Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 99 4.2PB/LPG ] Webasto oraz zmiana menu na PL  
Autor Wiadomość
wisnia69 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Seba
Jeżdzę: A8 D3 :)
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 24
Skąd: WaWa
Wysłany: 2010-12-15, 13:33   [D2 99 4.2PB/LPG ] Webasto oraz zmiana menu na PL

Witam,
1)
Mam pytanie odnośnie Webasto. Wcześniej przed naprawami auta itp, po wciśnięciu przycisku menu miałem na mniejszym wyświetlaczu pomiędzy zegarami wszystko po niemiecku i możliwości ustawienia webasto o której ma się włączyć , wyłączyć itp. Jednak nigdy tego nie używałem. I po którymś serwisie po włączeniu przycisku menu, wyświetla mi się teraz wszystko po angielsku i jestem ograniczony do ustawienia godziny, sprawdzenia za ile serwis, ustawienia prędkości daty i jeszcze jednej rzeczy i tyle.

Co to za cyrk? Ktoś mi wgrał złe oprogramowanie czy było coś szemrane i po np odłaczeniu akumulatora wróciło wszystko do stanu pierwotnego. Wydaje mi się ze sprawdzałem pod maskę i webasto jest, ale 100 % nie dam. Fakt taktem ze była wcześniej możliwość ustawieni i w menu niemieckim a teraz jakieś menu angielskie i lipa

Ktoś wie o co może ty chodzić?


2)
I jeszcze jedno pytanie. Mam model D2 99 po lifcie i chciałem zmienić mapy itp wszytko na PL, jednak jak gdzieś pytałem, to mówili że jest to możliwe dopiero od 2000r po lifcie.
Czy mimo że mam po lifcie ale pierwszy model 99 ,to dyskwalifikuje mnie z możliwość wgrania PL?


Pozdrawiam :)
_________________

 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2010-12-15, 19:06   

witam wszystkich :mrgreen: .. chetnie podlacze sie pod temat przedmowcy .. moj pojazd to D2 z roku 01.. mimo iz kupiony byl w polskim salonie menu posiada w jezyku niemieckim.. nie wiem jak zabrac sie za zmiane na inny bardzej cywilizowany jezyk,.. polski , hiszpanski, angielski tylko nie niemiecki :D :D .. nie kumam zadnej informacji ukazujacej sie na displayu,.. czy istnieje mozliwosc samodzielnej zmiany czy pozostaje tylko ASO ,.. dzieki z gory za wszelkie porady :-P :-P
 
 
wisnia69 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Seba
Jeżdzę: A8 D3 :)
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 24
Skąd: WaWa
Wysłany: 2010-12-15, 21:12   

Tam gdzie ja sprawdzałem , czyli na allegro wpisz po prostu ''nawigacja A8'' i ci się wyświetlą oferty. Samemu to ja nie wiem jak zmienić, na pewno jakoś się da ale trzeba mieć za pewne sprzęt. Na allegro jak patrzyłem to w granicach 200-400zł ostatnio było. Tylko jestem ciekaw czy u mnie tak się da.
_________________

 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-12-15, 23:04   

Wisnia69, ktos gmeral w kodowaniu licznika i dlatego masz menu po angielsku oraz brak sterowania webastem. Szkoda ze jestes z daleka ode mnie bo bez stresu ustawilibysmy wsio spowrotem...
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
wisnia69 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Seba
Jeżdzę: A8 D3 :)
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 24
Skąd: WaWa
Wysłany: 2010-12-16, 10:55   

Kurcze no szkoda. Mam do Ciebie 600km:P No nic , w takim razie zapytam jeszcze o to w tym serwisie, na szczęście to nie audi więc nie zedrą 500zł za samo podpięcie:P
Tak czułem , że ktoś namotał, bo raz oddałem samochód do takiego miejskiego fachowca:P
nie miałem niestety co zrobić bo innym wyborem była laweta do lublina. zrobić , źle nie zrobił ale nie ma komputera do audi i chyba właśnie to spierniczył, bo tak samo nie działało mi poziomowanie świateł, ale teraz stoi już w lublinie, to jak ogarną temat niechcianej wody to poproszę żeby sprawdzili i to.
Ale dzięki za propozycję:) Może kiedyś będę w pobliżu, bo byłem tylko raz po zakup motoru:P i jak wyjechałem o 4 rano tak wróciłem o 2 w nocy xD, także czas mnie trochę zniechęca:P
_________________

 
 
sinus 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2 4.2FL, A8L D5 55TFSI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 143
Skąd: Warszawa, Winterthur CH
Wysłany: 2010-12-16, 13:46   

Co do nawigacji to musisz włożyć DX tylko możesz mieć problemy z wyświelaniem jej na FISie. Więcej tu: http://www.a8team.pl/topics27/2968.htm

Pozdrawiam,
 
 
wisnia69 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Seba
Jeżdzę: A8 D3 :)
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 24
Skąd: WaWa
Wysłany: 2010-12-16, 14:29   

O kurde:P Nic nie czaję z tego xD Podjadę jeszcze gdzieś do jakiegoś serwisu i popytam, jak nic nie zdziałają , to nie będę kombinował , bo się na tym kompletnie nie znam:D
mam drugi GPS więc w razie czego korzystam właśnie z niego, nie powiem że fajnie było by korzystać z samochodowego , no ale jak się nie da normalnie, to trudno.

Pozdrawiam
_________________

 
 
sinus 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2 4.2FL, A8L D5 55TFSI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 143
Skąd: Warszawa, Winterthur CH
Wysłany: 2010-12-16, 15:48   

Hm, może spróbuję prościej. Zakładam, że masz navi+ non-DX, na którą nie ma polskich map. Musisz kupić navi+ DX (na allegro za <1000). Wygląda ona identycznie, ale ma inne bebechy. Na DX są polskie mapy. Po zamianie będzie Ci działała nawigacja tyle, że nie będzie nic wyświetlała na FISie, czyli w tym okienku między obrotomierzem a prędkościomierzem. Ale będzie wyświetlała na ekranie nawigacji i normalnie głosowo prowadziła. O obejściu tego problemu z FISem jest ten wątek, o którym pisałem.
 
 
wisnia69 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Seba
Jeżdzę: A8 D3 :)
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 24
Skąd: WaWa
Wysłany: 2010-12-16, 19:31   

Aaa widzisz:P Teraz to już wszystko wiem o co biega:P

No muszę się zastanowić z tym, bo trochę szkoda kasy, bo mam normalnego GPSa. No ale zobaczymy, dzięki za pomoc

Czyli rozumiem, ze z wgraniem jakiegoś programu, albo map, albo czegoś co zmieni to wszystko na PL lub wgra mapy nie ma mowy?
Moje auto jest identyczne jak twoje:P I kolor i rok się zgadza nawet:P, i z tego co czytałem to Ty u siebie dokupowałeś tą nową NAVI?
Bo jak u Ciebie nic się nie dało wgrać to u mnie też nie będzie takiej możliwości, bo mamy te same auta.

Pozdrawiam
_________________

 
 
sinus 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2 4.2FL, A8L D5 55TFSI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 143
Skąd: Warszawa, Winterthur CH
Wysłany: 2010-12-17, 10:01   

Nie da się przeprogramować. Hardware jest inny. Ja kupiłem nową. Można jeszcze spróbować RNS-E .... ale nie róbmy offtopu, to jest wątek o Webasto. Poszukaj wątku o nawigacjach i tam kontynuuj temat.
 
 
wisnia69 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Seba
Jeżdzę: A8 D3 :)
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 24
Skąd: WaWa
Wysłany: 2010-12-17, 15:11   

Mój wątek:P I w temacie jest Webasto oraz zmiana menu na PL wiec wszystko się zgadza według mnie:P Pierwsze pytanie o webasto a drugie o zmianę na PL i mapy PL więc można spokojnie tutaj kontynuować:) Z webasto problem raczej się rozwiązał, a z NAvi teoretycznie też;:P Dzięki za pomoc:) Będę coś próbował kminić, a jak nic nie wyjdzie, to albo kupię nową, albo będę jeździł na zwykłym GPS;)

Pozdrawiam:)
_________________

 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2010-12-17, 16:03   

http://www.a8team.pl/topics27/829.htm
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.