Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] problem z alarmem - brak dźwięku  
Autor Wiadomość
repsol 
Moje A8



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 45
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 122
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2010-05-11, 23:11   [D2 ALL ] problem z alarmem - brak dźwięku

witam
koledzy ostatnio podjechalem pod stacje zeby kupic i dolac plynu do spryskiwacza bo wymienialem silniczek i pompke ,wiec podjechalem otworzylem maske otworzylem w sensie nie podnieoslem tylko od srodka i poszedlem po ten plyn potem podnioslem maske wlalem plyn i zauwazylem ze mrugaja kierunki a nie wydaje zadnego sygnalu domyslam sie ze powinien wyć a tu cisza tylko mruga. i postanowilem w garazu zrobic test wlazlem do srodka zamknalem go i otworzylem drzwi i cisza nie wyje tylko mruga
co moze byc?
w BMW jak wsiadlem pod domem przekrecilem kiedys kluczyk jak zaczal wyc nie wiedzialem co jest pięć:)
prosze o pomoc z gory dzieki
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-05-11, 23:38   

Alarm fabryczny/podpiety pod standardowa syrene ?
Druga opcja do sprawdzenia - kodowania w VAGu (być może jest tak ustawiony).
_________________
Black Cars Matters
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2010-05-12, 06:51   

W wielu alarmach jest taka opcja do ustawienia że jak otworzysz drzwi to mrugają kierunki , spróbuj jak mrugają nacisnąć pilota - powinny się wyłączyć . Żeby na stałe to wyłączyć trzeba wejść w ustawienia alarmu.
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
repsol 
Moje A8



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 45
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 122
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2010-05-12, 16:42   

niech sobie mruga tylko niech wyje a co mi po samym mruganiu skad mam wiedziec ze mi sie ktos do auta dobiera(nie daj Boże)
po to jest alarm i sie tak nazywa zeby alarmowal czyli zeby go bylo slychac
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-05-14, 18:46   

Wiesz co... repsol, Sprawdź tak.

Otwórz szybę od kierowcy. Aktywuj alarm. poczekaj kilkanaście sek. Wsadź łeb do auta, machaj łapami. jak czujniki ruchu nic nie wykryją to po prostu pociągnij za klamkę od środka tak aby otworzyć drzwi. Jeżeli dalej będą mrugać kierunki a nie będzie hałasu to obadaj syrenę.

Syrenę znajdziesz w bagażniku. Jak otworzysz bagażnik. Patrz na lewą stronę tam gdzie masz zmieniarkę cd. musisz ściągnąć całą szarą osłonę... tak jakbyś chciał się dostać do anteny z radia... i gdzieś tam w okolicy znajdziesz syrenę... być może ci się odłączył kabel albo coś zaśniedziało... być może też było jakieś zwarcie i ci padła ta syrena... jak to sprawdzić w takim wypadku nie wiem... być może wystarczy aktywować alarm jak ci to opisałem i obadać na kablach od syreny czy idzie jakieś napięcie (miernikiem)... jeżeli tak to syrena padła.

Jeżeli VAGiny nie pomogły itd to obadaj to co ja ci pisałem... może pomoże ;P bynajmniej ja bym tak kombinował :)
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
repsol 
Moje A8



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 45
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 122
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2010-05-15, 10:57   

ok dziekuje bardzo bo nie wiedzialem gdzie jej szukac zazwyczaj syrena jest pod maska:)
a dlaczego nie mozna go otworzyc z klucza?
pozdrawiam
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-05-15, 13:23   

repsol napisał/a:
ok dziekuje bardzo bo nie wiedzialem gdzie jej szukac zazwyczaj syrena jest pod maska:)
a dlaczego nie mozna go otworzyc z klucza?
pozdrawiam


Bo jak otworzysz go z klucza to alarm sie nie aktywuje a tutaj chodzi o jego aktywacje... aby wlaczyl sie tak jakby ktos sie do niego wlamywal :)
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-05-16, 10:03   

Z kluczyka alarm też się aktywuje tylko trzeba przytrzymać kluczyk na zamknięciu. Przynajmniej u mnie się tak aktywuje alarm.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-05-17, 12:52   

nie rozumiemy się ludzie :D chodzi mi o to aby aktywować alarm ale tak aby wył ! alarm ma myśleć że ktoś się włamuje do auta :P

więc piszę...

otworzyć okno.
z pilota czy kluczyka aktywować alarm. Niech dioda z alarmu zacznie mrugać.
Poczekać kilkanaście sekund.
i włazić do auta udając złodzieja! hehe

O to mi chodziło :P jeżeli syrena nie będzie wyć tylko migacze będą napieprzać.
Dostać się do syreny i obadać na przewodach czy idzie do syreny napięcie na mierniku jakimś i tyle :P Jeżeli napięcie dochodzi a syrena nie wyje to oznaczać to będzie że najprawdopodobniej padła syrena :)

[ Dodano: 2010-05-17, 12:53 ]
No chyba że ma się jakąś opcję PANIC w alarmie, ale ja osobiście się z tym nie spotkałem ;)
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
repsol 
Moje A8



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 45
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 122
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2010-05-17, 22:12   

witam kolegow
pisze juz co udało mi sie zrobic odnosnie tego alarmu
wiec wyjałem navi i zmieniare dostałem sie do syreny odkreciłem syrene podpiałem pod aku i cisza.Dzisaj zakupilem inna co prawda od hondy concerto ale tez na dwa piny wiec działa wyje ale mam inny problem.
Pomijam fakt ze nie jest to typowa syrena od alarmu tylko zwykły klakson ale takie sa w tyych autkach i nie wyje tak głosno jak powinien wyc alarm ale wyje a to juz cos. teraz chodzi o to ze jak alarm zalacze to po otwarciu drzwi kierowcy dioda mruga w najlepsze a alarm sie nie aktywuje. nie wiem co jest. gdzie jest ten cały moduł czy tez gdzies z tylu czy w innym miejscu moze wystarczy podkrecic mu czujnosc jakos wyregulowac. Kolejna sprawa jest tak jak pisałem po właczeniu alarmu z pilota nie moge otworzyc auta kkluczem poprostu klucz sie nie kreci w zamku w jedna czy w druga nie da rady i tyle, bagaznik otwozy ale drzwi zarowno pasazera jak kierwocy nie ma opcji zeby obkrecił klucz w zamku blokada i koniec. nie wiem co tam bylo robione ale wydaje mi sie ze powinien sie normalnie na luzie otwierac z klucza i z pilota.
prosilbym o jakas porade co robic
pozdrawiam
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-05-18, 15:26   

Kurde repsol, nie chce cię martwić z tym kluczykiem ale pierwsze co mi przyszło na myśl to że masz po prostu wsadzoną stacyjkę z innej A8... a po prostu zamków w drzwiach już ktoś nie podmienił... a kluczyk pasuje do bagażnika ? bo jak tak to można już w 60% wykluczyć moją teorię.. hehe bo jakby nie było kluczyk powinien chodzić normalnie...

Kolejna opcja jest taka że może ścięgna zostały źle założone albo się obsunęły na zamkach... trzeba ściągnąć boczki drzwi itd...

Co do syreny... Na tym się nie znam :P trza było wsadzić z Audi A8 a nie z Hondy hehehe to by wyła jak należy :P

Co do samego alarmu... Miałem podobne akcje, ale nie pamiętam już dokładnie jak to naprawiłem... Wiem że jest tam guzik w słupku z oznaczeniem taka jakby antena radiowa :P wiem tez że w niektórych A8 ten guzik jest już jak otworzysz drzwi od kierowcy... jak go nie ma to będzie na dole w słupku środkowym wewnątrz auta :P

Wciskaj guziora, wciskaj guziora na pilocie otwieraj zamykaj drzwi itd :P Pamietam tylko tyle z tego co ja miałem :P hehe

Daj znać jak ci poszło :)
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
repsol 
Moje A8



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 45
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 122
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2010-05-18, 22:20   

witaj GRIM
pisze co sie dzieje
kluczyka nie obroce w zamkach w drzwiach natomiast z bagaznika zamyka wszystkie drzwi i otwiera to raz,dwa to to ze guziora wciskalem tego od wylaczenia czujek tylko ze on wylacza czujki na postoju jak zostawiasz dziecko albo psa zebysie alarm nie zalaczył potem jak otworzysz to czujki znow sie uaktywniaja::) teraz inna sprawa ta syrena od Hondy smiga jak szalona dzisiaj po 20 jak wjechalem go garazu postanowielm sprawdzic czy alam dziala jak nalezy. wlaczylem alarm postanowilem poczekac az kontrolka zacznie wolniej mrugac czyli ok 30-50 seckund zeby sie dobrze uzbroił. otworzylem wczesniej okna pilotem wszystkie 4sztuki:) i jak alarm byl uzbrojony zaczalem machac lapami w aucie i cisza ale tylko co łeb wsadzilem zaczał wyc jak durny:) przyszla pora na probe czy zareaguje jak otworze drzwi najpierw od kierowcy tylko podnioslem klamke lekko odciagnalem i sie zalaczyl:) tak sprawdzalem wszystkie czujki i wszytski drzwi. poprostu po wlaczeniu alarmu trzeba poczekac ok 30 sekund az sie uzbroi i musi wyc nie ma bata:) jutro sprawdze czy to zadziala jak maske podniose bo w garazu podjezdzam pod sama półke i nie mam jak jej tworzyc ale sprawdze to dam znac czy z maska sie udalo jak z dzrwiami:) troche lipa ze z klucza ich nie otworzysz z bagaznikiem tez troche dziwne ale wazne ze alarm dziala myslalem ze cos nagmerane bylo
Pozdrawiam
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-05-19, 11:54   

No to jak dalej się nie da kluczykiem otwierać i zamykać drzwi z kluczyka to musisz obadać te cięgna na zamkach ale to musisz ściągnąć boczki drzwi no i ściągnać całą tą ramę z szybą... i masz dostęp do zamka... ale jeżeli ktoś wcześniej to źle poskładał to musisz poszukać jakiś schematów jak to wyglądać powinno :P

Ale też może być opcja że po prostu zaśniedziały wkładki :) Ja tak miałem ostatnio z zamkiem w klapie bagażnika... nie dało sie ani w jedną ani w drugą stronę... a jak już się udało to wycisnął się jakiś syf z wkładki... może popsikaj tam jakimś wd40 albo benzyną ekstrakcyjną... :)
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.