Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 99 4.2PB/LPG ] Duża ilość błędów  
Autor Wiadomość
grzybek86 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 599
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-01-06, 16:16   

wiem czytałem. Ale niedawno miałem przeglad gazu filtry zmienione, wężyki podciśnienia tez jakis czas temu zmienione. Ale sprawdzic wszystko nie zaszkodzi. Chociaz ostatnio cos strasznie mi szarpie jak przełącza sie na lpg szczegolnie z rana. czuc mocne szarpniecie i troche silnik sie dławi moze cos wspolnego to ma
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-01-06, 20:14   

Sprawdź elektrozawór przy reduktorze. Potrafi się naprawdę zapiec. U mnie po pewnym czasie przestał się przełączać dopóki nie osiągnął około 70 stopni na blacie. Potem jak był ciepły nie było żadnych problemów. Zebrała się na nim straszna smoła i żaden rozpuszczalnik czy inny specyfik tego nie rozpuszczał. Może tu tkwi problem. U mnie pierwsze objawy też się pojawiły jak się zrobiło chłodniej. Na początku tego nie skojarzyłem ale jak się przestał przełączać całkiem jak się nie rozgrzał zacząłem szukać intensywniej i tak właśnie na to trafiłem. Może u ciebie jest podobnie. U mnie pomogło i do tej pory (czyli od wczesnej wiosny zeszłego roku) spokój.
Powodzenia
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
grzybek86 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 599
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-01-06, 20:19   

ten problem z cewką juz przerabiałem jakies 3 miechy temu i tak jak mowisz miał ciezko sie przełączyc ale wyminiłem na nowy i jest ok. takze przyczyna musi gdzies indziej byc

[ Dodano: 2013-01-07, 14:00 ]
witam własnie sprawdziłem bezpieczniki i wszsytkie sa ok sprawdziłem te pod schowkiem w aucie i te pod maską koło wlewu płynu do spryskiwaczy. nie wiem czy sa gdziees jeszcze?
dziwi mnie tez problem mam vag 4,9 i nie moge połączyc sie z niektorymi sterownikami jak moduł komfortu ABS, licznik itp.

[ Dodano: 2013-01-11, 18:09 ]
Witam dzisiaj majac chwilke czasu bawiłem sie Vag-iem i co dziwne błedy same znikneły, zostały tylko:

18057 P1649 4689 CAN data bus, ABS - brak sygnału > moduł ABS, przewody, dopasowanie rezystora w ECM.
16538 Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 2 - brak sygnału
17539 Sonda Lambda 1 (HO2S), bank 1 - wysoka rezystancja grzałki
oraz wskoczył
283 P1711 011B Czujnik koła ABS lewy przód (G47)

ale po wykasowaniu błędów ponownie znikneły problemy z sondami i zostały tylko błedy
283 P1711 011B Czujnik koła ABS lewy przód (G47)
18057 P1649 4689 CAN data bus, ABS - brak sygnału > moduł ABS, przewody, dopasowanie rezystora w ECM.

i cos czuje ze to sa przyczyny moich problemów z ABS i ESP.

A wracajac do Sond to sprawdziłem ich działanie na wykresie i troszke mi sie to nie podoba i musze jechc do gazownika bo czuje ze to jest przyczyna tych błedów.

Jak bede wiedział wiecej napisze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.