Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2FSI/LPG ] Nie chce się podnieść moja A8  
Autor Wiadomość
Paweł123 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-20, 18:37   [D3 03 4.2FSI/LPG ] Nie chce się podnieść moja A8

Witam

Jestem nowym użytkownikiem, więc chciałbym wszystkich serdecznie powitać! :-)

A teraz do rzeczy mam problem z moim samochodem jest to Audi a8 d3 rok 2003, po podróży zapaliły mi się lampki od regulacji zawieszenia, dokładnie zielona i żółta ze strzałkami w dół i górę, auto nie chce się podnieść a na liczniku głównym wyświetla się defekt regulacji zawieszenia jakby ikonka świateł z takim kreskami u góry i na dole, w ustawieniach auta mogę wybrać comfort i automatic reszta jest nie aktywna.

Po wizycie u diagnostyka wyszedł kod błędu J297.

Może miał ktoś podobny przypadek, proszę o pomoc bo nie wiem od czego zacząć:(
_________________
Audi A8
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-08-20, 21:27   

kolego "j297" to nie jest opis ani kod błędu. numer ten informuje do którego podzespołu odnosi się błąd. Jeżeli dobrze pamiętam to moduł j197 to czujnik poziomowania xenonu.a ten o którym ty piszesz prawdopodobnie nie istnieje więc chyba sie pomyliłeś, ale nie jestem pewien na 100%. spisz dokładnie jaki błąd pokazał komp.
adresy jakie cię interesują to 34 i 55
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
Paweł123 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-20, 23:52   

Dziękuje za odp, tak przepraszam chodzi o moduł J197 i tak jak mówisz jest to związane z xenonami, i nie mam pojęcia gdzie może znajdować się ten moduł, bądź od czego zacząć ewentualną naprawę , a jest jakiś sposób na podniesienie samochodu manualnie?
_________________
Audi A8
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-08-21, 00:01   

manualnie nie ma możliwości ale prawdopodobnie umarła jedena z czujek przy kole odpowiedzialna za wysokość zawieszenia. diagnosta który ci sprawdzał błędy powinien ci powiedzieć która to czujka bo błąd który mu się wyświetlił dokładnie wskazał miejsce defektu/uszkodzenia i jego rodzaj.
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-08-21, 10:15   

Paweł123 napisał/a:
(...) po podróży zapaliły mi się lampki od regulacji zawieszenia, dokładnie zielona i żółta ze strzałkami w dół i górę, auto nie chce się podnieść a na liczniku głównym wyświetla się defekt regulacji zawieszenia jakby ikonka świateł z takim kreskami u góry i na dole, w ustawieniach auta mogę wybrać comfort i automatic reszta jest nie aktywna.

Po wizycie u diagnostyka wyszedł kod błędu J297.

Zacznę więc od początku... czym wogóle zajmuje się ów diagnostyk skoro z tym problemem trafiłeś do nas :?: :shock:
Pytam bo skoro zdiagnozował to dlaczego nic Ci więcej nie powiedział?? :-?

Jak już podpowiedział kolega wolek uszkodzeniu uległ pewnie jeden z czujników poziomowania zawieszenia (znajdziesz je przy wahaczach przy każdym kole jeden) w związku z tym wyskoczył błąd poziomowania ksenonów oraz nie działa regulacja poziomu zawieszenia (komputer nie może poprawnie odczytać wskazań wszystkich 4-ech czujników więc nie jest w stanie odpowiednio sterować poziomem zawieszenia).

Tak jak już napisał kolega powyżej skoro do samochodu był podpinany komputer to ów diagnostyk powinien odczytać o które dokładnie koło chodzi... no chyba że ten diagnostyk nie podpinał się z niczym do auta a ów błąd znalazł gdzieś poprzez google :shock:

Dodam tylko że czasami błąd z poziomowaniem reflektorów może pojawić się chwilowo bez permanentnej usterki czujnika poziomowania i wtedy samo skasowanie błędu może być wystarczające... ale ktoś to musi zrobić.
Jak w Mławie Ci tego nie zrobią a bywasz w Warszawie to podjedź do mnie to ja Ci to sprawdzę ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Paweł123 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-21, 20:09   

Dziękuje koledzy za wyczerpujące i satysfakcjonując mnie odpowiedź.

A co do diagnostyka to próbował kasować błąd ale on cały czas się pojawiał, ale widocznie jest dość słaby bo powiedział że nie może zlokalizować gdzie dany moduł się znajduje, jestem umówiony na wtorek u drugiego diagnostyka i wtedy zobaczę czy on da radę, ale kolego FOSS jeżeli on nie da rady to skorzystam z propozycji, a czy byłaby możliwość naprawy u Pana?

[ Dodano: 2011-08-23, 16:35 ]
Mam już dokładne informację uległ uszkodzeniu czujnik przy przednim lewym kole, moje pytanie jest następujące, jaką dokładnie fachową on ma nazwę i orientuje się ktoś ile on może kosztować?
_________________
Audi A8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.