Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Jakie żarówki pozycyjne założyć??  
Autor Wiadomość
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-04-01, 20:35   

00gtw00 napisał/a:
Jak kupiłem swoją niunie miałem już założone ledy zamiast postojówek. Ku mojemu zdziwieniu po kilku dniach się jedna spaliła i fis nie pokazywał spalonej żarówki. Ściągnąłem biały plastik osłaniający i nie było tam nic poza rezystorem ograniczającym prąc dla diody. Więc wnioskuję, że fis nie sprawdza postojówek? (...)

Jest tak jak pisałem powyżej...
FIS nie kontroluje poprawności działania przednich świateł pozycyjnych a LED-y z rezystorem oszukującym FIS to w wielu przypadkach pobożne życzenie sprzedającego a nie rzeczywistość :-P

Temat żarówek LED zgłębiałem w różnych autach praktycznie od kiedy są dostępne na rynku a w moim A8 większość oświetlenia zewnętrznego funkcjonuje na żarówkach LED... praktycznie wszystkie oprócz trzeciego światła STOP oraz przednich postojówek bo jakoś zabrakło mi zapału ale przy okazji zmian w eSie i te zmienię na LED-y :lol:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
przemu 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemysław
Jeżdzę: S8
Wiek: 50
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: opolskie
Wysłany: 2010-04-09, 18:44   

FOSS napisał/a:
00gtw00 napisał/a:
Jak kupiłem swoją niunie miałem już założone ledy zamiast postojówek. Ku mojemu zdziwieniu po kilku dniach się jedna spaliła i fis nie pokazywał spalonej żarówki. Ściągnąłem biały plastik osłaniający i nie było tam nic poza rezystorem ograniczającym prąc dla diody. Więc wnioskuję, że fis nie sprawdza postojówek? (...)

Jest tak jak pisałem powyżej...
FIS nie kontroluje poprawności działania przednich świateł pozycyjnych a LED-y z rezystorem oszukującym FIS to w wielu przypadkach pobożne życzenie sprzedającego a nie rzeczywistość :-P

Temat żarówek LED zgłębiałem w różnych autach praktycznie od kiedy są dostępne na rynku a w moim A8 większość oświetlenia zewnętrznego funkcjonuje na żarówkach LED... praktycznie wszystkie oprócz trzeciego światła STOP oraz przednich postojówek bo jakoś zabrakło mi zapału ale przy okazji zmian w eSie i te zmienię na LED-y :lol:


Kolego FOSS możesz mi podpowiedzieć jakie ledy na postój założyć do A8 D2 96r. ? i czy orginalnie jest 5W/5 czy Ba9s .Z tego co piszesz masz tego duzo u siebie,montowałeś może też led na przeciwmgielne ? jeżeli tak jak efekt jeżeli chodzi o jazdę we mgle ? i czy warto ? [efekt wizualny]
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-08-09, 01:28   

przemu napisał/a:
montowałeś może też led na przeciwmgielne ? jeżeli tak jak efekt jeżeli chodzi o jazdę we mgle ?

no tak dobrze to jeszcze ni ma.. coby led zastąpił żarówkę 55W (owszem som co pasują z takim trzonkiem ale światłości to one tyle mieć nie bedą) hej :-D
_________________
Z Audi były: A8 D2 2.8 A8 D3 3.7 A2 1.4 A8 D3 4.2 A4 B7 2.0PB A8 D3 3.0PB Obecnie A8 4.2 lift oraz A2
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.