Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 4.2PB ] TIP 5 Biegów - jakie obroty silnika  
Autor Wiadomość
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2011-02-07, 12:15   [D2 97 4.2PB ] TIP 5 Biegów - jakie obroty silnika

Może głupie pytanie ale nurtuje mnie od jakiegoś czasu więc chcę zaspokoić swoją ciekawość.

Ogólnie auto+skrzynia 5 biegów TIP chodzi normalnie ale zastanawiam się jak jest u was w jednej kwestii a mianowicie.

Jakie obroty silnika macie podczas spokojnej jazdy na poszczególnych biegach
np. U mnie podczas spokojnej jazdy np z prędkością 70-80 km/h skrzynia zmienia mi na 5 bieg i obroty silnika są na poziomie 1100-1200rpm. Mam wrażenie że są trochę za niskie.

Nie pamiętam czy zawsze tak miałem, nie zwracałem wcześniej na to uwagi.
U kolegi w silniku 4,2 w S6 i tipie 5 biegów nigdy przy normalnej spokojnej jeździe po przerzuceniu biegu na wyższy obroty nie spadają poniżej 1500 rpm.
Pytanie czy dlatego on tak ma bo to eSa czy u mnie są za niskie.
Sprawdźcie u siebie jak jest, bo może po prostu zauważyłem coś co jest normalne i dopiero zwróciłem na to uwagę. Dzięki za odpowiedzi :!:




SERGIO poprawiłem tytuł Twojego wątku.
Kiedy zakładasz temat to nie musisz już wpisywać tagów "z palca" - masz ich tam całą rozwijaną listę więc wystarczy tylko wybrać prawidłowy i już.
Pozdrawiam, FOSS
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-02-07, 12:28   

SERGIO napisał/a:
podczas spokojnej jazdy np z prędkością 70-80 km/h skrzynia zmienia mi na 5 bieg i obroty silnika są na poziomie 1100-1200rpm

U mnie przy skrzyni 4 biegowej to mam 1400obr/min przy tej prędkości .
To nic złego chyba jak masz takie niskie obroty , tylko ciesz się bo spalanie spada :mrgreen:
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2011-02-18, 09:03   

mdamian napisał/a:
To nic złego chyba jak masz takie niskie obroty , tylko ciesz się bo spalanie spada :mrgreen:


Niby nic złego, ale wydaje mi się że wtedy auto zamula tzn jak chcę przyspieczyć to wydaje mi się że nie jedzie tak jak powinno, jeśli zrzucę o jeden bieg obroty idą na 1500 i wtedy bardziej elastycznie przyspiesza.
Nie wiem czy dobrze tłumaczę, ale tak mi się wydaje.
Może to normalne, a ja po prostu nie zwracałem wcześniej na to uwagi, a może skrzynia pracuje tak jak nie powinna.
Dlatego proszę aby osoby mające taką samą skrzynię i auto przed liftem, aby powiedziały jak to u nich wygląda.
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-02-19, 09:07   

Chyba jest to normalne bo u mnie tak samo to wygląda, po przesiadce z BMW też się tym niepokoiłem, bo tam wyższe obroty były przy tych prędkościach
 
 
jdz1 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 1.6
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jerzy
Jeżdzę: Renault Scenic
Pomógł: 3 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 164
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-02-19, 10:07   

U mnie jest ta sama sytuacja i jest to calkowicie normalne. 4 bieg przy spokojnej jeżdzie w mieście potrafi mi wrzucić już przy około 60 km/h a wówczas obroty spadają do poziomu 1100-1200 obr/min, przy 70 jadąc spokojnie skrzynia wrzuca 5 i obroty są na poziomie 1100-1200 obr/min. Myslę że skrzynia jest tak skonfigurowana, a poza tym silnik 4.2V8 ma moment obrotowy na poziomie 400 Nm. Miałem przyjemność jeździć BMW 535, 540 e39 oba z automtami i tam sytuacja była identyczna. Przed A8 miałem prywatnie BMW 528 w automacie i tam skrzynia zmieniała biegi przy tych samych predkościach jazdy: 4 przy 60km/h, 5 przy 70 km/h ale już prędkości obrotowe silnika były na poziome 1500 obr/min ale tam moment obrotowy silnika był na poziomie 280-300 Nm z tego co pamiętam.
Ja szczególnie zimą często wrzucam 3 przy ruszaniu i wówczas w mieście jeżdżę tylko na pierwszych 3 biegach. To w zupełności wytarcza żeby sprawnie przemieszczać się bo i tak nie rozwijam dużych prędkości w trudnych warunkach.

POZDRAWIAM
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2011-02-19, 16:10   

Dzięki koledzy, to mnie trochę uspokoiliście, bo może dziwne to, ale jeżdżę już dwa lata moim autem, w między czasie kilkoma innymi po liftach S6, S8 i dopiero niedawno zwróciłem uwagę, że u mnie takie niskie obroty.

Kolega ma A8 4,2 ale skrzynie 4 biegową, u niego obroty na każdym biegu (spokojna jazda) 1500 i więcej, w S6 4,2 i S8 4,2 po lifcie może dlatego że więcej zaworów i wyżej się kręci bo do 7000rpm, obroty na poszczególnych biegach też w okolicy 1500 rpm.
Właśnie dlatego chciałem sprawdzić czy w innych pre liftowych ósemkach jest tak jak u mnie czy może moja skrzynia zaczyna niedomagać)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.