Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Moduł DRL z czujnikiem zmierzchu  
Autor Wiadomość
karhu 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: audi A8 D3 BFM
Wiek: 47
Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 55
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2017-02-01, 20:47   [D2 ALL ] Moduł DRL z czujnikiem zmierzchu

Czesc

potrzebuję waszej pomocy

nabyłem moduł marki LEPARD model AM.010.3 który posiada dodatkowo czujnik zmierzchu
oczywiście przestudiowałem forum i doczytałem że wszystkie potrzebne napięcia oraz kable które biegną do zarówek znajdę po stronie pasażera na dole w skrzynce z bezpiecznikami
tam też się powpinałem

głowne zasilanie kolor czerwony kabelka modulu (stały + ) podpiołem do bezpiecznika nr 51 60A od wentylatora , kabelek pomaranczowy modułu ( + po przekręceniu stacyjki) znalazłem pod bezpiecznikiem nr 35 od systemu nawigacji , masę przykręciłem do jednej ze śrubek którą to przy okazji przykreca się skrzynkę bezpieczników i działa jest - , do DRL chciałem wykorzystac swiatła drogowe dlatego dwa kabelki koloru fioletowego podpiołem pod bezpieczniki nr 5 i 6 od swiateł drogowych , kolor zielony kabelka z modułu ( swiatło pozycyjne) podpiołem pod bezpiecznik nr 1

Wszystko działą jak należy pomimo tego zę mój alternator a może regulator napięcia saam jeszcze nie wiem po zapaleniu auta ładuje akumulator z napięciem bez obciązenia 13,9v apod największym obciązeniem (wszystko wlączone na maxa) 13,4v

Wpiołem też do zasialania dodatkowy przekażnik który znajduje się w zestawie (rownież pod bepiecznik nr51) i po zakryciu fotodiody slychać jak się zalącza i gasną światla drogowe
Niestety nie wiem gdzie podlączyć kabelek od przekaznika nr 87 który to wpina sie do obwodu swiatel tak samo jak byśmy wlączali swiatla mijania manetką
uruchamia się wtedy rownież podsiwtlenie wnętrza auta
w/w rozwiązanie eliminuje całkowicie konieczność "wachlowania" manetką od swiatel i swiatla powinny wlączac się automatycznie po zmierzchu

jakies konkretne wskazówki podpowiedzi?


[ Dodano: 2017-02-09, 10:07 ]
czy ktoś jest na forum kto potrafi dobrze "czytać" schemat elektryczny?
Pomoże mi ktoś czy mam jechać do elektryka?
dowiedziałem się, ze wlącznik swiateł wlącza kilka obwodów na raż i podpiecie się pod jeden kabel z plusem nie zalączy wszystkich swiatel ... podobbno
schematy mam jak by ktos potrzebował
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2017-02-10, 05:33   

karhu,


Uzupełnij proszę swój profil zgodnie z
regulaminem.
Wypełnij rzetelnie wszystkie obowiązujące pola.
Jeśli nie chcesz podawać miasta w którym zamieszkujesz, podaj inne duże, najbliżej leżące od Twojego miejsca przebywania.
Informacje techniczne uzupełnij szczegółowo i prawidłowo wybierając je menu w Twoim profilu.

Brak uzupełnionego profilu może skutkować jego usunięciem lub zablokowaniem.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
lesdud 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5hp24 ECX
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Leszek
Jeżdzę: S8 D2 preFL
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 145
Skąd: ololice Inowrocławia
Wysłany: 2017-02-16, 10:38   

Podepnę się pod temat.
Ja mam podobny moduł ale bez czujnika zmierzchu.
Problem jest w tym, gdzie podłączyć się pod światła przeciwmgłowe w preFL, bo ja chciałbym je wykorzystać zamiast drogowych by świeciły na około 40% jako dzienne. Osobnych bezpieczników do prawego i lewego światła przeciwmgłowego nie ma, a znalazłem tylko przekaźnik, który odpowiada za włączenie przeciwmgłowych, ale z niego jest tylko jedno wyjście zmostkowane na 2 światła przeciwmgłowe, a z modułu są 2 wyjścia na światła i 2 trzeba podłączyć, żeby ustawić na ile procent mają świecić.
Drugim problemem jest to, że nie wiem gdzie się wpiąć z przewodem (najlepiej też w skrzynce bezpieczników), który miałby odpowiadać za doświetlenie drogi do domu po zamknięciu auta z pilota.
 
 
pioteros 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: 5HP24
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 4.2 ABZ
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 106
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-02-18, 21:32   

mam chwilowy problem z drugim twoim zapytaniem, kombinuje z syrenką alarmu ktora pyka przy zamykaniu auta, na ta chwile jestem podpięty pod guzik od awaryjnych świateł, do kierunków, ktore zakodowałem aby migały tylko przy zamykaniu auta

co do przeciwmgłowych, odpuść sobie, one słabo świeca (w ziemię) na 100% mocy, a jak zapodasz na nich coming/leaving home to będzie po prostu bieda - bo nie możesz dać innych świateł do DRLa a innych do CLH - to się odbywa na jednym odbiorniku - wiec ja ci polecę zostawić to na drogowych jak założenie przewiduje
 
 
kryhawrc 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krystian
Jeżdzę: A8 D2 FL
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 369
Skąd: Gorzów / Hooge Zwaluwe
Wysłany: 2017-02-20, 20:27   

Ja sobie podłaczyłem do kabi idących do swiateł-nie do bezpieczników
 
 
pioteros 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: 5HP24
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 4.2 ABZ
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 106
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-02-20, 23:24   

żadna różnica
 
 
lesdud 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5hp24 ECX
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Leszek
Jeżdzę: S8 D2 preFL
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 145
Skąd: ololice Inowrocławia
Wysłany: 2017-03-30, 20:50   

pioteros napisał/a:
mam chwilowy problem z drugim twoim zapytaniem, kombinuje z syrenką alarmu ktora pyka przy zamykaniu auta, na ta chwile jestem podpięty pod guzik od awaryjnych świateł, do kierunków, ktore zakodowałem aby migały tylko przy zamykaniu auta

co do przeciwmgłowych, odpuść sobie, one słabo świeca (w ziemię) na 100% mocy, a jak zapodasz na nich coming/leaving home to będzie po prostu bieda - bo nie możesz dać innych świateł do DRLa a innych do CLH - to się odbywa na jednym odbiorniku - wiec ja ci polecę zostawić to na drogowych jak założenie przewiduje


No i zrobiłem tak jak pisałeś pod drogowe ale to wygląda bardzo mizernie. jednak wolę by jako dzienne świeciły przeciwmgłowe, które i tak na mgłę się nie nadają- wywalę przesłony i będzie lepiej, a CLH nie musi mi super świecić.
Tylko gdzie wpiąć się tymi dwoma przewodami z modułu które mają dawać zasilanie na halogeny przednie jak odpalę autko?
Podobne rozwiązanie jest tu w tym temacie: http://www.a8team.pl/d2-p...nnej-vt6883.htm
Niby mógłbym zrobić według schematu kolegi z tematu, ale mi zależy, żeby światła zapalały się po odpaleniu auta i chcę by to robił mój moduł
ale ja nie za bardzo znam się na elektryce i może ktoś mi podpowie gdzie wpiąć te 2 przewody, bo nie chce mi się ciągnąć przewodów do poszczególnych żarówek
 
 
pioteros 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: 5HP24
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 4.2 ABZ
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 106
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-04-02, 09:23   

czemu mizernie ? ja nienarzekam, kształt długich jest dosyć nietypowy i fajny w dodatku, a halo wyglądają jak małe świecące kropeczki
 
 
lesdud 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5hp24 ECX
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Leszek
Jeżdzę: S8 D2 preFL
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 145
Skąd: ololice Inowrocławia
Wysłany: 2017-04-02, 11:12   

Bo obojetnie jakie zarowki wloze czy markowe czy nie to barwa i jakosc mi sie nie podoba przy np 30-50% mocy swiecenia. Na soczewkach byloby chyba lepiej moim zdaniem. Oczywiscie z wyciagnieta z nich przeslona, gdyz i tak sa bezuzyteczne
 
 
pioteros 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: 5HP24
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 4.2 ABZ
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 106
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-04-03, 19:08   

właśnie chyba nie bardzo, soczewka skupia światło więc jest światło z małego punktu jakim ona jest, odbłyśnik jest ładnie wypełniony światłem i oto właśnie chodzi w dziennych, aby robiły dużo ale nie skupionego światła, w soczewce jest zupełnie na odwrót

zwróć uwagę że w nowych autach nie ma czegoś takiego jak światło dziennie w soczewce
 
 
karhu 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: audi A8 D3 BFM
Wiek: 47
Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 55
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-17, 11:42   

"lesdud" efekt zółtych "swieczek" łatwo zniwelujesz tymi zarówkami
link http://avtomoda54.ru/wp-c...2015/09/H71.png
85W i bańka zarówki niebieskawa
ustawiasz na w/w module na 30% swiecenia i masz niemal bialutkie swiatło
mam tak od niemal 2 lat i jest ok
Niestety nadal nie podłączylem czujnika zmierzchu ponieważ nigdzie nie mogę znalezc schematu do mojego modelu audi
Moze ktoś ma?
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2019-02-17, 12:13   

Przy 30% i tak będą wpadać w żółte. Wszelkiego tego typu standardowe żarówki muszą świecić pełną by był efekt pesudo xenonu (temat przerabiany z modułem w D3)
Przy H7 można zastosować np https://allegro.pl/oferta/h7-swiatla-mijania-einparts-flip-chip-moc-olsztyn-7177204470 tylko nie wiem jak Ci się zachowają z modułem.
Tak świecą H3 LED pełną mocą u mnie na DRL

Schematy elektryczne znajdziesz w ELSIE.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.