Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 '98] NaviPlus - przekładka z D2 FL do D2 pre-FL  
Autor Wiadomość
emre 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: D3
Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 60
Skąd: Tomaszów Lub
Wysłany: 2013-01-23, 19:46   

Panowie odgrzebię temat. Jakby wyglądało podłączenie radia Navi Plus do takiej wersji jak w tej aukcji?

http://otomoto.pl/audi-a8...-C27685693.html

Szukam A8 ale wiele jest bez tego fajnego radia z ekranem i TV, da się przełożyć?
 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2013-01-23, 20:23   

Wszystko się da. Przekładasz ramkę, kosz, navi (najlepiej DX), guziki, elektryka guzików, elektryka navi, Jak chcesz TV to tuner w bazażniku później tuner cyfrowy, okablowanie do niego, anteny na tylnej szybie i podłączenie się do nich, wiercenie dzióry na klapie do anteny GPS, jak chcesz RDS na FISie to tuner TMC i co najważniejsze długie godziny grzebania w kabelkach i schematach. :lol:

Z ciekawości miałej jednego preFla z taką navi (troszeczkę inny kształt obudowy) w ramce starego typu. Był to oryginał. Miał wszystkie te same funkcje co te w Fl, oprócz TV i wersji DX. ;)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-23, 20:25   

Jesli chcesz mieć samą navi a raczej jej audiovizualna funkcje to się da. Navi może nie hasać a juz na pewnow przedlifcie nie pójdzie nowszy climatronic chyba że zastosujesz komplet z zegarami z polifta. Były tu operacje wkladania samej navi,jak i np RNSy :) Troszke rzeźbienia jest :)
 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2013-01-23, 20:25   

zapomniałem jeszcze dodać, że klimatronik też musisz zmienić a kostki od niego napewno nie pasują plug&play :-D
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-23, 20:31   

Simone331 napisał/a:
zapomniałem jeszcze dodać, że klimatronik też musisz zmienić a kostki od niego napewno nie pasują plug&play :-D

Nie musi zmienić. Byla Tu na forum opisywana operacja instalacji samej navi do prelifta.
 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2013-01-23, 20:37   

Apophis to już zależy od gustów użytkownika. Widziałem te przeróbki i nie bardzo mi to podchodzi. Z drugiej strony jak juz wrzucasz navi to nie lepiej wszystko pozmieniać na Fl?

Pisałeś, że jeśli zmienić klimatronik to trzeba zmienić zegary. Wytłumacz mi dlaczego? Rozumiem, że klima łapie cana z zegarów, czy sie mylę? ;)
 
 
emre 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: D3
Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 60
Skąd: Tomaszów Lub
Wysłany: 2013-01-23, 20:52   

Czyli zbyt dużo rzeźbienia. Nie myślałem o przed lifcie, chodziło mi o polifta z takim radiem jak w powyższym linku

Dzięki ;-)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-23, 21:21   

Simone331 napisał/a:
Pisałeś, że jeśli zmienić klimatronik to trzeba zmienić zegary. Wytłumacz mi dlaczego? Rozumiem, że klima łapie cana z zegarów, czy sie mylę? ;)

Dokladnie. Chodzi własnie o ten CAN. WIęc reasumując pełna opcja bedzie hasać tam gdzie będą hasac zegary a te nie pójdą w modelach ze skrzynią 4hp. Wersje tuż przed liftem na pewno da sie zaadoptować. Zalezne jest to własnie od nowszego sterownika skrzyni 5hp. Z niego trza brac CANa do zegarów a z nich do climatronica. Bardzo dużo upierdliwej roboty drodzy panowie :)
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2891
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-23, 21:22   

kostki akurat pasują ale sama klima a dokładnie kompresor nie ruszy sama z siebie
już było to dyskutowane
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2013-01-23, 21:28   

Apophis czyli w takiej jak Twoja A8 nie da się zrobic takiej przeróbki? Tylko te z 5hp...?
I jeszcze jak już temat skrzyń to z początku rocznika były montowane 5hp i do kiedy montowali 4hp?

Cytat:
kostki akurat pasują ale sama klima a dokładnie kompresor nie ruszy sama z siebie

już było to dyskutowane


Dzięki maciu za sprostowanie. ;)
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-23, 22:12   

Simone331 napisał/a:
Apophis czyli w takiej jak Twoja A8 nie da się zrobic takiej przeróbki? Tylko te z 5hp...?
I jeszcze jak już temat skrzyń to z początku rocznika były montowane 5hp i do kiedy montowali 4hp?
Jak dobrze pamiętam to 5hp były montowane już od modelowego 96r.i wyparły własnie 4 hp. W tym roczniku 96 można było znaleźć A8 z taką i taką skrzynią. Dodam jeszcze że żeby zamontowac poliftowe zegary i climatronic musi być skrzynia z tipem! Bez tego chyba nie znajdziemy odpowiedniego sygnału. No i tak u mnie nie da sie zrobic przerobki,dlatego masz ode mnie eSowe poliftowe zegary :)
 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2013-01-23, 22:25   

Apophis napisał/a:
Dodam jeszcze że żeby zamontowac poliftowe zegary i climatronic musi być skrzynia z tipem! Bez tego chyba nie znajdziemy odpowiedniego sygnału.


No a 4hp nie była tiptronem? Wydaje mi się, że tak. A skoro to był tip to nie można z niega CANa wyciągnąć?
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-23, 22:29   

Sęk w tym przyjacielu że ten rodzaj skrzyni ma bliżej do tych starszych konstrukcyjnie ktore nie miały zadnej elektroniki. No ma wprawdzie już mechatronike i sekwencyjna zmianę biegow ale nie posiada jeszcze CANa. Moj sterownik to jak dobrze pamiętam wersja 17 a CAN miały od 18stej. i już 5Hp. Kabel jest ale sygnału nie ma. Mozliwe że cos dało by sie wydobyć z samego ECU ale to juz przekraczało nasze mozliwości.
 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2013-01-23, 22:41   

Szkoda troszeczkę, że takich przekładek nie da się zrobić. :-/
Ale popytam jeszcze fachowców w tej sprawie. :peace:

Swoją droga mam plan zakupu takiej audi ze skrzynią 4hp właśnie, a że leży u mnie kompletny kremowy środeczek od FLa (plus moje stare eSowe zegary) to miałem chęci je tam zapakować i zrobić elegancki niedzielny dupowozik. :lol:

A dlaczego 4hp? Kumpel mnie przewiózł A8 z taką skrzynią i śmiem sądzić, że o niebo lepiej idzie od 5hp. :d
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-23, 22:47   

W tym temacie rozjaśnił mnie kolega k44761. Ma bogatą wiedze i doswiadczenie w takich przekładkach. Obawiam sie że ta przekladka nawet jak jest mozliwa to bardzo trudno bedzie ją zrealizować-chodzi o sterowanie CANem poliftowych zegarów. Ale poza tym jesli chcesz sobie przedlifta nabyc to polecam :)
CO takiego Ci sie spodobało w 4 biegowej skrzyni czego nie ma piątka??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.