Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 02 4.2MPI/LPG ] Kontrolka silnika po montażu LPG  
Autor Wiadomość
domin1212 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Dsg
Zasilanie: ON
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 91
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-03-27, 14:36   [D3 02 4.2MPI/LPG ] Kontrolka silnika po montażu LPG

Panowie mam problem założyłem gaz i zapaliła mi sie kontrolka od silnika taka żółta i gdy odpale auto i przełaczy sie na gaz to przez chwile się zacznie cząść silnik tak jak by przerywał i zaczyna mrugać ta kontrolka i musze jecheć równym gazem przez chwile i po chwili przestaje mrugać i tylko świeci i wszsytko jest ok ale jak dodam w tym momencie gazu to samochód chodzi jak na 4 tłoki i zapala się kontrolka ETC i wtedy samochód przerywa non stop do chwili jak go nie zgasze i ponownie odpale. O co w tym chodzi i co jest nie tak i jak to zlikwidować??? Z GóRY DZIęKUJE I POZDRAWIAM
_________________
$$$Domin$$$
.
 
 
przemoR888 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemo
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 263
Skąd: wielkopolska/ Piła
Wysłany: 2010-03-27, 15:21   

Jedz do gazownika na gwarancje. chyba ,że sam zakładałeś ;-)
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-03-27, 15:51   

Totalnie spieprzona instalka. Nic tylko powrót do pana Henia bo inaczej go nie można nazwać. Jak robiliście kalibrację map to nic się nie działo? Bo jak wyskakuje to po jakimś czasie od montażu to można by było szukać innej przyczyny.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
domin1212 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Dsg
Zasilanie: ON
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 91
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-03-27, 17:12   

No juz byłem u niego mówiłem mu że się tak dzieje pogrzebał cos na laptopie i powiedział że powidło byc dobrze ale nie jest i nie wiem co mam robić teraz bo widze że koleś nie umie tego zrobić ???
_________________
$$$Domin$$$
.
 
 
wojti_sopot 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: A8
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 152
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-03-27, 17:22   

Witam
Koleś, który ci to zakładał to totalny partacz i niechluj, podaj namiary na niego, to wrzucimy do nie polecanych warsztatów, instalacja LPG do reklamacji, właśnie dla tego biorą się mity, że LPG psuje auta i silniki, a to zwykła wina tych buraków i druciarzy, którzy potrafią zrobić matiza z trzema tłokami, albo sporadycznie rzędową czwórkę, i może im się uda, ale niestety V8 to troszkę inna bajka i trzeba reprezentować sobą i swoimi umiejętnościami troszkę większy poziom, zastanawiam się też jak do nich trafiłeś, czy nie robiłeś wywiadu tu i tam odnośnie danego zakładu, jeżeli auto po świeżo założonej LPG od razu chodzi źle i wyrzuca błędy.
Wracając do twojego problemu to przyczyn może wiele, naprawdę: reduktor, filtry, wtryski, kalibracja i mapy, ciężko zgadywać.
Polecam zmienić zakład bo u nich nic dobrego już cię raczej nie spotka, a szkoda autka, bo szybko je zniszczysz.
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-03-27, 17:32   

Radziłbym go nękać. W końcu zapłaciłeś mu całymi nie podartymi pieniędzmi. W końcu jest od tego jak dupa od srania. Jeśli schrzanił to niech naprawia. Zaraz po montażu nic nie powinno się dziać. Oprócz normalnej regulacji zanim się wszystko ułoży. Przypuszczam, że po prostu nie ogarnia tego samochodu i próbuje cię zbyć. Myślę że problem tkwi gdzieś podłączeniu instalacji a nie w regulacji, ale nie jestem znawcą LPG więc nie mogę cię naprowadzić co dokładnie mógł on sknocić. Kiedyś miałem kilka autek z LPG i oprócz normalnych regulacji i serwisu tychże instalacji nic się nie działo. Więc musisz przemyśleć czy darować mu te parę (tys.pln ) czy mieć sprawne auto.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-03-28, 11:59   

domin1212 napisał/a:
No juz byłem u niego mówiłem mu że się tak dzieje pogrzebał cos na laptopie i powiedział że powidło byc dobrze ale nie jest i nie wiem co mam robić teraz bo widze że koleś nie umie tego zrobić ???

Ja osobiście bym mu nie odpuszczał a skoro masz podejrzenia, że pan Henio tego nie ogrania i zaczyna się wyślizgiwać to przejdź na dyskusję pisaną bo to najbezpieczniejsza forma skladania reklamacji i zdecydowanie najlepsza przy ewentualnym dochodzeniu swoich roszczen na drodze prawnej...
- złożyć pisemną reklamację opisując całą sytuację od początku... że przyprowadziłeś mu auto w pełni sprawne, że zamontował do niej LPG i po tym montażu nie jest dobrze...
- w w/w piśmie opisać wszystkie objawy/usterki
- w w/w piśmie zarządać bezwłocznego usunięcia wszystkich tych usterek
- jeżeli nie potrafi ogarnąć tematu zarządać drastycznego obniżenia ceny usługi czyli zwrotu określonej sumy pieniędzy np. 50,60,70% i tę konkretną kwotę napisać (nie wiem ile zapłaciłeś i co do Ci założył więc sam zdecyduj ile)
- samochód w warsztacie pozostaw także papierowo - powienienieś otrzymać kopię zlecenia przyjęcia do naprawy z opisaną usterką oraz zakresem prac i przewidywanym terminem odbioru auta oraz protokołem stanu technicznego (ocena blacharsko-lakiernicza + stan ogólny + przebieg)
- jeżeli twoje auto służy Tobie także do pracy bądź też brak jego naraża Cię na poważne komplikacje w życiu codziennym i może przełożyć się na wymierne straty postrasz pana Henia, że weźmiesz z wypożyczalni inny samochód i obciążysz go tymi kosztami
- jeżeli pan Henio nie będzie chciał podpisać żadnego przedłożonego mu dokumentu to włączaj komórkę i nagrywaj całą rozmowę (oczywiście pilnuj tego co mówisz bo takie nagranie może być użyte także przeciwko Tobie)
- wszystko rób tak jakbyś już szykował się na poważną wojnę w sądzie i w mediach a być może pan Henio zlęknie się tej całej otoczki i odda całą kasę byle być się tylko odczepił

Nie odpuszczaj bo źle założony gaz może poważnie zaszkodzić silnikowi.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
domin1212 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Dsg
Zasilanie: ON
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 91
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-04-27, 10:22   

No wkońcu wszystko jest teraz ok byłem u gazownika okazało się że ten koleś co mi zakładał gaz to tylko pracownik a nie szefo i został już zwolniony! Rozmowa z szefem była bardzo pozytywna i obiecująca że wszystko naprawi chodzby miał cała instalacje wymienić i naprawił okazało się że kostki na wtryskiwaczach na tłoku 7 i 8 były na odwrót podłaczone i stwierdził że dziwne że to wszystko jeszcze jakoś tak chodziło bo w innym aucie by nie chodziło!!!
_________________
$$$Domin$$$
.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.