Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 3.7PB ] TIP+Q - Wymiana skrzyni na inną  
Autor Wiadomość
michu1002 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: hubert
Jeżdzę: a8 d2
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 3
Skąd: Barlinek
Wysłany: 2010-08-16, 10:22   [D2 97 3.7PB ] TIP+Q - Wymiana skrzyni na inną

Witam tak jak w temacie mam padniętą skrzynie napęd quattro, związku z czym mam pytanie czy da rade wymienić skrzynie z 3.7 quattro na taką z 4.2 quattro czy będzie pasować.
Z tego co mi wiadomo to niby te silniki są prawie takie same
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2010-08-16, 18:42   

kolego zapakowac ina skrzynie to nie takie hop siup. Kazda skrzynia jest do odpowiedniego motoru, kazda ma inny sterownik, kazdy sterownik silnika musi zaakceptowac sterownik skrzyni czyli jednym slowem trzeba wszystko zgrac i niewiadomo jak to bedzie sie spisywac. Na rynku jest kupe skrzyn i to w dobrych cenach wiec lepiej poszukaj odpowiedniej i po klopocie. Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi. Ja na twoim miejscu wyremontowalbym ta co masz bo tez nie wiadomo co sie kupi. A ze zapytam z ciekawosci, co sie z twoja dzieje?
 
 
michu1002 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: hubert
Jeżdzę: a8 d2
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 3
Skąd: Barlinek
Wysłany: 2010-08-16, 23:13   

Powiem tak. Remontować automata to nigdy sie nie będzie opłacało. Trochę handluje samochodami i częściami to wiem. Mam do kupienia takie całe audi tylko że 4.2 i dlatego chce wiedzieć czy woglę skrzynia wejdzie na ten silnik a wymienić sterownik to dla mnie nie problem. Najbardziej mi zależy na informacji budowy skrzyni czy obudowa jest taka sama aby dało rade przykręcić ją do bloku. albo żeby ktoś podsunął mi jakąś stronkę z takimi informacjami. A skrzynie musze zmienić bo jedną zajeździł poprzedni władca tej fury, mój kolega i wymienił ją na taką bez napędu na tył. odkupiłem to od niego i chce zmienić z powrotem na quattro
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2010-08-18, 10:29   

to masz zle podejscie do tego. Tez handluje autami a remonty w a8 mam w paluszku i uwierz mi ze lepiej wyremontowac tipa niz kupic uzywke i tez ja wyremontowac. Z ta skrzynia u ciebie to trudno powiedziec bo masz tam nasrane pod autem. Skad wiesz co tam bylo? A moze tam byl 4-biegowy tip i w quattro a moze 5-biegowy z napedem na przod a moze 5-biegowy w quattro? Sam nie wiesz co tam bylo.Sterownik to najmniejszy pikus z tego wszystkiego, najwazniejsze to zeby wszystko sie zgralo i jedno zaakceptowalo drugie ale widze cwaniak jestes klamotami handlujesz to napewno wiesz jak wyglada skrzynia i znasz jej budowe wiec poradzisz sobie
 
 
michu1002 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: hubert
Jeżdzę: a8 d2
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 3
Skąd: Barlinek
Wysłany: 2010-08-18, 15:48   

ja niemogę człowieku skąd wiesz jaka jest moja sytuacja że chce wkładać taką a nie inną skrzynie. Napisze od początku i na pewno nie jestem żaden cwaniak. Po prostu chciałem odpowiedź czy da rade założyć do tego silnika skrzynie od 4.2 i jakie ewentualne są różnice oprócz sterownika.

Kolega zakupił to auto 4 lata temu z skrzynią quattro. po około roku jeżdżeniu, napiliśmy się razem i jadąc po moim lesie i polach zasneliśmy i samochód zatrzymał się w krzakach i był cały czas odpalony i na biegu "D". Sprawiło to że zębatki zżarło się w skrzyni. jednym słowem skrzynia szmelc. wymienił to na skrzynie bez tylnego napędu i tak jeździł jeszcze 1.5 roku, ale niestety miał jeszcze kilka podobnych przygód po czym ta skrzynia zaczeła wariować, szarpie przy przełączaniu na 2 i zastanawia się długo nad zmianami biegów. Odechciało mu się już wkładać w to auto i posprzedawał elementy blacharskie i zawiechę.

Teraz odkupuje to od niego i chce kupić anglika na części aby wszystko tam włożyć ale anglik jest 4.2 i muszę wiedzieć czy kupować tego anglika czy po prostu znaleść takiego samego tylko że 3.7. dodam że wszystkie elementy poza skrzynią odmienne 4.2 od 3.7 nie zostały sprzedane. także aby pozmieniać jakieś komputery czy inne pierdoły to nie problem. i dodam jeszcze że cena jest okazyjna także na pewno też byście to zrobili

i dlatego chciałbym wiedzieć czym się te skrzynie różnią i ewentualne porady jak to spasować albo czy ktoś już o czymś takim czytał lub się spotkał z tym
 
 
Marcin123 
Moje A8


Silnik cm3: 3700
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: marcin
Jeżdzę: d2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 92
Skąd: radomsko
Wysłany: 2010-08-18, 20:19   

a ja tak sie balem o skrzynie,niepotrzebnie nie pije i nie mam takich przygod to moja skrzynia bedzie dzialac wiecznie :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.