Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 98 4.2PB ] Wybija bieg błąd PRND  
Autor Wiadomość
Przemol64 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 02 Mar 2020
Posty: 9
Skąd: Południe
Wysłany: 2020-07-25, 16:38   [D2 98 4.2PB ] Wybija bieg błąd PRND

Mam następujący problem Panowie.

Jakiś czas temu kupiłem A8 nie była to igiełka chodź sama skrzynia nie działała źle, było czuć starość i to, że nikt o nią nie dbał stwierdzam to po kolorze oleju przy wymianie strasznie czarny olej, ale mniejsza. Wymieniliśmy olej, skrzynia zaczęła szarpać bardziej niż po zakupie, więc wymieniliśmy drugi raz olej wraz z filtrem oraz zrobiliśmy adaptacje skrzyni, zaczęła działać lepiej chodź wciąż była odczuwalna zmiana biegów, ale było to przeze mnie do zaakceptowania - gdyż planowałem w przyszłości generalny remont skrzyni.

Największym mankamentem tej skrzyni było to jak wcisnąłem gaz do dechy czyli kick-down. Skrzynia się ślizgała na dużych obrotach, a sam kick-down nie zawsze zadziałał z wciśnięciem pedału gazu do końca, czasami po wciśnięciu skrzynia potrzebowała chwili czasu na zareagowanie.

Dwukrotnie miałem też problem z błędem PRND, że bieg był wybijany i auto traciło moc ale toczyło się wolno do przodu. Dwukrotnie pomogło wyłączenie silnika i jego włączenie, skrzynia naprawiła się sama i parę miesięcy tak przejeździłem.

Kilka dni temu pojechałem do miasta - nic nie wskazywało że zaraz coś się stanie ze skrzynią. Poszedłem do urzędu, po powrocie, odpaleniu samochodu i wycofaniu przeżyłem zdziwienie. Bieg na D - nacisnąłem gaz - szarpnięcie - wybicie biegu (na komputerze kwadracik zaznaczający bieg znikł) , więc ponownie w oparciu o wcześniejsze sytuacje z tą skrzynią wyłączyłem silnik, włączyłem dałem na D i zaś to samo. Wycofałem i zostawiłem auto na parkingu.

Dzień później pojechałem myśląc że może samo się naprawiło :P :D to samo się działo. Postanowiłem spróbować i przełączyłem na manual tak samo wybijało bieg.

Co to może być, jakiś sterownik czy całkowicie uszkodzona skrzynia i konieczny remont generalny?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.