Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 3.0TDI ] Lekki uślizg przy zmianie z 2 na 3 czy to  
Autor Wiadomość
thepablos 
Użytkownik


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 5
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-12-16, 22:06   [D3 03 3.0TDI ] Lekki uślizg przy zmianie z 2 na 3 czy to

Witam. Od ponad pół roku jeżdżę A8 3.0 TDI z 2009 r. Auto sam sprowadziłem z normalnym przebiegiem jak na ta klasę auta 273tys. Zrobiłem nim już ponad 5 tys km bez żadnych problemów. Jazda A8 to przyjemność. Od jakiegoś czasu zacząłem się zastanawiać nad tym czy mój Tip poprawnie pracuje. Biegi zmienia OK - równo bez szarpnięć. Ładnie hamuje biegami ogólnie jest Ok. Jest tylko jeden problem a może jestem przewrażliwiony. Mianowicie przy zmianie biegu z 2 na 3 zauważyłem lekki uślizg. Przy bardziej dynamicznej jeździe obroty przy zmianie biegu spadają z 2 tys na 1700 a za pół sek jeszcze o 100 w dół. Da się odczuć delikatny uślizg. Przy delikatnej jeździe jest ok.
Pytanie czy to normalne, czy się tym przejmować ?
Auto do 220 było serwisowane w Szwajcarii, olej raczej nie był zmieniany bo serwis nie zaleca. Ja zastanawiam się czy zmieniać bo przy tym przebiegu wymiana może przynieść gorszy efekt od zakładanego no chyba że się mylę.
Oświećcie mnie bo to mój pierwszy samochód z automatem. <bezradny>
 
 
szik 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D3 /A6 C6
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 62
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-12-20, 15:07   

możliwe że czujesz załączenie lock-upa czyli sprzęgła w konwerterze
przy zimnej skrzyni jest bardziej wyczuwalne po zagrzaniu oleju mniej przynajmniej u Mnie.
Zmieniałem olej po 260tkm pierwszy raz na orginał ZF i nie ma żadnego problemu -wymiana statyczna
 
 
thepablos 
Użytkownik


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 5
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-12-20, 18:30   

Już sam nie wiem co robić. Jedni piszą żeby zmieniać olej, drudzy piszą żeby nie ruszać bo po zmianie skrzynia albo padła albo zwariowala. Serwis twierdzi żeby nie ruszać podobno zf pisze żeby zmieniać i kto ma rację <bezradny>
Widocznie u mnie jest tak ja piszesz..zanim skrzynia zapnie bieg na sztywno mija parę setnych sekundy. Tak nie mam zastrzeżeń do jej pracy. Jeździ się fajnie. :]

[ Dodano: 2017-12-20, 18:33 ]
Szik drogo Ciebie kosztowała wymiana oleju na oryginał zf?
 
 
szik 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D3 /A6 C6
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 62
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-12-21, 17:36   

80 pln za1 litr x6 litrów
ZF LIFEGUARD 6
raczej masz zalaną skrzynie 6 bo robiłem ostatnio d3 z 2009 miała pierwszy filtr i olej 350tkm nalotu.Katalogi podają zf lifeguard 8 zielony ale nie ryzykowałbym robić mieszanki z tych dwóch olei ja zalałem to co było czyli 6
Są zestawy ZF olej/uszczelki/magnesy/filtr/śruby miski/instrukcja np w intercarsie
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2017-12-21, 19:49   

thepablos napisał/a:
Już sam nie wiem co robić. Jedni piszą żeby zmieniać olej, drudzy piszą żeby nie ruszać bo po zmianie skrzynia albo padła albo zwariowala. Serwis twierdzi żeby nie ruszać podobno zf pisze żeby zmieniać i kto ma rację <bezradny>

W tym wypadku rację ma producent skrzyni czyli firma ZF.
Olej należy wymieniać.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
thepablos 
Użytkownik


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 5
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2018-01-16, 21:42   

Opinie warsztatów też są różne. Jedni mówią żeby wymieniać drudzy żeby nie ruszać. Chyba się umowie na wymianę w samko. Co będzie to nie jest duży koszt bo ostatnio moja skrzynia dołożyła do powyższych objawów jeszcze inne. Mianowicie przy mrozach zaczęła slizgac sprzedałem. Przy stałej prędkości i zimnym oleju skrzynia slizgala. Trzeba było naprawdę lekko operować gazem. Do tego lockup zalaczal z opóźnieniem. To tylko przy zimnym oleju. Jak złapała trochę temperatury wszystko wraca do normy i zmienia biegi ok <bezradny>

[ Dodano: 2018-02-02, 12:10 ]
Wymieniłem olej w skrzyni. Olej który został wylany z opisu mechanika nie był zbyt przepracowany. Kolor oleju był zmieniony, był wyczuwalny specyficzny zapach ale nie było tragedii. Spodziewałem się gorszego wyglądu. Potwierdza to fakt że auto nie latało dużo po mieście lecz bardziej w trasach.
Wrażenia po wymianie - odczuwam bardziej delikatna zmianę biegów, wręcz czasami niewyczuwalną. Zmiana widoczna jest tylko po obrotach silnika. Biegi wchodzą płynnie.
LocUp działa mniej zauważalnie na 3 biegu.
Zobaczę czy przy ujemnych temperaturach ustąpił uślizg. Opiszę jeszcze dla potomnych aby mieli się do czego odnieść przy ocenie własnych problemów.
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2018-02-02, 12:16   

Czy po wymianie zostały zrobione nastawy podstawowe?
 
 
thepablos 
Użytkownik


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 5
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2018-02-02, 13:34   

TZN? Komputer nie był podpinany na pewno. Nastawy podstawowe w skrzyni nie były robione
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2018-02-02, 14:23   

to bardzo ważna procedura.
Obowiązkowo jeżeli występuje także aktualizacja sterownika skrzyni.
 
 
thepablos 
Użytkownik


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 5
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2018-02-02, 15:17   

Nic nie było aktualizowane, zwykła wymiana statyczna oleju. Gdybym wiedział że to taki banał sam bym wymienił.
Jak sprawdzić jaka jest wersja oprogramowania skrzyni?
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2018-02-02, 17:47   

Podaj numer części sterownika za pomocą np vcds wrzuć scan całego auta
 
 
grekko 
Użytkownik


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pat
Jeżdzę: A8 D3 3.0 + DPF
Dołączył: 07 Cze 2016
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-03-23, 21:03   

nastawy podstawowe uruchamia się wtedy, gdy wymieniamy elementy mechaniczne w skrzyni (konwerter, wałek sprzędłowy itd). Wg informacji serwisowych ZFa olej zwłaszcza w 6HP wymieniamy statycznie. Doświadczony specjalista wie, jak bez zdejmowania konwertera spuścić praktycznie cały olej.
Najprawdopodobniej masz na wykończeniu konwerter. Po wyzerowaniu ustawień należy wykonać jazdę adaptacyjną, czego duża część dokonujących lub doradzających zerowanie ustawień nie wie.

ZF ostrzega, że olej powinno wymieniać się nie dłużej niż co 6 lat lub co 100 tys km przy bardzo spokojnej jeździe.

Dodano: 2018-03-23, 20:07
i jeszcze jedna rada. Oryginalne części, które powinno się zgodnie ze sztuką wymieniać przy 120/150 kkm w 6HP19A, kosztują w detalu ok. 10 tys zł z olejem i filtrem. Do tego dochodzi robocizna. W częściach nie ma zamienników (oprócz oleju do D i filtr). Jeżeli ktoś oferuje Wam regenerację za 5 tys. zł to nie chcę wiedzieć co zrobi w skrzyni (raczej czego nie zrobi).
 
 
emillime 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Multitronic
Zasilanie: ON
Imię: Emil
Jeżdzę: A8L D3
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 12
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2018-06-16, 20:42   

Może coś pomogę... Moja skrzynia zaczęła się dziwnie zachowywać (na dłuższej przestrzeni czasu) przeciąganie w zakresie 3-4 5-4 i poszarpywanie. (widmo remontu lub wymiany skrzyni) ale w pierwszej kolejności podmianka oleju w skrzyni i filtra. Nie zadziałało od razu ( i myślałem że to nie to) ale z czasem (ok. miesiąca) objawy zniknęły...
 
 
justinos1 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arek
Jeżdzę: A8 D2FL
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 131
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2018-06-16, 21:34   

Nie chcę Cię straszyć ale skrzynia może całkiem paść po tej wymianie oleju. Jak olej był mocno przepracowany to szarpała i przeciągała, zalałeś nowym olejem, który po miesiącu wypłukał ten cały syf i jest dobrze, jednak ten syf jest teraz w skrzyni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.