Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Kłopociki z podswietleniem drzwi  
Autor Wiadomość
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-11, 02:10   [D2 ALL ] Kłopociki z podswietleniem drzwi

Witam, mam problem z podswietleniem drzwi tzn czerwona lampka w boczku oraz biala od spodu i podwietlenie nog.
Wyglada to tak, otwieram drzwi kierowcy zapala sie oswietlenie gorne na podsufitce natomiast nie swieci sie nic w drzwiach i w nogach, co dziwniejsze na fisie wyswietla otwarte wszystkie drzwi.
Natomiast gdy otworze jakiekolwiek inne drzwi to zapala sie oswietlenie gorne, nie zapala sie nic w drzwiach i w nogach a na fisie sa otwarte wszystkie drzwi oprocz kierowcy.
Rozumiem ze mikrostyk w zamku jest sprawny bo zapala sie gora i alarm uzbraja sie poprawnie. Mikrostyk w prawych drzwiach musialem reanimowac...
Czasem z nieznanych przyczyn oswietlenie w drzwiach zadziala i wtedy takze na fisie wyswietla sie poprawnie.
Co moze byc uszkodzone? Czy sa jeszcze jakies mikrostyki? Moze w klamce drzwi kierowcy?
Domykanie szyb z pilota jak i z kluczyka dziala poprawnie.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2010-06-11, 07:18   

Może tu http://www.a8team.pl/topics16/1167.htm , sprawdź czy jest zawsze masa.
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-11, 20:46   

Sugerujesz zeby wydlubac lampke i do kabla masowego od zarowki pociagnac ? Tylko z ktorych drzwi skoro wszystkie zachowuja sie jednakowo?
Moim zdaniem problem tkwi gdzies dalej.. Dzisiaj sie temu przyjrzalem i zauwazylem ze jesli dziala, to wszystko, w drzwiach, nad nogami oraz na fisie jest ok.
Moge otworzyc kazde drzwi po 50 razy i bedzie ok, natomiast gdy odejde od auta na 5 min i znow otworze to zonk - nie swiecą...
Jedno co stwierdzilem na pewno, te same mikrostyki w zamkach odpowiadaja za oswietlenie gorne jak i to w drzwiach...
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2010-06-11, 22:13   

Sugeruje żeby tak zrobić ale po to żebyś zobaczył czy jest różnica czyli czy wtedy działa - żeby wykluczyć że może brak masy ma na to wpływ. W poprzedniej a8 właśnie brak masy powodował u mnie podobne problemy .
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-12, 00:59   Re: Kłopociki z podswietleniem drzwi

szeryfisch napisał/a:
Witam, mam problem z podswietleniem drzwi tzn czerwona lampka w boczku oraz biala od spodu i podwietlenie nog.
Wyglada to tak, otwieram drzwi kierowcy zapala sie oswietlenie gorne na podsufitce natomiast nie swieci sie nic w drzwiach i w nogach, co dziwniejsze na fisie wyswietla otwarte wszystkie drzwi.
Natomiast gdy otworze jakiekolwiek inne drzwi to zapala sie oswietlenie gorne, nie zapala sie nic w drzwiach i w nogach a na fisie sa otwarte wszystkie drzwi oprocz kierowcy.
Rozumiem ze mikrostyk w zamku jest sprawny bo zapala sie gora i alarm uzbraja sie poprawnie. Mikrostyk w prawych drzwiach musialem reanimowac...
Czasem z nieznanych przyczyn oswietlenie w drzwiach zadziala i wtedy takze na fisie wyswietla sie poprawnie.
Co moze byc uszkodzone? Czy sa jeszcze jakies mikrostyki? Moze w klamce drzwi kierowcy?
Domykanie szyb z pilota jak i z kluczyka dziala poprawnie.



TO NA 100% mikrostyk w zamku od kierowcy, mialem identyczne to co pisales alarm mi dzialal poprawnie gora w podsufitce swiecila zas nie bylo podswietlania dzrwi (czasami sie zapalaly) nog brzeczka swatel, zrujnowalem sie kupilem nowy zamek w sewisie za ok 400zl zeby sprawdzic w czym tkwi problem i co ....jak reka odjol - wszystko swieci idealnie za kazdym razem pozdrawiam ;-)

[ Dodano: 2010-06-12, 01:04 ]
oczywiscie jak nie chcesz sie rujonwac z kasy mozesz pogzrebac w mikrostykach samemu lecz wydaje mi sie ze to trudne, nie polecam kupowac uzywanych zamkow bo moze w nich byc taki sam problem, lub wpierw poproboj to co pisze pioter
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-12, 09:01   

Pewnie ze pogrzebie w zamku kierowcy.
Jestes pewien ze usterka tego mikrostyku mialaby taki wplyw na cala reszte drzwi?

W prawych drzwiach juz naprawilem mikrostyk a w zasadzie jego polączenie w kostce. Tam byl tylko jeden mikrostyk i on jest odpowiedzialny za cale oswietlenie tzn to na podsufitce i to w drzwiach.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-12, 11:01   

szeryfisch napisał/a:
Jestes pewien ze usterka tego mikrostyku mialaby taki wplyw na cala reszte drzwi?



Wlasnie NIE! Mikrostyk w okreslonych drzwich dotyczy tylko tych drzwi i jest dopowedzalny za podswietlanie tylko i wylacznie tych drzwi, u mnie od kierowcy jest ok - natomiast od pasazera nic nie swieci czasmi tylko sie zapala podswietlanie nog i drzwi ten sam problem co mialem z drzwiami kierowcy - juz mam nowy zamek prawy tylko jeszce nie maialem czasu go zalozyc na dnach to zrobie. Tyl mi rowniez swieci jak chce ale z tym to juz poznej cos pokombinuje - moze w mikrostykach pogrzebie ;-)

A taj propo tych mikrostykow jak naparwales skoro te skrzyneczki z taka kulka w kostce sa praktycznie na stale zamontowane - probowalem podwazyc zeby ja wyjac i polamalem wszystko?
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-12, 20:35   

Tak mi sie wlasnie zdawalo ze kazdy mikrostyk dziala niezaleznie. Wiec u mnie dzialaja wszystkie skoro zapalaja oswietlenie w podsufitce. No to nadal pozostaje pytanie dlaczego nie zalacza sie podswietlenie drzwi i nog skoro mikrostyk jest ok?
Wyglada ze oswietlenie gorne i w drzwiach to dwa niezalezne obwody. Ktos wie gdzie sa uklady za nie odpowiedzialne?

Mikrostyk naprawialem nastepujaco:
rozebralem drzwi, tzn boczek, wyjalem szybe z ramka i wykrecilem zamek. Bez demontazu ramki raczej sie nie da.
Mikrostyk jest w postaci kawalka plastiku z dzwignia i gniazdem. Wysuwasz go z zamka na bok. W moim przypadku same kontaktrony wewnatrz byly ok natomiast brakowalo przejscia gniazdo-wtyczka. Czyszczenie nic nie dalo, wiec przepiąlem kable. Z mikrostyku wstaja 3 piny a wtyczka ma 2 przewody wiec rozebralem wtyczke i przelozylem wsuwki.
Jeszcze wczesniej aby stwierdzic czy same kontaktrony sa ok wydlubalem od ich drugiej strony zalane tworzywo aby dostac sie do lutów. Tam sprawdzilem ze sa ok.

[ Dodano: 2010-06-13, 23:25 ]
Nowe wiesci:
zgodnie z sugestia pioter'a wydlubalem lamke z drzwi i podalem mase na kabel masowy lampki. Zero zmian. Pozniej wydlubalem lampki w kazdych drzwiach i sprawdzilem, ze wszedzie jest masa tam gdzie ma byc. Brakuje 12V. Teraz pytanie, gdzie jest uklad odpowiedzialny za podanie 12V na lampki podswietlenia drzwi? Bo moim zdaniem tam jest problem - zapewne zimny lut albo cos w tym stylu.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-14, 11:26   

szeryfisch napisał/a:
Wyglada ze oswietlenie gorne i w drzwiach to dwa niezalezne obwody. Ktos wie gdzie sa uklady za nie odpowiedzialne?



Nie chcem ciebie kolego wprowadzac w blad ale ja slayszalem ze mikrostyki w drzwiach sa odpowiezdalne wlasnie za podswietlenia dzrwi (lampki bialej i czerwonej), brzeczka swiatel, podswiellenia nog z przodu no i podswietlenia w podsufitce, ja jeszce nie wyminilem zamka prawego na dnaich to zrobie. Dodam ze w momencie kiedy otwieram drzwi pasazera nie dziala mi podswietlania w podsufitce, jak lewe otworze jest ok. Wymnienie zamek a jest nowy! i zobacze czy wzystko wrucilo do normy ;-) Wczesniej sam duzo grzebalem a elektrycy i serwis rozlozyli rece sugerujac tylko i wylaczznie wymane zamka :-/
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2010-06-14, 12:36   

Za oświetlanie wnętrza odpowiada moduł komfortu - wszystko to jest razem z pompką centralnego z tyłu w bagażniku po lewej stronie . http://www.a8team.pl/topics16/1891.htm
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-06-14, 17:08   

a to nie jest przypadkiem tak że każdy mikrostyk za coś odpowiada ? w prawym przednim zamku chyba min powinny być 3 mikrostyki tak ? ja u siebie to tak naprawiłem że podłączyłem oświetlenie drzwi pod mikrostyk oświetlenia kabiny... działało to niestety na inne zasadzie a mianowicie na takiej że jak otworzyłem drzwi obojętnie jakie to zapalało się światło we wszystkich drzwiach. Więc raczej jest tak że jest mikrostyk od drzwi, mikrostyk od kabiny... ten mikrostyk od kabiny w tylnych drzwiach służy też do alarmu...
w przednich drzwiach jest różnie... w lewych od str kierowcy jest na maxa mikrostyków :) a w prawych nie pamiętam... kiedyś badałem temat i to dogłębnie ale już tego nie pamiętam.

moduł komfortu to wydaje mi się że jest pod siedzeniem kierowcy ? ale mogę być w błędzie...

za oświetlenie drzwi kabiny odpowiada pomka centralnego która jest w bagażniku.
Ale szczerze powiedziawszy w niej chyba nie ma co się popsuć.
A jak już to raczej tylko na śmietnik z tym... ale sądzę że byłoby coś jeszcze popsute i coś jeszcze by nie domagało.

Ja osobiście będę sam naprawiać mikrostyki. Zmieniałem alarm itd... i po prostu muszę to wszystko poprzerabiać.
Można kupić same mikrostyki nawet na allegro... jak je wykorzystacie to juz wasze sprawa... ja szukam mikrostyków z długą dźwignią i wszystkie moje problemy są z głowy.

szukać pod nazwami typu wyłącznik krańcowy, krańcówka, mikrostyk (uwaga na ceny)
250V/5A

Tyle co ja wiem na ten temat :)
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-14, 22:15   

Nie wiem jak jest w lewych drzwiach bo tam jeszcze nie grzebalem, ale w prawych jest tylko jeden mikrostyk.
Obwody oswietlenia musza byc dwa poniewaz oswietlenie w podsufitce wlacza sie niezaleznie od lampek w drzwiach np przy otwarciu auta z pilota. Natomiast wspomniane lampki wlacza tylko otwarcie drzwi.
W tylnej klapie sa 3 mikrostyki, jeden w zamku do lampek i fisa, dwa w bebenku do alarmu i centralnego. Pewnie podobnie bedzie w lewych drzwiach.

klon_84 - a tam sie nie szczypalem, wyprulem drzwi i wykrecilem zamek. To jest proste jak cep i naprawialne.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-14, 23:01   

Ja jutro wymieniam ten zamek i zoabzcymy czy podswietlanie zarowno w drzwiach, nogach jak i podsufitce sie pojawi ;-)

szeryfisch ale czy ty wyminiales te czarne malutkie puszeczki z przyciskiem? bo ja u siebie mam to na stale i za cholere nie idzie tego wyjac inaczej jak wylamac :/
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-15, 22:52   

klon_84 jak wydubiesz zamek z drzwi to kontaktrony siedza w takim plastikowym pojemniczku z dzwignia i gniazdkiem. Pojemniczek po prostu wysuwasz w bok z zamka. Wtedy masz go na wierzchu.
Kontaktronow nie wjmiesz inaczej jak wydlubujac od tylu taką zastygłą masę gumowo-plastikowa. Jak ja wydlubiesz to zobaczysz luty i dalej sprawa jest jasna. Kontaktrony sa dwa ale do dzialania wystarczy jeden, one raczej same w sobie sa dobre bo mechanicznie nie moga zostac uszkodzone a dzwignia naciska je bardzo delikatnie. Majac luty na wierzchu sprawdzisz ich dzialanie zwyklym miernikiem. W moim przypadku nie bylo przejscia pomiedzy gniazdem a wtyczka na kablu. Po prostu utlenily sie bolce.

Pytanie czy ktos posiada lub wie skad porac schematy oswietlenia kabiny? Chodzi mi o te nieszczesne lampki w drzwiach :/
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.