Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.0TDI ] Problem z ogrzewaniem  
Autor Wiadomość
audi2018 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4000
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 d3
Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 13
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2018-10-24, 19:52   [D3 03 4.0TDI ] Problem z ogrzewaniem

Witam wszystkich. Mam problem z ogrzewaniem, pacjent a8 d3 4.0tdi. Z nawiewu leci letnie lub zimne powietrze. Mechanik stwierdzil ze to na pewno elektrozawory wiec zostaly wymienione lecz to nie pomoglo. Jeden z wezy z odpowietrznikami jest cieply a drugi chlodniejszy. Same elektrozawory sa praktycznie zimne, a powinny byc chyba gorace?
Diagnoza vcds-em wykazala jedynie blad 01207 ( modul sterowania podgrzewaczem dodatkowym - brak komunikacji ), oraz podgrzewacz przestrzeni na nogi tyl - brak komunikacji.
Prosze o porady, czy płukanie nagrzewnicy pomoze?
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2018-10-24, 21:06   

Jeżeli zasilanie jest ciepłe, a powrót chłodny to pewnie nagrzewnice zabite (przerabiałem temat u mnie) jak jesteś zainteresowany to mogę ci odstąpić niedrogo sprawne nagrzewnice, drożne i zobaczysz jaka będzie różnica, jak u ciebie powrót jest chłodny to pewnie zabite na amen i zwykłe płukanie niewiele da, sam zabieg wymiany to około 2h.
 
 
audi2018 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4000
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 d3
Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 13
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2018-10-25, 18:21   

Sprobuje najpierw plukania w weekend. A u ciebie elektrozawory sa gorace?
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2018-10-25, 19:41   

No jasne gorące !! przecież przez nie przepływa woda, spróbuj na szybko odpiąć wtyczki od zespołu zaworów może na wtyczkach jest cały czas napięcie i nie puszcza(zawór działa bez napięcia jak dostanie napięcie to zamyka) co do płukania to i tak najlepiej wyjąć.
 
 
audi2018 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4000
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 d3
Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 13
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2018-10-25, 20:56   

Po odpiecie wtyczek leci juz nie letnie, a zimne powietrze.

To skoro doplywa do nich goraca woda, to one same automatycznie tez powinny byc gorace, nawet mimo zakamienionej nagrzewnicy. Tak mi sie wydaje?
Dodam ze weze idace od nich do wnetrza auta rowniez sa zimne.

Wyjecie nagrzewnicy zostawiam jako ostatecznosc..Sam tego raczej nie zrobie a znajomi mechanicy mowili ze sie nie podejma.
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2018-10-25, 21:57   

Jak nagrzewnica zabita to nie ma obiegu i woda krąży tylko w krótkim obiegu nie poleci na nagrzewnice co za tym idzie nie nagrzeje zaworów, to tak jak w centralnym ogrzewaniu jak grzejnik zapowietrzony to jest zimny, a pion gorący nie ma obiegu, jak mechanik nie potrafi zdemontować schowka pasażera pod którą nagrzewnice są jak na dłoni, a sama nagrzewnica to dwa oringi to zmień mechanika bo jeszcze coś zepsuje <jezyk2> trzeba jeszcze zobaczyć w etce może w 4.0 jest jeszcze jakaś dodatkowa pompka obiegu wody tak jak pisałeś o błędzie nie wiem czy to webasto czy właśnie jakaś pompka.A może węże zamienione za zaworami zasilanie powrót na nagrzewnice <bezradny>

[i][i]"Jeżeli klient składa reklamację z powodu złej mocy grzania przy określonej liczbie obrotów silnika, sprawdzić podłączenie jednostki pompowo-zaworowej do obiegu układu chłodzenia. Jeżeli węże płynu chłodzącego (doprowadzający i powrotnego obiegu) od silnika do jednostki pompowo zaworowej są zamienione miejscami, pompa płynu chłodzącego silnika pracuje w kierunku przeciwnym do pompy w jednostce pompowo-zaworowej i przy pewnej liczbie obrotów silnika płyn chłodzący nie płynie do nagrzewnicy → Rozdział i → Silnik, mechanika; Grupa napraw19
Niezbędne narzędzia specjalne, przyrządy kontrolne oraz środki pomocnicze
t Tester -VAS 5051 A- (lub Tester -VAS 5052-). "
[/i][/i]
 
 
audi2018 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4000
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 d3
Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 13
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2018-10-25, 22:51   

To moze sam sie dostane do tej nagrzewnicy ;)

Weze raczej nie sa zamienione.
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2018-10-26, 19:26   

Może najpierw wyjmij prawą (lewa też wychodzi prawą stroną) przepłucz i zobaczysz(ale jak zabita to nie wiele zdziałasz) jak będziesz montował to zwróć uwagę przed przykręceniem opasek czy dobrze siedzi po obwodzie żeby nie pozaginać króćców, na zdjęciu masz widok po demontażu schowka:




i jeszcze instrukcja:

nagrzewnica.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 1508 raz(y) 172,75 KB

 
 
audi2018 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4000
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 d3
Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 13
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2018-10-27, 09:21   

Dzieki za pomoc, bede probowac.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2018-10-29, 16:55   

audi2018 napisał/a:
Wyjecie nagrzewnicy zostawiam jako ostatecznosc..Sam tego raczej nie zrobie a znajomi mechanicy mowili ze sie nie podejma.

Wyjęcie nagrzewnicy to całkiem normalny zabieg.
Żeby to zrobić zgodnie ze sztuką to trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów ale nic kosmicznego w tym nie ma.

A jak mechanicy nie chcą się tego podjąć to może i dobrze, że mówią o tym od razu - pewnie uważają, że do tego trzeba rwać całą deskę rozdzielczą, a nie trzeba.
A skoro nie mają tej wiedzy to może lepiej niech się nie uczą na twoim aucie.

Wbrew pozorom zapchane nagrzewnice mają istotny wpływ na sprawne działanie całego układu klimatyzacji.
Jak zdemontujesz taką nagrzewnicę to wylej z niej resztki płynu i spróbuj w nią dmuchnąć powietrze ustami.
Nowa, bez kamienia nie stawia kompletnie żadnego oporu - jakbyś przez pustą rurę dmuchał.
Jak będzie stawiać jakikolwiek opór to jest zakamieniona. Im większy opór stawia tym mniejszy ma przepływ.
Demontowałem już takie przy których oczy z orbit wychodziły a i tak nie dało się wdmuchać tam powietrza.

Niestety, układ chłodzenia nie posiada żadnego filtra więc naturalnym filtrem są po pierwsze nagrzewnice, chłodniczki oleju i sama chłodnica główna.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
audi2018 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4000
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 d3
Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 13
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2018-11-04, 22:22   

Panowie sprobowalem dzisiaj wyplulac nagrzewnice, poki co bez wyciagania (zdemontowalem schowek ale dalej nie wiedzialem jak wyjac nagrzewnice jak tam tak ciasno).
Odkamienialem octem i typowym specyfikiem do chlodnic, jednak z wezy leciala czysta woda. Po zabiegu jest poprawa mianowicie prawa czesc auta grzeje(nie jakos super ale jest znaczna poprawa), a z lewej strony dalej zimno leci. Dodam ze oba weze sa cieple, powrot rowniez ale elektrozawory sa zimne.
Jakies sugestie..?
 
 
szary824 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Ariel
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 119
Skąd: Berlin
Wysłany: 2018-11-04, 23:39   

Sugestia taka żeby jednak wyjąc te nagrzewnice :) Ciężko je będzie dobrze wyczyścić na aucie. Najbardziej upierdliwym etapem przy tej robocie jest moim zdaniem jest ponownie zamontowanie górnych rurek nagrzewnic. Mało miejsca i mocowania jakieś takie dziwne ;)
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2018-11-05, 20:12   

szary824 napisał/a:
Najbardziej upierdliwym etapem przy tej robocie jest moim zdaniem jest ponownie zamontowanie górnych rurek nagrzewnic. Mało miejsca i mocowania jakieś takie dziwne


Proponuje odkręcić rurki z zaczepów w podszybiu wtedy można nimi lepiej manewrować.

[ Dodano: 2018-11-05, 20:14 ]
audi2018 napisał/a:
(zdemontowalem schowek ale dalej nie wiedzialem jak wyjac nagrzewnice jak tam tak ciasno).


Ale jak przecież dostałeś instrukcje i masz foto, jedna śrubka i dwie opaski i normalnie wysuwasz <jezyk2>
 
 
szary824 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Ariel
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 119
Skąd: Berlin
Wysłany: 2018-11-05, 20:28   

Marcin2013 napisał/a:
Ale jak przecież dostałeś instrukcje i masz foto, jedna śrubka i dwie opaski i normalnie wysuwasz <jezyk2>


I moduł MMI chyba trzeba odkręcić żeby nagrzewnice wyszły bez kombinowania :)
 
 
ludwik2116 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: AUDI A8 D3
Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 36
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2018-11-07, 13:52   

Witam ja mam taki problem że od strony pasażera daje gorącym powietrzem a od strony kierowcy chłodne klimatronik ustawiony na taka sama temperature. W czasie jazdy po jakimś czasie daje też gorącym od strony kierowcy ale gdy tylko stanę na postoju znów leci chłodne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.