Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] jakie opony na felgi 17"  
Autor Wiadomość
Gruba 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Gruba
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-20, 11:29   [D2 ALL ] jakie opony na felgi 17"

Witam. Czy może ktoś odwiedzający to forum jeździ na 225/55/17 wielosezonowych? Jeśli tak to jakiej firmy? Czy warto założyć polskie opony? Czy można na felgi 17 cali założyć opony nieco większe? Proszę o informację ten temat. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2022-02-23, 17:25 ]
Widzę, że nikogo nie interesuje mój post. Ok.
Ale też widzę zainteresowanie.
Postanowiłem więc sam zakupić opony. Postawiłem tym razem na polskie Dębica Navigator 3 225/55 R17 101 W XL

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dan...-w-xl#362489892
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.

Podobno Dębica jest już przejęta przez zagraniczny kapitał jednak ten wybór wydał mi się dobry. Opony zamówił zaprzyjaźniony wulkanizator i dzisiaj ubrał mi je na moje siedemnastki.
Pierwsze wrażenie rewelacja!!! ale jeszcze pokulam się. Jutro trochę autostrady i ma być deszcz więc będzie więcej spostrzeżeń.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5072
Skąd: Těšin
Wysłany: 2022-02-23, 18:11   

Daj znać po czasie jak się sprawuje, jak z hałasem, żywotnością no i głownie jak w deszczu przy wyższych prędkościach.

Mnie to tez czeka w tym roku, ale do A2, w drugiej D2 Pirellki całoroczne, tutaj myślałem nad Nokianami, ale patrząc po recenzjach chyba zdecyduję się finalnie znów na Goodyear, 3 generacji, chociaz czytam jeszcze o Bridgestonie WC. Pirelli ma nowe Cinturato, ale nie mają dobrych opinii w tej kwocie. Na Goodyearze latam w S8 (letnie) i bardzo sobie je chwalę.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Gruba 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Gruba
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-03-16, 19:37   

Witam. Trochę pojeździłem ( ok 780 kilometrów ) na tych wielo sezonówkach i ...
Ktoś mi kiedyś powiedział, że jeśli coś ( w tym przypadku opony ) są do wszystkiego to jest do d...y.
Na pewno lepiej się jeździ latem na letnich a zimą na zimówkach. To przerobiłem i potwierdzam.
Wielosezony które założyłem czyli Dębica Navigator 3 225/55 R17 101 W XL nie są takie złe.
Ktoś powie kupił to zachwala. Nie prawda. Jeśli chodzi o hałas to ja ich nie słyszę bardziej od jakiś markowych opon. Może to zasługa Goodyear który przejął Dębicę, ale nie sądzę bo ten bieżnik już był na Dębicy. Jechałem do 200 km na autostradzie i sądzę że raczej nie nadają się do takich prędkości ale 160 - 180 jest ok. Droga sucha 6 stopni C. Na mokrej na drodze nie polecam jechać więcej niż 140 ale to chyba normalne. Takie miałem odczucie. I tyle. Jeśli chodzi o hamowanie to trzeba samemu wyczuć jak zachowują się w aucie. Jak wyżej napisałem. To opony lato-zima. Na mokrym rewelacji nie ma. Na suchym ok dają radę choć wystrzegałem się ostrego hamowania żeby ich nie ,,wyząbkować,, Kwestia przyzwyczajenia. Szału nie ma ale nie jest źle. Mi się na razie podobają. Reasumując: Jak nie szalejesz i myślisz na drodze to za te pieniądze są ok. Sory nie testowałem na śniegu bo u mnie go nie ma.
 
 
Doc 



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 2.7
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Andrzej
Jeżdzę: A6 C6
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 36
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-05-01, 14:04   

Cześć.

Co prawda troszeczkę inny temat, ale skoro z Dębicą.
Posiadam Audi A6 C6. Rok temu kupiłem Dębice letnią, presto UHP 2. 245/40 R18.

Sprzedaje je, serio prawie jak nowe. Powiem prosto z mostu. ;) Głośne jak cholera. :|

6 lat temu miałem Audi A6 C5 również z Dębicą: 225/45 R17. One były zupełnie cichutkie.
_________________
2009-04-28 godzina 21:40 - założyciel forum A8Team.PL. Ps: Polecam iParts.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.