Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Xenon - brak prawego swiatła mijania  
Autor Wiadomość
marcin0732 
Użytkownik



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 35
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 38
Skąd: Biala Podlaska
Wysłany: 2010-02-23, 10:59   [D2 ALL ] Xenon - brak prawego swiatła mijania

Mam mały problem ponieważ nie chce zapalić się prawe światło mijania.
Przy włączeniu świateł (xenon) miga ale po 4 s gaśnie... Dodam ze w kloszu pojawiła się jakby rosa XD
Autko stało dość długo na dworze , chyba aura zrobiła swoje.

Opłaca sie samemu cos kombinowac czy lecieć do elektryka???
 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-02-23, 11:29   

wyciągnij reflektor, poszukaj nieszczelności, zdejmij szkło, wyczyść, wysusz, załóż nowe żarniki, poskładaj (posmaruj uszczelki silikonem) i obserwuj czy nadal będzie parował.
robota do zrobienia samemu, wszystko co potrzebne jest na forum w kilku wątkach :)
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2010-02-23, 13:29   

rosa w lampie moze swiadczyc o jej nieszczelnosci a co do xenonu to zamien miejscami zarniki zeby wyeliminowac uszk przetwornice i jesli ten sam zarnik bedzie wariowal to kup nowy a jesli ta sama lampa to przetwornica. Uszczelnij lampe i po problemie, elektryk nie pomoze, zrobi to samo co ty zrobisz i skasuje PLN
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-23, 22:52   

mi tez tak mrugaly, wyminilem aukumulator i problem znikl :-D

aczkolwiem moze to byc tez przyczyna np zarnika, lub tak jak napislai pet3r i paulo79
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-02-24, 10:17   

klon_84 napisał/a:
mi tez tak mrugaly, wyminilem aukumulator i problem znikl :-D

aczkolwiem moze to byc tez przyczyna np zarnika, lub tak jak napislai pet3r i paulo79


Ja miałem i mam w sumie podobny problem... i możesz mieć tutaj trochę racji...


U mnie to wyglądało tak:

Padł mi akum... wymieniłem na nowy BOSCH'a... ale od samego początku coś mi się nie podobało z napięciem i w ogóle... :D po prostu przeczucie :D ... prosiłem kilka razy mechanika żeby sprawdził mi Alternator... Nie zrobił tego... dodał tylko że mam sobie do elektryka jechać vel speca od alternatorów... myślę i myślę i stwierdzam że k***a co ? a jak kolo siedzący w kanciapie sprawdzi mi alternator ? rozumiem że mam podnieść samemu samochód , odkręcić osłonę itd żeby kolo z miernikiem coś pogrzebał ? i żeby stwierdził że jest walnięty i żebym jechał po raz 10 do mechanika żeby rozkręcił mi przód auta żeby wyjąć alternator ?... Ech... Zboczyłem z tematu :D hehehe

Ogólnie to wymieniłem akum... akum padł (był podtrzymywany tylko przez solar dach).... okazało sie że alternator nie działał tak jak trzeba... Teraz mam sprawny alternator a zjebany nowy akum... ;P Po prostu kocham swojego mechanika... :D

Ale do czego zmierzam ? :P Do tego że warto sprawdzić alternator jak padł akum :D Bo ja nigdy nie przeboleję tych 700zł za nowy akum :P

MorgothV8: prośba: nie stosuj wulgarnego słownictwa
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-24, 10:56   

grim napisał/a:

Padł mi akum... wymieniłem na nowy BOSCH'a... ale od samego początku coś mi się nie podobało z napięciem i w ogóle... :D po prostu przeczucie :D ...


grim a jakie byly obiawy :shock: bo ja tez kupilem nowy boscha pali ok , xenony nie mrugaja z tym ze czasmi nie wylaczy mi sie ten akumualtorek (to mnie torche niepokoi) :!: na wyswietlaczu wtedy zapalam jeszce raz i jest ok a xenony zawsze z rana odrazu zapalaja a po ponownym uruchomieniu silnika po jezdzie 2-3 sekundy poczekam i terz odrazu zapalaja natomiasto jak zapale xenony w odrazu po uruchomieniu silnika moze sie zdazyc ze jeden xenon 1 lub 2 razy mrugnie i sie zapala (i to mnie tez niepokoi) :!:

Jak byl stary akumuator to murugaly caly czas i nawet nie zaskakiwaly :-P
 
 
marcin0732 
Użytkownik



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 35
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 38
Skąd: Biala Podlaska
Wysłany: 2010-04-05, 14:44   

Macie może jakiś schemat jak wymienić te żarniki? Nie robiłem tego nigdy w a8 i nie chcę czegoś zjebać... Jestem dość przezorny XD

[ Dodano: 2010-04-09, 08:46 ]
Wymieniłem żarnik, okazało się że był spalony. Pojechałem do sklepu po taki sam philipsa d2s ,koleś powiedział że 195 zl. Poszedłem do drugiego sklepu obok i 130 zł XD
Bardzo łatwo wymienić 2 śruby na górze , 3 na dole i mamy odkręcony klosz.Wystarczy jeszcze pokrywkę odkręcić i dobrać się do żarnika. Dobrze że nie trzeba odkręcać zderzaka tak jak w d3 XD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.