Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.0TDI ] Changer device fault  
Autor Wiadomość
Abeanpm 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Patryk
Jeżdzę: A8 d3
Wiek: 30
Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 13
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-10-12, 22:02   [D3 03 4.0TDI ] Changer device fault

Witam, jestem nowy jako, że czytając forum natrafiłem na temat związany z aktualizacją MMI, sprawdziłem wersje oprogramowania w samochodzie i wyszlo, że jest chyba możliwie najstarsza, bowiem nie bylo jej nawet na liście. Prawdopodobnie 0406 albo cos tego typu.. Jako że lubie mieć wszystko na tip top to postanowiłem, że zaaktualizuje. Wypaliłem obraz plyty 5150 wrzuciłem w napęd i zaczęło sie piekło hehe..

Po 30 minutach wciąż zero procent aktualizacji. Co chwile wyrzucalo mi jakieś błędy.. Pomyślałem, że nagram drugą płytę i je podmienie, ze sobą.. Tak tez sie stało, aktualizacja ruszyła dopiero w miare normalnie w momencie gdy w znieniarce byly 2 te same płyty z aktualizacja 5150.. Proces zakończył się zwycięstwem z wyjątkiem błędu sterownika telefonu.. Mmi teraz go nie widzi.. No ale nie o tym, na końcu aktualizacji kliknąłem, żeby uruchomić ponownie mmi, jednak w ogóle nie bylo reakcji przez dłuższy czas.

Odpiąłem akumulator i podłączyłem ponownie mmi wstalo jednak zmieniarka zaczęła wydawać odgłosy jakby hmm była w jakiś sposób przyblokowana? Kilkukrotny dźwięk jakby coś się w środku zacięło.. Próba wysuniecia plyty tez nic nie dała, tak jakby chciala się wysunąć i zaraz wracala do swojego położenia.. Po kilkukrotnych próbach został tylko komunikat device fault..
Byłem dzisiaj w sklepie kupiłem klucze audi do zmieniarki, wyciągnąłem ją rozkrecilem i usunąłem zablokowane plyty, jednak po złożeniu i podłączeniu jej ponownie do samochodu wciąż ten sam komunikat.. Nie mam pojęcia co w tej sytuacji zrobić.. Prosze o pomoc, z gory dziękuję Aba.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-10-13, 09:10   

1. Aktualizacje nalezy wykonywac kolejn a nie od razu prawie najwyższą wersję. Pomijasz w ten sposób wiele ważnych aktualizacji. Kolejne uaktualnienia nie zawierają tych z poprzednich wersji.

2. Myślę, że musisz albo kupić CD/Zmieniarkę albo udac się go kogoś z taką zmieniarką i wykonac update ponownie, tylko poprawnie i po koleji. Twój napęd może być już nie do odzyskania ale możliwe, że wstanie po wykonaniu wszystkiego dobrze.

3. Wykonując juz update wykonuj go idealnie z instrukcją. Drzwi pozamykane, auto musi stać w miarę prosto i co najwazniejsze w trakcie nie ruszać absolutnie niczego.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Abeanpm 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Patryk
Jeżdzę: A8 d3
Wiek: 30
Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 13
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-10-13, 11:18   

Czytałem gdzieś, że do wersji 5150 można przejść z jakiejkolwiek innej.. Myślisz, że mógłbym naprawić to jakoś samemu?

Edit :

Gdzie w okolicy Nowego Sącza ktoś byłby w stanie się podjąć naprawy?

Pozdrawiam ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.