Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Rozpoczęcie jazdy zaraz po uruchomieniu  
Autor Wiadomość
Pers 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 177
Skąd: Poznań/Suchy Las
Wysłany: 2009-11-29, 19:47   [D2 ALL ] Rozpoczęcie jazdy zaraz po uruchomieniu

Witam. w zasadzie cały czas jeździłem dieslami. Mój pierwsz samochód to był diesel. Ojciec starej daty samochodziasz mówił. Jak odpalisz to niech sobie pochodzi nie ruszaj odrazu bo olej zimny itp. Czytając instrukcjie obsługi nowszych samochodów wyraźnie jest napisane aby nie dogrzewać samochou na bigu jałowym. To jak to jest???.Jeśli chodzi o mnie to ja poprostu nie potrafie odpalić i odrazu jechać!!! wiadomo wszystko zimne skrzynia zimna i cała reszta. Ktos mi mówił ze jak sie odpali i czeka to paliwo sie nie spala całkowicie i potem sie jakieś gazy wytwarzają w silniku niepotrzebne ale to tylko opowieści
_________________
Miłość od pierwszego kontaktu :-)
 
 
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 19:58   

Odczekać kilkanaście sekund i jechać, oczywiście bez deptania w podłogę dopóki się nie zagrzeje do optymalnej pracy. jak mi brakuje temperatury oleju w S8 :-/ ......

Pers napisał/a:
Ojciec starej daty samochodziasz mówił. Jak odpalisz to niech sobie pochodzi nie ruszaj odrazu bo olej zimny itp


Tylko że w tamtych czasach to był olej selektol ;) o niewiadomo jakiej lepkości :)
 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-11-29, 20:07   

odpal i jedź, po pierwsze silnik pracuje na wyższych obrotach niż na jałowym, po drugie pompa oleju pod obciążeniem daje większe ciśnienie - szybciej rozgrzejesz silnik, co znaczy, że krócej będzie pracował w niekorzystnych warunkach, a to oznacza mniejsze zużycie paliwa i części silnika :)
 
 
przemoR888 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemo
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 263
Skąd: wielkopolska/ Piła
Wysłany: 2009-11-29, 22:46   

No jak dlamnie to trzeba odczekać.....jazda na zimnym silniku jak już to zmniejszy jego żywotność a nie wydłuży. Paliwo spala się w całości na biegu jałowym po to są te komputery sondy i milion czujników, aby wyregulować dawki i zapłon w danych warunkach pracy. zimny silnik nie jest sprawny!!! wraz ze wzrostem temperatury rośnie sprawność silnika!! Podobnie jak z człowiekiem wstań rano i biegnij 1km sprintem. Ja tam wole poczekać te 5 min bo napewno mu to nie zaszkodzi. a ciśnienie oleju jest praktycznie stałe w pełnym zakresie obrotów (odpowiedzialny jest za to zawór w pompie)
 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-11-29, 22:54   

gdyby każdy rano przy odpalaniu miał czekać 5 min, przy wyjściu z pracy/szkoły kolejne 5 min i przy wyjeździe wieczorem kolejne, to bardziej opłacałoby się jeździć autobusami :)
rozruchu zimnego silnika się nie uniknie, czy na postoju, czy podczas jazdy, będzie chwilę pracował w złych warunkach, tyle, że podczas jazdy będzie to trwało krócej.
oczywiście nie należy pałować, ja na zimno nie przekraczam 2500 obr.
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 23:31   

Ja też nie czekam aż się zagrzeje - samochód odpalam dopiero po odśnieżeniu/odszronieniu, czekam z 20 sekund i w drogę, ale spokojnie, bez pałowania.
A nie wiem o czym tu rozmawiamy, skoro podobno producent pisze w instrukcji, żeby nie stać i grzać tylko jechać? No chyba, że Pers jakoś źle to wyczytał :lol:
 
 
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 23:55   

Wiesz, to tak samo jak " starszym " kierowcom nie wytłumaczysz ze chłodnicy tekturą już się nie zasłania ;) Żyją nadal w nieświadomości i za cholerę nie przetłumaczysz takiemu że to nic nie daje a nawet pogarsza w samochodach XXI wieku....

...i niektórzy nadal żyją epoką dużych fiatów i polonezów......
 
 
Pers 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 177
Skąd: Poznań/Suchy Las
Wysłany: 2009-11-30, 16:09   

A więc poglady są różne każdy robi po swojemu
W ORYGINALNEJEJ POLSKIEJ Instrukcji obsługi S8 D2 jest napisane tak:
Nie czekać na postoju na nagrzanie sie silnika. Ruszać natychmiast!!!
Dopóki silnik nie osiągnie temperatury roboczej,unikać wysokich obrotów i głębokiego naciskania pedału naciskania
A więc czy teoria idzie w parze z praktyką??? :-)
_________________
Miłość od pierwszego kontaktu :-)
 
 
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 16:21   

Pers napisał/a:
Nie czekać na postoju na nagrzanie sie silnika. Ruszać natychmiast!!!
Dopóki silnik nie osiągnie temperatury roboczej,unikać wysokich obrotów i głębokiego naciskania pedału naciskania


I tak rób jak mówi instrukcja. I nie tylko ta instrukcja ale i inne wielu marek samochodów....
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 20:28   

Pers napisał/a:
A więc czy teoria idzie w parze z praktyką???

Moim skromnym zdaniem ci co zbudowali silnik będą wiedzieć najlepiej - w tym przypadku Audi. I skoro pisze, że jechać, to nawet jak guru polskiej motoryzacji powie, że trzeba czekać, to i tak pojadę.
Ale gorzej jest np. z ASB, bo tutaj (o ile dobrze się orientuję) producent z kolei mówi, że olej się wymienia, a Audi mówi, że nie. I kto się tu zna lepiej? :shock: Ja uważam, że producent.
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-11-30, 20:51   

Ja dla przykładu rozgrzewam auto tylko przy dużych mrozach ale tylko chwilę co by szyby puściły. A silnik jak jest zimny i pracuje na ssaniu ma bardzo bogatą mieszankę i nie da rady wszystkiego przepalić. Co się objawia sadzą w cylindrach i na świecach co może skrócić
ich żywotność. Tak mi się wydaje ale na pewno nie jest to dla nich zdrowe.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
Pers 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 177
Skąd: Poznań/Suchy Las
Wysłany: 2009-11-30, 21:27   

Wiecie to co pisza w instrukcji to nie zawsze jest dobre a to dlaczego??? aby do serwisu przyjechać!!!
Tak samo jest z wymiana Oleju w skrzyni automatycznej i filtra!!
Niech mi ktos pokaze Autoryzowany serwis Audi który zaleca wymiane oleju i filtra w skrzyni hehe a sami wiemy ze taki zabiegi pomagają!!!
_________________
Miłość od pierwszego kontaktu :-)
 
 
arturro 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Artur
Jeżdzę: A4 wcześniej A8
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd: Kraków/Nysa
Wysłany: 2009-12-01, 10:40   

Dla czego piszą żeby od razu ruszać?? z prostej przyczyny - Ekologia. Myślę ze czekanie 5 min też nie ma sensu ale przynajmniej parę sekund nie zaszkodzi. Jak ktoś wcześniej napisał silnik nie ma pełnej sprawności "na zimno" wiec warto chwilkę poczekać aż osiągnie troszeczkę wyższą temperaturę. Może i racja ze zbierają się nagary etc lecz w chwili uzyskania pełnej temperatury silnika i przy jego pełnej sprawności wszystko powinno się przepalić. Według mnie najgorsze dla każdego silnika to tak zwane "pałowanie na zimno" oraz niedogrzewanie np. codzienna trasa 3km z pracy i z powrotem gdzie silnik nie nabiera pełnej temperatury i nie jest wstanie przepalić owych nagarów.
 
 
MorgothV8
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 12:16   

Ja tam czy diesel czy PB robię zawsze tak.
Odpalam, ruszam, dopuki nie ma 90oC to jadę do 2500 RPM. Proste
Oczywiście nie raz się zdarzyło (ale też nie za dużo razy) że na zimnym trzebabyło więcej (np 6000 RPM) i też szafa gra - bez paranoi. :P
 
 
SJake 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: Aluminium
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 192
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2009-12-12, 06:23   

Z samochodem jak z kobietą...

Trzeba pozwolić jej się rozgrzać, ale nie samej... ;)
Powolij, ale zdecydowanie... A później można juz ogień ! :mrgreen:
_________________
A8 4,2 quattro
A8 4,2 quattro
V8 4,2 quattro
V8 4,2 quattro
S6 4,2 quattro
A6 2,8 quattro
A2 1,6 FSI
A6 TDI AEL

POLISHANGEL
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.