada paliwa.
Jak już dojdzie do zera, jadę na stację benzynową i np. tankuje 10L . Komputer i wskazówka pokazuje tylko te do tankowane 10L , a te pół zbiornika już nie. Żeby pokazał faktyczny stan to muszę ściągnąć klemę i z powrotem założyć. No i tak mam faktyczny stan paliwa.
Przed gazem było ok.
Co wy na to. Jest ktoś co miał podobny problem co ja i poradził sobie z tym.

Z góry dzięki za poradę. Pozdrawiam.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-09-14, 11:42   

Kolego koszatnik, zupełnie tego nie rozumiem...
czyżby A8 posiadało we wlewie czujnik ilości dolanego paliwa??
- nigdy o tym nie słyszałem.

U mnie na 100% nic takiego się nie dzieje...
wiem to, gdyż w te wakacje zrobilem po Polsce i Słowacji kilka tysięcy kilometrów...
jeździłem i na gazie i na benzynie...
i kiedy tankowalem do pełna to rzeczywiscie wchodziło tam kilkadziesiąt litrów :-P

a gdyby działo się tak jak u Ciebie to któregoś dnia tankując benzynę okazało by się, że wchodzi tylko 5 litrów i już pełno :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.