Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 FL ALL ] syczenie maglownicy ...  
Autor Wiadomość
Nyku 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Radek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 274
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2016-12-15, 15:10   

Marcin a jesteś w stanie powiedzieć w jaki sposób nabyłeś daną śrube/zaworek?

Raczej numerów na tym niema żadnych. Dostane to w jakimś serwisie zajmującym się układami hydraulicznymi czy w jakimś dobrym sklepie motoryzacyjnym? Jeśli tak to fachowo nazwać i czy niema kilku rodzajów? <bezradny> <bezradny>
 
 
michalwruszak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 5.4
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S-klasa W221
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2082
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2016-12-15, 15:25   

Orginał - tylko

[ Dodano: 2016-12-15, 15:26 ]
8E0422529
_________________
Rozkodowywanie numerów VIN grupy VAG i inne

FB: https://www.facebook.com/michalwruszak
mail: michalwruszak@gmail.com
tel: 508121044
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2016-12-15, 21:35   

Nyku, jak Michał pisze, jedź do ASO i tam kup.



Cytat:
Nr części 8E0422529, cena w ASO 21zł.
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
Nyku 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Radek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 274
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2016-12-16, 22:12   

Tak zrobiłem. 26zł na dzień dzisiejszy kosztuje.
Zamówione, będe miał na poniedziałek. Dziękuje za pomoc :)

[ Dodano: 2016-12-22, 17:46 ]
Auto oddane na poprawkę. Zaworek kupiony. Okazało się że regenerowali drugi raz maglownice bo lała mimo wszystko nadal. Po wcześniejszej regeneracji gdy była maszynowo sprawdzana przez 15min nic złego się nie działo. Ponownie gdy została założona to dopiero po 40min zaczęła się pocić w miejscu łączenia z kolumną kierowniczą.
Uszczelnili zatem ponownie i oddali do montażu.

Założona na nowo do samochodu, zaworek przełożony ALE syczenie nie ustąpiło :(

Firma zajmująca się regeneracją pomp i maglownic powiedziała że przyczyną może być jeszcze kończąca się pompa wspomagania (troszkę ją słychać już, to fakt z racji tego iż z 5-6 samochód został odpalony i chodziła kilka sekund na sucho bo nie upewniłem się przed uruchomieniem czy jest jeszcze płyn w zbiorniczku), powiedzieli mi także że po regeneracji i uszczelnieniu magla pompa może już nie wyrabiać. Czy jest to możliwe? Czy tylko chcą mnie naciągnąć na kolejne 4-5 stówek? Wydaje mi się że gdyby pompa nie wyrabiała to właśnie by nie syczało tak na chłopski rozum.

Dodam iż syczenie nie dochodzi z przodu silnika (z miejsca pompy) tylko bardziej właśnie sama grodź, gdzie znajduje się magiel za kołami już.

Co robić? <bezradny>

P.S. Pamiętam że jak kupowałem w ASO zaworek gościowi się przypomniała anegdotka jak reanimowali fure jakiegoś znajomego. Spojrzał na zaworek i zaczął opowiadać że też zamawiali i zmieniali ale okazało się że to jednak jakieś węże wysokiego ciśnienia co koszt w ASO +/-1000zł.

Wg. mechaników "węże wyglądają jeszcze ok"
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2016-12-22, 20:55   

Nyku, prosta sprawa.. Wsiadasz odpalasz syczy, tak? W momencie kiedy ruszysz kierownica obojetnie w ktora strone syczenia ustaje, tak?

Jesli tak jest to jest za to jest to wina zawroka. Jesli by to byla pompa to by jeczala i slyszalne by to bylo z przodu auta a nie pod nogami.

Jedno pytanie...kupiles sam zaworek czy z uszczelkami ? Waz w ktory wchodzi zaworek ma wie okragle uszczelki (chyba aluminiowe <hmm> ) na gorze i na dole i one musza byc czysciutkie. Jesli nie dales nowych tylko stare, ktore byly brudne, mialy jakies zadrapania, badz byly juz wyrobione to tez moze byc tam nieszczelnosc.

Co do regeneracji pompy nie daj sie naciagnac, bo ich sie nie regeneruje. Albo kupujesz spawdzona uzywke, nowy zamiennik albo ori. Do tych pomp nie ma po prostu dobrych czesci zamiennych i firma ktora tu w Lodzi sie tymi rzeczami od nastu lat zajmuje odmowila mi regrneracji. <faktycznie>
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
Nyku 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Radek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 274
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2016-12-22, 21:07   

No jest tak jak mówisz, jak widać na filmie. Kupiłem sam zaworek w ASO i zawiozłem do mechanika, czy może raczej "mechanika". Podobno już stary był czyszczony i syczało (przed regeneracją tylko ciekło), dostarczyłem ten nowy i dalej syczy. Ja już sam nie wiem. Kasę wzięli, dwa razy magiel wyciągali a dalej nie zrobione PSIA MAĆ! Teraz się tylko migają z robotą, ja rozumiem że święta ale drugi raz oddali NIESPRAWNY SAMOCHÓD!

Może to być jeszcze wina przewodów czy czegoś? Czy może faktycznie poskładali to drugi raz bez uszczelek?
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2016-12-22, 21:21   

Sluchaj jak ja wymienialem magiel to po odkreceniu wezy jedna uszczelka sie przykleila do weza, nie mozna bylo praktycznie zobaczyc czy to jest uszczelka czy juz ta glowka weza. Ale druga mi wypadla wiec zaczalem tej pierwszej szukac. Ok jest. Wszystko wyczyscilem, wytarlem szmatka zalozylem na nowo i syczalo. Dopiero wy wymianie na nowy zaworek wraz z oringami nastala cisza.

Bardzo latwo sprawdzic czy to ten zaworek syczy jak auto jest podniesione i odpalisz. Przyklekniesz obok i juz wiadomo.

Kup te oringi jedz niech je przy tobie zaloza i wszystko skreca, nawet auta nie trzeba stawiac na kola. Wystaczy odpalic i bedzia wiadomo.

Jesli dalej bedzie syczec, a nie bylo tak zanim im auto oddales to wnioski nasuwaja sie same <cicho>
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
Nyku 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Radek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 274
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2016-12-23, 09:20   

Ja to chyba juz sobie to sam zrobię niż znów czekać...
Powiedz mi proszę jeszcze w jakimś dostępnym miejscu to jest? Dam radę z kanału sie do tego dostać ?
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2016-12-23, 10:21   

bez problemu, nawet nie potrzebujesz do tego kanału. Wystarczy że podniesiesz auto do góry i odkręcisz lewe koło. Przewody masz na widoku wszystko ładnie dostępne.

Na zdjęciu masz gdzie jest ten zawór i uszczelki i ich numery. Są one na tym "zawiniętym / skręconym" wężu.



_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
Nyku 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Radek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 274
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2016-12-23, 11:50   

Kurde dziękuje Ci ślicznie. Jak znajdę chwile po świętach jeszcze w tym roku to spróbuje tam zajrzeć. Jednak to prawda ze jak chce sie mieć dobrze zrobione to trzeba samemu zrobić.
 
 
Gumi191 


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adam
Jeżdzę: A8L D2
Wiek: 39
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-14, 20:06   

hej, sorry że odgrzewam kotleta.

opowiem historię :)
kupiłem auto i miałem problem ze skręcaniem w prawo - wyczytałem zawór servotronic.
oddałem auto na warsztat.... "zregenerowali pompę"
i zaczęło działać jeszcze gorzej Luboń z Wrocławia...
po miesiącu takiej jazdy oddałem auto na inny warsztat na naprawę magla bo już były stuki i wibracje. niestety nienadawał się już do regeneracji i kupiłem używkę regenerowaną. nie ma stuków itp. ale wspomaganie działa dziwnie, raz nie działa (niby mam zła/za słabą pompę)
pojawiło się syczenie, wymieniony zaworek jak w temacie i syczenie ustało.


teraz czy faktycznie problemem wspomagania może być za słaba pompa?
wrażenie mam takie, że na wyższych obrotach (1500 w górę) działa lepiej, jednak nie idealnie.

jakieś sugestie? jak to zbadać?

i czy pompę brać jakiś zamiennik nowy, czy używkę?
_________________

 
 
krisker 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: 5HP19 FBB
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2 FL
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 607
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2020-07-13, 07:28   

To i ja dorzucę swoje trzy grosze. U mnie syczenie zaczęło się nagle, na zimnym, chwilę po odpaleniu. Wymiana zaworka na nowy nie pomogła. Dodatkowym objawem była nieco głośniejsza praca pompy, tak jakby miała ciężko, mimo tego, że wspomaganie chodziło lekko. Na audiklub znalazłem jeden post dotyczący przewodu zasilającego i po jego odkręceniu (strona przy maglownicy) faktycznie zauważyłem wystającą rurkę teflonową z rozerwaną końcówką, która wysunęła się ze spirali i przyblokowała przepływ w króćcu "banjo". Niestety nie dało się jej całkowicie usunąć i musiałem wymienić cały przewód. Teraz jest absolutna cisza, pompa nie hałasuje, a wspomaganie działa jak nowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.