Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Ustalenie czy lift czy prelift  
Autor Wiadomość
Dżordż 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jerzy
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-02-03, 18:51   

"mam biegłego, który mi mówi, że nie można ustalić czy to przed czy polift"

Tak na logikę- jeśli wg. tego "biegłego" nie da się ustalić, czy to przed czy polift, to w zasadzie nie da się niczego ustalić, gdyż ten "biegły" nie może mieć pewności, że auto to przedlif jak i nie ma pewności, że auto to polift. A zatem jego opinia nie może zakończyć się konkluzją, jaki to rodzaj modelu auta.
Dlatego jeśli kwestionujesz opinię biegłego to należy go zapytać jak ustalił, że to przedlift?

Może jednak należy liczyć na inteligencję sędziego, który orzeka w sprawie i sam zauważy, że opinia biegłego nie jest podparta dowodem i w zasadzie nie jest zakończona.

Może przygotować dla sądu info z różnych portali motoryzacyjnych czym jest w ogóle numer VIN i co można z niego wyczytać- ze szczegółami, to zrobi pozytywne wrażenie na sędzim, należy ten numer VIN jak najbardziej uwiarygodnić.
I kolejna info dla sądu (i tu nie wiem za bardzo jakie źródło podać? czy źródło z jakiego info czerpał FOSS na podstawie VIN to jakaś oficjalna strona fabryki Audi?), że konkretne dane z numeru VIN świadczą jednoznacznie, że o aucie można mówić jako o modelu przed czy poliftowym.

Sędzia, który zaznajomi się z tymi informacjami sam zapyta tego "biegłego" dlaczego ma problem z ustaleniem tej prostej informacji. Co prawda Ty nie jesteś biegłym ale chyba możesz w obecności sędziego zakwestionować daną opinię, zwłaszcza, że podeprzesz się konkretnymi informacjami.
 
 
Jelu1981 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronilc
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jędrek
Jeżdzę: BMW
Wiek: 43
Dołączył: 02 Lut 2021
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2021-02-03, 19:04   

Dżordż - w zasadzie masz rację, ale praktyka sądowa niestety pozwala mi przypuszczać, że muszę się troche bardziej postarać.
Jesli chodzi o różnice w wycenie to biegły ok 10.000, właściciel 20.000zł :D

różnica spora, ale chodzi tez o zasadę
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2021-02-04, 15:11   

Dżordż napisał/a:
I kolejna info dla sądu (i tu nie wiem za bardzo jakie źródło podać? czy źródło z jakiego info czerpał FOSS na podstawie VIN to jakaś oficjalna strona fabryki Audi?), że konkretne dane z numeru VIN świadczą jednoznacznie, że o aucie można mówić jako o modelu przed czy poliftowym.

Strona z której ja korzystam jest przeznaczona dla firm współpracujących z ASO Audi i nie, nie jest ogólnodostępna.
Aby móc z niej korzystać należy posiadać login i hasło i regularnie opłacać abonament.
Aby móc w pełni wykorzystać jej możliwości konieczna jest też umowa o współpracy z jakimś ASO.

Konkretne dane z numeru VIN mówią wprost iż jest to model po-liftowy. Począwszy od samego numeru VIN i daty produkcji, poprzez wersję silnika który montowany był w po-lifcie, a kończąc na całej masie części zamiennych nadwozia czy wnętrza które są inne dla przed i po lifta.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-04, 18:08   

jedno mnie zastanawia - żona sprzedała (w domyśle sama) w małżeństwie
auto nie jest rejestrowane na dwie osoby?
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Dżordż 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jerzy
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-02-04, 18:41   

Muszę jednak zwrócić honor temu biegłemu i nie zgodzić się z obecnymi tutaj opiniami, że najpewniej jest idiotą. Otóż ustalenie co to za model jest tak niesłychanie proste, że przyjęcie, iż ten biegły może mieć z tym problem jest mniej więcej tak wiarygodne jak to, że np. biegły z zakresu kynologii ma problem z odróżnieniem pudla od dobermana, nie mówiąc już o odróżnieniu psa od kota.
Zatem skoro to jest takie proste to dlaczego jest takie skomplikowane?
Być może jest to spiskowa teoria aczkolwiek wiele już w życiu widziałem, właśnie w kwestiach opinii biegłych. Jednej stronie zależy aby był to przedlift, drugiej aby był to polift. Może biegły oczekuje aby go "przekonać" jaki to ostatecznie powinien być model auta zakładając, że do tej pory już go ktoś nie "przekonał".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.