Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 FL ALL] Kierownica z łopatkami  
Autor Wiadomość
sznink 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 41
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-03-14, 15:02   [D2 FL ALL] Kierownica z łopatkami

Prawie zawsze korzystam z manualnego sposobu zmiany biegów w tiptroniku, w związku z tym postanowiłem zmienić kierownicę czteroramienną z multifunkcją na trójramienną z możliwością zmiany biegów. Wymarzyła mi się kierownica z łopatkami (wygodniej zmienia się biegi niż przyciskami z przodu kierownicy).

W związku z tym zakupiłem odpowiednią kierownicę z Audi A3 z 2003 roku:



Kupiłem nową poduszkę do A8:



Kiedy przymierzyłem poduszkę do kierownicy okazało się, że kolorystycznie do siebie nie pasują :/ :



W Audi A3 kierownica jest w kolorze antracyt, a poduszka w kolorze czarnym. Co byście doradzili
- pomalować airbag (i tak jest malowany)
- czy też przefarbować skórę na kierownicy (link).
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-14, 23:46   

... co prawda nie wsprawie koloru kierownicy, ale informacja dosc istotna. jeden z forumowiczow audiforum.us bawil sie w przekladki kierownicy/poduszki. efekt jest taki, ze poduszki nie zadzalaly podczas wypadku.

http://audiforum.us/8p-pl...ag-dont-do.html

co prawda on zamontowal poduszke dwustopniowa do systemu jednostopniowego, ale kazda zmiana nieoryginalnej konfiguracji w tak newralgicznym systemie graniczy z nieodpowiedzialnoscia.

teraz sam musisz sobie odpowiedziec co dalej.
 
 
sznink 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 41
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-03-15, 09:06   

W tym wypadku aż tak dalekoidących modyfikacji nie będzie. Wszystkie elementy związane z poduszkami są z A8 D2 FL (airbag, wiązka w kierownicy, taśma (zwijak), który się nie zmienia) - zmienia się tylko koło kierownicy + przekładka niektórych pinów związanych ze zmianą biegów tiptronica (piny od poduszki nie są ruszane).

A co do poduszek dwustopniowych, to mają prawo nie zadziałać jeżeli zamontuje się je w systemie jednostopniowym. W przypadku poduszki z dwoma nabojami zawsze eksplodują dwa ładunki, ale w określonym przedziale czasowym (w zależności od siły uderzenia). Takiego zachowania sterownik airbagów dla systemu jednostopniowego nie jest w stanie obsłużyć (niezależnie od sposobu podłączenia airbag'a).
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-15, 09:31   

moj post to tylko przyklad jak moga sie skonczyc zabawy z przekladaniem poduszek. tu nie chodzi konkretnie o niezgodnosc dwustopniowej poduszki z jednostopniowym systemem. tu chodzi o ingerencje w systemy bezpieczenstwa. u Ciebie po porstu wystepuje inna sytuacja: kierownica od A3 a poduszka od a8.

wiesz, tak naprawde to nie chce kontynuowac tematu, bo to Ty jezdzisz tym samochodem, ja wskazuje na mozliwe zagrozenia w zwiazku z domorosla ingerencja w system bezpieczenstwa samochodu, Ty podejmujesz ryzyko.
 
 
sznink 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 41
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-03-15, 10:49   

Zdaję sobie z tego sprawę i staram się, aby było to zrobione właściwie. Dlatego też wcześniej przekopałem się przez schematy elektryczne, kupiłem nowy nieużywany airbag i nową taśmę airbagu.
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2011-03-15, 22:28   

ja bym pomalował airbag, skórę będziesz codziennie macał i może to przyśpieszyć proces ścierania, airbagu praktycznie nie będziesz dotykał. Są specjalne farby do malowania plastików, poszukaj w necie.
_________________

 
 
sznink 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 41
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-03-16, 15:29   

Dzięki. Masz rację odnośnie ścieralności, więc chyba zdecyduję się na malowanie poduszki. Martwiłem się, że kolor kierownicy będzie zbyt odstawał od koloru wnętrza A8. Jednakże wczoraj przymierzyłem kierownicę do wnętrza mojego auta i okazuje się, że pasuje do koloru elementów plastikowych i alkantary (skóry są oczywiście czarne), więc pewnie będzie się dobrze komponowała.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.