Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2] Montaż osłony automatycznej skrzyni biegów  
Autor Wiadomość
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 515
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-02-17, 23:22   [D2] Montaż osłony automatycznej skrzyni biegów

Biały kruk występujący tylko w dieslach. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie taką osłonę zamontować w 4.2 na przykład.
Uwaga: do montażu przedstawionego tutaj wymagane jest posiadanie dolnej rozpory. Jeśli jej nie ma, trzeba sobie po swojemu rozwiązać montaż tylnej części osłony.
Zakupiona przeze mnie osłona to zamiennik firmy Mix-Plast. Wprawdzie nie wygląda jak oryginał i nie trzyma wymiarów, ale po pierwsze tylko w miejscach które i tak pójdą do wyrzucenia, a po wtóre to jedyny występujący w kraju zamiennik. Oprócz tego potrzebne będą:
- 4 blaszki, 4 spinki i 4 podkładki zabezpieczające. Wszystko prawie takie samo jak dla osłony silnika. Prawie, ponieważ spinki występują w dwóch kolorach/długościach: srebrne krótkie i zielone trochę dłuższe. My potrzebujemy te dłuższe (zamienniki osłon są grubsze od oryginałów i krótka spinka nie zapnie ich do końca).
- uchwyt z diesla mający dwoje dodatkowych uszu. Ja sobie przerobiłem benzynowy przy pomocy migomatu i dwóch blaszek z Inpostu.
- 2 kątowniki (te wymodziłem z jakiegoś żelastwa za 3zł Castoramy)
Montaż. W 4.2 preFL osłona w prawej tylnej części styka się z katalizatorem. W lewej generalnie pasuje, ale za to mój zamiennik był jakieś 2cm za szeroki i się odkształcał od sanek. Poza tym tylne otwory mocujące wychodziły na przetłoczeniu tunelu, więc i tak nie można by ich wykorzystać. W związku z powyższymi u siebie obciąłem ją diaxem równo z dolną rozpórką. Skrzynię a zwłaszcza wiązki osłania więc jest ok. Wymieniamy uchwyt przy sankach na ten z diesla i mocujemy osłonę. Tu jak można zauważyć nie likwidowałem małej aluminiowej osłony przynitowanej do osłony silnika. Minusem tego rozwiązania jest to, że do demontażu osłony skrzyni trzeba będzie opuścić na tylnych spinkach osłonę silnika. Plus taki, że zakładam, w razie gdyby osłona próbowała się odkształcać jak to zamienniki ponoć mają w zwyczaju to ją dodatkowo przytrzyma. Przez środkowe otwory w osłonie, które tam są nie wiadomo po co przeciągnąłem trytytki i umocowałem ją do rozpórki. Do skrajnych śrub rozpórki zamocowałem dorobione kątowniki i zapiąłem spinki.
Koszt całkowity jakieś 100zł. Czy to coś da? Liczę że w razie wpadnięcia na pełnej *** w kałużę multiprzełącznik przy skrzyni się nie utopi :)
https://images82.fotosik.pl/369/170f21cb4cc81867.jpg

[ Dodano: 2021-11-13, 08:41 ]
Pepek napisał/a:
(...)Przez środkowe otwory w osłonie, które tam są nie wiadomo po co przeciągnąłem trytytki i umocowałem ją do rozpórki.(...)

W ramach ciekawostki, już wiem po co są te dwa otwory. Otóż w dieslu rozpórka dolna jest inna niż w benzynie i posiada dwa dodatkowe uszka, do których w/w osłona jest mocowana.
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
VAGowner 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: TDI
Skrzynia: manual DQS 6b
Zasilanie: ON
Imię: Jac
Jeżdzę: A8 D2, A80 B4 1Z+
Pomógł: 10 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 483
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2021-11-15, 22:16   

Z tych osłon, które pokazane są na zdjęciu (z wyglądu):
- w prawym górnym rogu jest do 2.5 TDI
- w drugim rzędzie lewa skrajna i prawa skrajna jest od 3.3 TDI
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.