Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 99 4.2PB/LPG ] Dziwne wskazania z czujnika temperatury  
Autor Wiadomość
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-19, 17:46   [D2 99 4.2PB/LPG ] Dziwne wskazania z czujnika temperatury

Witam szanownych doktorów,

Dolegliwość mojej A8 zaczęła się jakiś tydzień temu. W przeddzień usterki przegoniłem autko po autostradzie na dystansie ok. 200km z prędkością 150 - 170 km/h. Następnego dnia wyjechałem samochodem do miasta i zauważyłem, że wskaźnik temperatury nie podnosi się w ogóle z pozycji minimalnej, tj. 50 oC. Zrobiłem autem około 30km i nic, wskaźnik ani drgnął. Na dworzu panowały wtedy upały w okolicach 30oC, ja jeźdżiłem po powiatowym mieście, max 70km/h.

Kilka dni później znowu wybrałem się na przejażdżkę autostradę. W drodze na wjazd na autostradę zauważyłem, że wskaźnik po przejechaniu około 2km zaczął się podnosić i przy wskazaniu ok. 70oC opadł znowu na minimum. I tak przez następne 15km. W momencie wjazdu na autostradę zerknąłem na zegary i... pałka stoi na 90oC. Tak zrobiłem 150km i było cacy. Przez kolejne dni obserwowałem sytuację w której wskaźnik podnosi się do powiedzmy 70oC po czym opada na minimum i nie podnosi się wcale. Nie ważne czy to miasto czy autostrada. Pomyślałem, że może to być uszkodzony czujnik temperatury - ten od kokpitu (zielony) i taki właśnie zakupiłem i schowałem do schowka :) ... no i oczywiście podczas powrotu do domu wskaźnik zaczął działać :)
Wczoraj przejechałem autostradą około 200km i wskaźnik ani drgnął, cały czas był na pozycji minimalnej.

Nie mam chwilowo dostępu do VAG-a więc wszedłem sobie w to tajne menu klimatronica, gdzie na kanale 102 wyświetla się temperatura z czujnika temperatury płynu chłodzącego ECT (nie wiem tylko z którego - czy tego do ECU czy kokpitowego).

Co zaobserwowałem?
Odpalam samochód, temperatura wskazywana to 30oC, rośnie. W okolicach 60 - 70oC temperatura zaczyna gwałtownie spadać - co 5, 10oC i zatrzymuje się na 30 - 35oC. Dzisiaj na autostradzie miałem wyświetlane cały czas 33oC. W mieście podskoczyło mi do 39oC. I tak już zostało(nawet w korku). Pamiętajmy, że mamy dzisiaj upalny dzień.

No i tu moje pytanie. Czy problem z termostatem możemy wykluczyć? Wydaje mi się, że jeżeli byłby cały czas otwarty to silnik byłby, owszem, niedogrzany ale chyba nie aż tak? Czy jest prawdopodobne, że to jednak ten czujnik temperatury jest walnięty?


Pozdrawiam z wakacji :lol:

[ Dodano: 2012-08-19, 18:58 ]
Aha!
Mam zamontowaną instalację gazową ale od dłuższego czasu jej nie używałem. Silnik (AQF) chodzi równo i nie zauważyłem zwiększonego zapotrzebowania na paliwo (dzisiejszy odczyt z cyklu mieszanego - małe miasto / autostrada to 12.7 l/100km)
_________________
Kontakt: nick + @wp.pl
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2012-08-19, 20:55   

Patrzyłeś ręką jak jest temperatura węży i chłodnicy ? Wydaje mi się że problem leży w czujniku . Może wtyczka źle siedzi .
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.