Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.0TDI ] Montaż zderzaka Hofele  
Autor Wiadomość
5-stars 
Użytkownik



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: Bmw 650i
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 28
Skąd: przytkowice
Wysłany: 2014-01-31, 19:44   

wczoraj doszedł zderzak , jak się okazało egzemplarz nowy , nieużywany ( koszt 1500 zł )
po wstępnej ocenie wykonania mogę śmiało stwierdzić - SYF i oni chcą za to ok 2000 e ??
Pan Zdzisiek z Heńkiem w garażu zrobili by to samo za 1000 zł :D , no ale zobaczymy jak będzie wyglądał sam proces jego obróbki i montażu . Postaram się jutro porobić zdjęcia surowego zderzaka i wrzucę do tematu aby pokazać wszystkim ciekawskim proces ( inaczej tego nazwać nie można ) dostosowywania zderzaka do auta i finalnego lakierowania , mam nadzieję że to zaspokoi ciekawość zainteresowanych forumowiczów !!
_________________
chętnie pomogę przy demaskowaniu nieuczciwych sprzedawców aut z USA
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-31, 21:24   

Współczuję rzeźby, zapodam zdjęcie autorstwa chłopaka który sam wyrzeźbił z przedlifta na single frame i lepiej to wygląda jak hoffele
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2014-02-01, 00:36   

JIMM napisał/a:
Współczuję rzeźby, zapodam zdjęcie autorstwa chłopaka który sam wyrzeźbił z przedlifta na single frame i lepiej to wygląda jak hoffele...

No tu jest jeszcze jakoś znośnie.... przynajmniej na foto.
Wprawdzie górna część grilla jest chyba za mocno zaakcentowana ale musiał to przecież jakoś dopasować.


Czekam na foty tego Hofele, ciekawość zżera ;)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
skipper 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic-F1
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D3.Pływam;Wellcraft Cruiser
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 110
Skąd: Małopolska i Mazury
Wysłany: 2014-02-01, 15:23   

Góra wyszła lepiej jak Hofele i jako całość robi lepsze wrażenie,ma chłopak zdolności.
_________________
Tylko A8 i Jachty Motorowe.
 
 
5-stars 
Użytkownik



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: Bmw 650i
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 28
Skąd: przytkowice
Wysłany: 2014-02-03, 14:31   

Mój lakiernik jak to zobaczył to się za głowę chwycił , ale powiedział ze już coś podobnego robił ( jakiś body kit do mercedsa ) i zrobi to tak żeby dobrze wyglądało . Auto odstawiam dopiero za 2 tyg

poniżej zdjęcia zderzaka



_________________
chętnie pomogę przy demaskowaniu nieuczciwych sprzedawców aut z USA
 
 
skipper 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic-F1
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D3.Pływam;Wellcraft Cruiser
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 110
Skąd: Małopolska i Mazury
Wysłany: 2015-09-20, 00:17   

Najnowsze Hofele wygląda dobrze,dawno mnie na forum nie było ,więc może coś przegapiłem.

audi_a8_d3_karosserie_einzel_7876_bild1.jpg
Plik ściągnięto 666 raz(y) 166,49 KB

_________________
Tylko A8 i Jachty Motorowe.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-09-20, 00:50   

skipper napisał/a:
Najnowsze Hofele wygląda dobrze,dawno mnie na forum nie było ,więc może coś przegapiłem.

Gdyby to co masz na zdjęciu to było Hofele to było by pięknie ale.... jak dla mnie to lampy są po-liftowe jak również maska jest po-liftowa więc w czym konkretnie jest ten bajer Hofele skoro wygląda to jak oryginalny po-lift ze zderzakiem od S8D3 po drugim lifcie i grillem od W12 ??

Cała filozofia zakładania przedniego zderzaka od Hofele ma polegać na tym, że zakładamy to do przed-lifta nie dokonując żadnych innych zmian oprócz owego zderzaka.
Zakładanie przedniego zderzaka Hofele do po-lifta który notabene wygląda identycznie jak oryginał AUDI mija się z celem dlatego moim zdaniem to zdjęcie to tylko fake - wydaje mi się, że z Hofele to jest tam tylko tabliczka w miejscu tablicy rejestracyjnej <faktycznie>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
skipper 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic-F1
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D3.Pływam;Wellcraft Cruiser
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 110
Skąd: Małopolska i Mazury
Wysłany: 2015-09-20, 01:16   

Zdjęcie ze strony Hofele,sądzę że jest to ich Lift,po prostu zrobili swoją atrapę i dopasowali do maski,w czym tkwił cały problem ich wcześniejszej wersji.
Jeżeli tak jest i to pasuje to temat wymiany przodu za 15-19 tys,(na Alledrogo znalazłem za 19 tys.) czy więcej, jest za nami.
_________________
Tylko A8 i Jachty Motorowe.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-09-20, 02:59   

skipper napisał/a:
Zdjęcie ze strony Hofele,sądzę że jest to ich Lift,po prostu zrobili swoją atrapę i dopasowali do maski,w czym tkwił cały problem ich wcześniejszej wersji.

Ale przecież lampy i maska są po-liftowe więc nie trzeba nic dopasowywać do dużego grilla bo tam duży grill zakładasz tak po prostu.

A zderzak, grill, halogeny, kratki nie mają w sobie nic niezwykłego co wyróżniałoby ten produkt jako Hofele - wszystko wygląda jak fabryczny zderzak po 2-gim lifcie, nic nadzwyczajnego.


Zresztą... aby nie przepychać na siłę swoich teorii zerknąłem na stronę Hofele i tam jak wół jest napisane przy zdjęciu które wkleiłeś, że modyfikacja dotyczy aut od produkcji 07-2005 czyli po-lifta.
http://www.hofele.com/en/...e_facelift.html
Więc generalnie nie ma to nic wspólnego z przeróbką przed-lifta na po-lifta poprzez założenie zderzaka Hofele.
Pozostaje jeszcze sprawdzić ile sobie życzą za taką przeróbkę bo moim zdaniem taniej będzie kupić cały kompletny zderzak od S8D3 w dobrym stanie z demontażu niż zamawiać u nich <faktycznie>

skipper napisał/a:
Jeżeli tak jest i to pasuje to temat wymiany przodu za 15-19 tys,(na Alledrogo znalazłem za 19 tys.) czy więcej, jest za nami.

Niestety, nic się nie zmieniło - albo zmieniasz przód na oryginalnych gratach albo kupujesz Hofele które przypasujesz na swój przed-liftowy przód ale na pewno nie będzie to to co wkleiłeś na zdjęciach.

------------

Z wrodzonej ciekawości zerknąłem również na ofertę dla przed-lifta: http://www.hofele.com/en/...celift_neu.html
Muszę powiedzieć, że na pierwszy rzut oka wygląda super ale jak się przyjrzeć dokładnie zdjęciu to odkryjemy, że panowie z Hofele polecieli sobie w kulki - auto na foto to również po-lift (przednie lampy i maska) a przecież oferta dotyczy przed-lifta i nie obejmuje wymiany lamp przednich i maski na po-liftowe <faktycznie>

Zresztą wystarczy spojrzeć tutaj: http://www.hofele.com/en/...omponenten.html
Widać, że nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o zderzaki do przed-lifta i to również dowodzi temu, że w zakładce dotyczącej przed-lifta jest foto po-lifta.
Żenada.


Jadąc dalej po ofercie Hofele....
ciekawostką wydaje się jakiś elektroniczny moduł do regulacji zawieszenia dający możliwość regulacji poza zakresem przewidzianym przez producenta: http://www.hofele.com/en/...erk_federn.html
Na pierwszy ogień dwie ciekawostki:
- jest inny moduł dla przed-lifta i inny po-lifta - ciekawe po co bo wg. mnie w tym zakresie akurat nic istotnego się w tym samochodzie nie zmieniło więc to jakaś ściema
- "only for cars with air suspension" - a to było jakieś D3 co wyjechało bez pneumatyki?... chyba powinni się trochę doszkolić zanim napiszą coś takiego ;)
Ostatnia ciekawostka - krótki opis montażu....
- zdjęcie nr. 1 mówiące o tym że należy odnaleźć sterownik zawieszenia to fake - to zdjęcie jest z bagażnika a jak dobrze kojarzę w bagażniku w D3 nie ma sterownika zawieszenia <faktycznie>


A jak już tak zacząłem naśmiewać się z tego jakże profesjonalnego Hofele to taki mały smaczek na koniec - firma jest podobnież niemiecka, zarejestrowana w niemczech a w niektórych opisach technicznych zamiast normalnego niemieckiego TÜV jest napisane TUEV czyli tak jak piszą ci co nie mają niemieckich znaków na klawiaturze - porażka <faktycznie>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-05-15, 09:44   

Hofelele, przepraszam Cię kolego, ale do przedlifta na duży grill pasuje jak kupa. Dokładnie widać jakie różnice przyszły po lifcie. Zupełnie zmienia się zaokrąglone przodu. Ich zderzak jest zrobiony na wzór ori i przez to wygląda jak doklejony z innego auta. Ja osobiście zawsze będę odradzam każdemu ten sposób wykonania lifta. A wstawianie dodatkowych diód w zderzak... pewnie kwestia gustu ale moim zdaniem nie powinna mieć miejsca :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2016-05-23, 20:25   

Dluugo sie przymierzalem do takiej akcji i po za tanioscia zadnych cudow jakbys tego nie zalozyl to tak na sile tuningowanie lepiej najslabszy zderzak fl zapodac i maske przetarta plus szkla z fl i poskladasz lepszy przod ale dzialaj zobaczymy efekt koncowy

1500 a 15000 to wiadomo roznica

Lampy 2500 do 3000
Maska 2500 do 3000
Zderzak komplet 2500 do 3000
Uchwyt holowniczy jakies 150
Reszta obleci chyba ze ori blotniki to 2000 kpl
Do tego robocizna

No malowanie chyba ze uda sie w kolorze znalezc ale moze sie odrozniac niestety

No tak wiec cena kuszaca 1500 pl n niz 15000 no moze troszke sie zapedzilem niech bedzie 10000 bo sam poskladasz pomalujesz i csesci tanio wyrwiesz
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.