Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 FL ALL ] Podłączenie tunera TMC  
Autor Wiadomość
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-08-12, 12:02   [D2 FL ALL ] Podłączenie tunera TMC

Witam
Wymieniłem w 8-emeczce radio Concert na Navigation Plus. Aby przeszczep zakończył się 100% sukcesem potrzebuję uruchomić tuner TMC (Can gateway), no i tu jest problem. Jest 6 kabelków do podpięcia, 2 to zasialnie, 2 podłączone do pinów 13 i 26 w 26 pinowym złączu w Navi i pozostają 2 kabelki. Podejrzewam, że trzeba wpiąć je przy liczniku, tylko w które kabelki ? Ktoś to podłączał, ktoś ma wiedzę jak to powinno być podłączone, albo jakiś schemat, lub może ktoś ma możliwość zerknąć jak z tunera idą te kabelki (tuner jest za licznikiem). W jedym z tematów na forum jest napisane że przy liczniku są to piny w zielonym złączu licznika 21 i 22, ale ktoś dalej pisze, że powinny 18 i 22, tylko nie chciał bym teraz robić doświadczeń bo wiadomo jak może się skończyć jak się namiesza w kabelkach. Ktoś ma sprawdzone info ?
Za pomoc będę wdzięczny

SylwekR
 
 
mario_555 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Mario
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 35
Skąd: KRK
Wysłany: 2012-08-16, 20:26   

Podaj dane auta, model , rocznik, vin , postaram się poszukać schematu

Kiedyś podłączałem dużą navi w A6 i też musiałem podpiąć TMC , żeby się na fisie wyświetlało. Jak dobrze pamiętam podłącza się CAN i zasilanie

Znalazłem :mrgreen:
http://www.audipages.com/upgrades/navpluscan.html
masz tam więcej ciekawych tematów :roll:
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-08-16, 21:25   

Dzięki, właśnie szukałem takiej informacji, tylko że nie znalazłem wcześniej i umówiłem się już z magikami co zajmują się nawigacjami w samochodach i mają mi to podłączyć. Przy okazji będą robili jeszcze u mnie inną rzecz, więc nie będę już kombinował sam tylko niech oni to zrobią. Jedynie mnie zastanawia to ten opis co wskazałeś dotyczy aut 2000-2003, u mnie jest 99' i nie wiem czy są jakieś różnice. Jestem umówiony na poniedziałek, napiszę jak powinna wyglądać kabelkologia i ewentualnie czy coś trzeba więcej podłubać aby uruchomić tuner TMC.
 
 
mario_555 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Mario
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 35
Skąd: KRK
Wysłany: 2012-08-16, 21:41   

Ja w ten sposób podłączałem TMC w A6 z 98 r. Zegary były od nowszego modelu z CAN i działało więc u Ciebie też nie będzie problemu.
Jednak pod warunkiem, że licznik masz na CAN-ie ! :peace: w przeciwnym razie nici z wyświetlania radia a FIS-ie.
Navi na FIS będzie chodziła bez problemu (tylko trzeba przekodować licznik)
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-08-20, 17:10   

Witam
Dzisiaj byłem u magików od Navigacji i podłączyli tuner TMC. Po podłączeniu już NAvi nie pyszczyło się o brak komunikacji z TMC, ale informacje RDS nie były wyświetlane. Chłopaki podpięli VAG-a i zaczęli kombinować. Ja ich tak zostawiłem, po pół godzinie przyszedłem i powiedzieli że coś tam trzeba było przekodować i pokazują że na wyświetlaczu już nawigacja podaje informacje, wyświetla strzałki itp. Wróciłem do domu z włączoną nawigacją i wydawało się, że jest wszystko O.K., ale po wyłączeniu nawigacji nadal nie wyświetla informacji RDS z radia na FIS-ie. Mam trochę do nich daleko aby jechać z reklamacją. Prawdopodobnie trzeba włączyć jeszcze jakąś funkcję lub zmienić kodowanie. Ktoś orientuje się jak to można aktywować - drażni mnie taki szczegół, niby to mało ważne, ale dobrze jak by działało ?
 
 
mario_555 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Mario
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 35
Skąd: KRK
Wysłany: 2012-08-20, 17:57   

Jest tak :
Do wyświetlania na FIS navi nie jest potrzebny TMC - wystarczy zmienić kodowanie licznika
Aby navi nie rzucało się o brak TMC - można to obejść bez problemu ! (nie trzeba kupować TMC)
TMC - jest ( oczywiście w PL :mrgreen: ) tylko po to aby wyświetlały się informacje z RDS ( 1/3 FIS od góry )
Reasumując masz TMC zamontowane jako "mebel" - nie spełnia swojej funkcji :evil:

Sprawdź Adaptację Kanałów 60,61,62 - w [17] instruments
i ustaw 60- 0 , 61-0 , 62- 5
Powinno być OK ,
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-08-20, 21:00   

mario_555 napisał/a:
Jest tak :
Reasumując masz TMC zamontowane jako "mebel" - nie spełnia swojej funkcji :evil:
,

Fajne jest wyświetlanie informacji Navigacji na FIS-ie. Dużo wygodniejsze niż patrzenie na konsolę środkową (a za komunikatami głosowymi z nawigacji za bardzo nie przepadam). Bez podłączenia TMC na FIS-ie to nie wyświetlało się. A wydaje mi się, że to jedyny sposób komunikacji Navigacji z licznikiem, a może się mylę..., jeśli tak to bez sensu wydane pieniądze.

Dzięki za wskazówki - sprawdzę
 
 
mario_555 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Mario
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 35
Skąd: KRK
Wysłany: 2012-08-20, 22:00   

Żeby się wyświetlało na FIS-ie wystarczy tylko zmienić kodowanie - dokładnie 3 cyfrę na 0
przy zmianie 1 cyfry (0-1-2-3 ) zmienia się na przykład sposób podświetlania zegarów
Np. zegary świecą się po stacyjce (jakby były włączone światła ) , świecą się same wskazówki, itd - możesz spróbować jak masz VAG-a . Oczywiście wcześniej zawsze zapisuj co było wcześniej bo można się "zatracić" :mrgreen:

jak zrobisz adaptację (10) Licznika [17] w kan 60-62 to wejdź w Navi [37] lub Radio [56] odpal grupę 4 i 5 (Meas. Blocks - 08 ) - sprawdź status [004] EXT. Display oraz [005] Data Bus , czy mają statusy OK !

Potem wyjdź z VAG , zresetuj stacyjką i powinno być ok :->
Ostatnio zmieniony przez mario_555 2012-08-20, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-20, 22:07   

tmc musi byc, bo robi jako can gateway. Mi sie nie udalo skundlic licznikow z navi bez tunera tmc..
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
mario_555 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Mario
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 35
Skąd: KRK
Wysłany: 2012-08-20, 22:16   

A zmieniałeś kodowanie licznika po podłączeniu Navi ??
Mi się zawsze wyświetla navi na FIS bez podłączania TMC ;-) zresztą nieważne , wyświetla Ci - a to najważniejsze :mrgreen:

Masz pociągnięte kable z NAVI : CLOCK,DATA, ENABLE ?? do szarej wtyczki licznika ?
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-08-20, 22:21   

mario_555 napisał/a:

Masz pociągnięte kable z NAVI : CLOCK,DATA, ENABLE ???

Teraz na 100% nie jestem pewien, ale jeśli dobrze pamiętam to był pierwszy trop, dlaczego na FIS-ie nie ma info z Navi i wydaje mi się, że mimo podpięcia FIS był martwy.
 
 
mario_555 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Mario
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 35
Skąd: KRK
Wysłany: 2012-08-20, 22:28   

Zamykamy temat FIS-a , nieważne 8-)
Zmień tą Adaptację w liczniku i daj znać, czy pomogło ;-)
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-20, 23:50   

kolego mario, po co 3 kable czyli Clock, Data, Enable skoro komunikacja ma isc po po szynie CAN?
Jak masz 3 kable to wtedy faktycznie nie potrzeba tunera TMC.
Do podlaczenia navi po can oczywiscie trzeba zmieniac kodowania i to w kilku miejscach. Inaczej masz info z radia ale nie masz navi.
Poliftowe A8 ma can w liczniku. Czyli jesli jest kolorowy fis to ma can.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-08-21, 09:15   

A mógłbyś napisać szeryfisch co zmieniałeś u siebie aby wyświetlały się informacje RDS. Pisałeś, że temat u siebie rozpracowałeś i miałbym najpewniejsze info od Ciebie co jeszcze muszę zrobić. Jutro może będę kombinował według wskazówek mario_555 , może dokładnie tak trzeba to zrobć.
 
 
mario_555 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Mario
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 35
Skąd: KRK
Wysłany: 2012-08-21, 17:00   

szeryfisch napisał/a:
kolego mario, po co 3 kable czyli Clock, Data, Enable skoro komunikacja ma isc po po szynie CAN?
Jak masz 3 kable to wtedy faktycznie nie potrzeba tunera TMC.
Do podlaczenia navi po can oczywiscie trzeba zmieniac kodowania i to w kilku miejscach. Inaczej masz info z radia ale nie masz navi.
Poliftowe A8 ma can w liczniku. Czyli jesli jest kolorowy fis to ma can.


Oczywiście się z tobą zgadzam, ale nie wiemy czy kolega ma licznik na CAN-ie. W tej sytuacji poprowadzone kable nie zaszkodzą a mogą pomóc przy braku magistrali.
Licznik z kolorowym FIS-em - jest na CAN ale liczniki monochromatyczne też występują z CAN-em. Dopóki tego nie sprawdzi to możemy tylko zgadywać :/

[ Dodano: 2012-08-21, 17:05 ]
sylwekr napisał/a:
A mógłbyś napisać szeryfisch co zmieniałeś u siebie aby wyświetlały się informacje RDS. Pisałeś, że temat u siebie rozpracowałeś i miałbym najpewniejsze info od Ciebie co jeszcze muszę zrobić. Jutro może będę kombinował według wskazówek mario_555 , może dokładnie tak trzeba to zrobć.


sylwekr nie szukaj prostych rozwiązań bo ich nie ma, zrób tak jak mówiłem czyli : Kodowanie, Adaptacja itd...
albo wróć do tych specjalistów, którzy wzięli za to kasę :-D Niech to zrobią tak jak trzeba :wpale:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.