Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 preFL ALL ] Klima zalacza sie na 1 sec i wylacza...  
Autor Wiadomość
Ducce 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 + MV6 + YZ250
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 27
Skąd: Szczecin-Barnisław
Wysłany: 2011-05-03, 09:39   [D2 preFL ALL ] Klima zalacza sie na 1 sec i wylacza...

Hey witam was kolejny klopot z moja elektronika...ostatnio uszczelnialem klime bo mialem male wycieki(oringi) wszystko pieknie ladnie cacy...ale klima nie dziala generalnie podpinam VAGA wyskakuje blad 1270 (sprzeglo klimatyzacji N25 obwod przerwany) przewod fizycznie sprwany jest kompresor jak zalacze na krotko tez dziala czynnika jest ok...macie moze jakies pomysly...aha i nie moge wlaczyc obiegu zamknietego...wentylator chlodnicy zalacza sie na 1 secunde wraz ze sprzeglem kompresora nastepnie wylacza sie wszystko na climatronicu zapala sie przycisk ECON ktorego nie daje sie wylaczyc pozniej...stawiam flache temu kto rozwiaze ten kllopot...
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-05-03, 10:42   

Spróbuj sprawdzić VAG-iem stan czujnika zewnętrznego temperatury. Może on daje nie właściwy sygnał do klimatronika. Możliwe że pokazuje błędną temperaturę. Można jeszcze VAG-iem połączyć się z klimatronikiem i zrobić test urządzenia może któryś z silniczków czy przekaźników się przyciął. Przyczyn może być wiele ale ja skłaniał bym się za usterką sprzęgła kompresora. Był już kiedyś opisywany podobny problem na forum trzeba by go tylko odkopać bo nie pamiętam jak sobie z tym poradził twórca tematu. Sam kompresor zawsze się rozłączy jeśli będzie miał złe dane powiedzmy z różnych czujników.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
Ducce 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 + MV6 + YZ250
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 27
Skąd: Szczecin-Barnisław
Wysłany: 2011-05-03, 12:57   

ok kompresor dziala po daniu mu napiecia...robilem test Vagiem i akustycznie slychac ze sprzeglo sie zalacza itd...
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-05-03, 13:03   

To musi być coś z impulsem z czujnika temperatury lub sprzęgło wytrzymuje tylko chwilę i potem wchodzi w tak jakby tryb awaryjny i załącza ECON.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
Ducce 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 + MV6 + YZ250
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 27
Skąd: Szczecin-Barnisław
Wysłany: 2011-05-03, 13:21   

czujnik sprawdzil mi brat i mowi ze jesrt ok generalnie zastanawia mnie jedna rzecz czy faktycznie sprezarka nie jest uszkodzona... jest mozliwosc sciagniecia sprzegla bez koniecznosci wyjmowania go z auta???
 
 
PIPPEN 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 175
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-05-03, 14:36   

Raczej tak tylko trzeba pasek zrzucić , no ale jak pasek zrzucisz to demontaż kompresora to 5 min. , nawet ściągając kompresor ściągniesz pasek a potem tak da się go założyć
 
 
Ducce 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 + MV6 + YZ250
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 27
Skąd: Szczecin-Barnisław
Wysłany: 2011-05-06, 20:57   

ok sprawdzilem cewke na sprzegle jest idealnie 4,5 ohma wiec w czym tkwi klopot skoro na krotko sprezarka dziala sprawdzilem juz wszystko rece mi opadaja...tak samo tez jezeli chodzi o podmiane wszystkiego...

[ Dodano: 2011-05-19, 21:13 ]
przepraszam ze pisze post pod postem ale chce zeby ktos mi pomogl bo nie daje rady...wymienilem cewke na sprezarce bardzo fajna i prosta robota...(jutro wrzuce fotorelacje) potem kupilem sprawna sprezarke klimy wymienilem i dalej wyskakuje blad od sprzegla klimy 1270 co mam robic??? instalacja elektryczna sprawdzona :(
 
 
maciek4522 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 42
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2012-03-19, 12:50   

witam
jak skonczyla sie akcja z ta klimatyzacja??? mam podobny problem na krotko wszystko dziala kiedy klime wlacza sie w aucie po sec klimatronic sam ja wylacza spece od klimy twierdza ze to sterownie klimatronica. Czasem rzeczywiscie kiedy zmieniam temp po stronie kierowcy zmienia sie takze wartosc temp po stronie pasazera a czasmi sie nie zmienia nie chce sie bawic w metode prob i bledow wolalbym miec pewnosc zeby wymieniac juz ten klimatronic
 
 
jarek@ 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB
Imię: jarek
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 6
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2012-05-23, 18:58   

witam wszystkich mam podobny problem z klima zalacza sie jak temperatura jest okolo 25 stopni na zewnatrz jak auto sie nagrzeje np na sloncu klima nie zalancza sie. vag pokazal problem z czujnikiem temperatury ,po skasowaniu znika ale klima dalej nie chodzi,co z tym zrobic??ma ktos podobny problem,a tak na marginesie wie ktos gdzie jest ten czujnik? pozdrawiam
_________________
jarek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.