Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 3.7MPI ] Problemy z elektryka.  
Autor Wiadomość
Deesikuu 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2024
Posty: 15
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2024-10-10, 09:35   

Dobra, masz rację, nie będę już kombinował jak koń, nie chce mi się wierzyć, że mam takiego pecha, żeby drugi akumulator pod rząd był zjechany ale nie ma rzeczy nie możliwych jak to mówią.

W takim razie dzisiaj po pracy wezme tego dziada naładuje do maxa i jutro może się uda jechać do sklepu z aku i go sprawdzić tak jak mówisz pod tym obciążeniem, zobaczy się co powiedzą.

Powiedz mi tylko jedną rzecz, bo to dziwne mi się wydaje, jak ładowałem ten akumulator prostownikiem (taki ze wskazówką, pokazujący ampery), ODŁĄCZONE KLEMY, ustawiłem go na te 10% pojemności i tu dziwne, on po 10 godzinach nadal wskazywał 10 amper na tej wskazówce... może ja po prostu jestem jakiś przeklęty, że czego się nie dotkne to nie działa :P
  
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 330
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-10-11, 22:11   

10 godzin to wcale nie dużo przy takim akumulatorze 110 Ah. Skoro ciągnie dalej 10A po takim czasie, to znaczy, że masz go nieźle rozładowany.

Generalnie jeśli masz mocno rozładowany akumulator, to polecałbym ci go ładować jeszcze mniejszym prądem (np. 1/20) i nie doprowadzać do gazowania podczas ładowania. Tyle, że ładowanie potrwa jeszcze dłużej.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
  
 
 
Deesikuu 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2024
Posty: 15
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wczoraj 12:41   

Dobra, naładowałem ten akumulator tym razem po ludzku, na spokojnie, aż prostownik zszedł do zera pięknie. Dodatkowo odczekałem około 12 godzin przed włożeniem do auta - chyba bardziej zgodnie ze sztuką się nie da :P

Oczywiście błędy znikły jakiekolwiek - więc tutaj zakładam, że systemy mu się wyłączają gdy ma bardzo mało prądu już i nie daje rady.

Ale po zbadaniu miernikiem - ładowanie na odpalonym aucie 13,4V (na wyłączonym aucie 12,8V, więc akus naładowany. Przejechałem się zgodnie z poradą około 35km, ładowanie nadal 13,4V (w granicach).

Nadal nie mam jak sprawdzić samego alternatora... muszę chyba udać się w tym celu do zaprzyjaźnionego warsztaciku zajmującego się tylko alternatorami, ale wydaje mi się, że ładowania u mnie brak... albo po prostu za mało, może być na rzeczy to co pisałeś mi parę postów wyżej, że alternator dopiero się psuje.
  
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 330
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wczoraj 20:59   

35 km to mało żeby podskoczyło ci napięcie podczas ładowania. te 30km to dobry odcinek na doładowanie tego co zjadł rozrusznik po odpaleniu auta. No ale napięcie 13,4V to mało. Mierzyłeś na zacisku alternatora podczas pracy silnika? Najprościej od spodu jak masz zdjętą osłonę. Ewentualnie VCDS i w którymś bloku pomiarowym z tego co pamiętam można podejrzeć napięcie na samym alternatorze. Przypuszczam, że będzie sporo wyższe. Jeśli tak to masz spadki napięcia na kablu alternator-akumulator. Ma po drodze kilka łączeń i tam przeważnie pogarsza się styk.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl części opon

Prywatność.