Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI ] czujnik deszczu - schemat  
Autor Wiadomość
mercedv6 

Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D4 Long
Wiek: 53
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: małopolska
Wysłany: 2013-06-18, 11:11   [D3 03 4.2MPI ] czujnik deszczu - schemat

Witam, ma może ktoś kawałek schematu? chcę domontować czujnik deszczu, wiem że obsługuje go przedni ster dachu ale nie mam pinologii, proszę o pomoc.
Acha i jeszcze jedno, mam na szybie czujnik zmierzchu ale przełącznik świateł bez funkcji AUTO, czy jeśli wymienię przełącznik na taki z Auto (+oczywiście kodowanie) załatwię sprawę z automatycznymi światłami?
 
 
mercedv6 

Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D4 Long
Wiek: 53
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: małopolska
Wysłany: 2013-06-22, 22:39   

ponawiam prośbę o pomoc, może ktoś grzebał przy czujniku i wie jak jest podłaczony, w końcu to tylko 3 druty
 
 
mario-975 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: Tipronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Mariusz
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 84
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-02-19, 11:47   

Witam!
Mam takie samo pytanie jak kolega wyżej,posiadam czujnik ale zwykłe pokrętło <hmm>
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2014-02-21, 17:58   

mario-975 napisał/a:
Mam takie samo pytanie jak kolega wyżej,posiadam czujnik ale zwykłe pokrętło <hmm>

Jaki czujnik i jakie pokrętło?.... można jaśniej??
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
mario-975 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: Tipronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Mariusz
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 84
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-02-21, 20:33   

Posiadam przełącznik świateł bez trybu AUTO ale mam czujnik znierzchu i pytanie czy jak podmienię na pokrętło z funkcją AUTO czy światła będą się automatycznie włączać? W sumie to tak sobie teraz myślę ,że i tak to jest bez sęsu bo nie mam dziennych a na światłach i tak trzeba jeździc ale docelowo mają być lampy led z dziennymi.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2014-02-21, 22:39   

mario-975 napisał/a:
Posiadam przełącznik świateł bez trybu AUTO ale mam czujnik znierzchu...

A po czym wnosisz że posiadasz czujnik zmierzchu?.... pytam bo jeżeli w aucie nie było nic dłubane to czujnik zmierzchu = przełącznik świateł z trybem AUTO i inaczej być nie może.
No chyba, że ktoś coś dłubał..... dołożył czujnik zmierzchu bądź zamontował z uboższej wersji przełącznik świateł.

Dla jasności dodam...... posiadanie "tego czegoś" pod lusterkiem wstecznym nie jest równoznaczne z posiadaniem czujnika zmierzchu - on może tam być ale nie musi.

Jeżeli posiadasz czujnik zmierzchu i sterowniki są poprawnie zakodowane to po wymianie przełącznika będziesz miał pełną funkcjonalność tego czujnika.
Jeżeli nie posiadasz świateł dziennych to w zależności od kodowania oraz ustawień MMI światła mijania będą włączać się automatycznie zawsze bądź tylko po zmierzchu.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
mario-975 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: Tipronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Mariusz
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 84
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-02-22, 02:39   

FOSS napisał/a:


Jeżeli posiadasz czujnik zmierzchu i sterowniki są poprawnie zakodowane to po wymianie przełącznika będziesz miał pełną funkcjonalność tego czujnika.
Jeżeli nie posiadasz świateł dziennych to w zależności od kodowania oraz ustawień MMI światła mijania będą włączać się automatycznie zawsze bądź tylko po zmierzchu.


Na taką odpowiedz liczyłem :] dzięki kolego.Raczej nijt nic nie dokładał,ewentualnie ktoś może zmienł przełącznik bez tej funkcji ''AUTO''a czujnik zmierzchu jest bo ustawiłem leaving i coming home w MMI ,które obsługiawane jest właśnie przez ten czujnik i szystko działa po zmierzchu.Tak na marginesie dodam że w C6 miałem poprzednio w MMI info o pozostałym czasie servisu i pezejechanych km.Dodam jeszcze,że odchaczyłem w MMI funkcję servis ale jej nie wyświetla i trzeba jeszcze chyba kodowanie zrobić tylko nie mam pojęcia gdzie <hmm>
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2014-12-21, 14:16   

Witam, odgrzeje troszke temat jako, ze walcze z ww czujnikiem u siebie w aucie.
Potrzebowalbym pomocy od ludzi którzy taki czujnik posiadaja bo potrzebuje informacji gdzie nalezy podlaczyc zielony kabel od czujnika. Niestety w elsie nie moge znalezc pinologii sterownika dachu, ale rozne zrodla podaja , ze to jednak bedzie podlaczenie w MCE.

Czujnik deszczu/zmierzchu jest realizowany przez 3 kable

1 czerwony plus
2 brazowy masa
3 zielony - dane i wlasnie tego szukam gdzie nalezy podlaczyc. Zatem czy do sterownika dachu czy do MCE modulu centralnej elektryki...

Moze bylby ktos tak mily i zerknal u siebie pod lampke kabiny czy przewod wchodzi do sterownika dachu czy ucieka na doł :D

Dobra juz wiem o co chodzi. Gdyby ktos zastanawial sie nad montazem to jest tak.
Czujnik swiatla ten jest podlaczany do sterownika dachu i tam tez kodowany.
Czujnik deszczu/swiatla podlacza sie do MCE 31 pin w 32 pinowej kostce jednak stare MCE nie obsluza razem czujnika deszczu i swiatla, dziala tylko deszczu. Nalezy wymienic MCE na nowsze i wykodowac czujnik zmierzchu z modulu dachu.

Dalej przydalaby sie informacja w ktory pin jest podpiety czujnik zmierzchu w sterowniku dachu bo narazie na tym poprzestane z czasem zmieni sie MCE i zakoduje czujnik desczu <amasz>
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2015-04-18, 23:57   

FOSS napisał/a:


Jeżeli posiadasz czujnik zmierzchu i sterowniki są poprawnie zakodowane to po wymianie przełącznika będziesz miał pełną funkcjonalność tego czujnika.
Jeżeli nie posiadasz świateł dziennych to w zależności od kodowania oraz ustawień MMI światła mijania będą włączać się automatycznie zawsze bądź tylko po zmierzchu.


Jakie powinno być kodowanie czujnika zmierzchu i gdzie to zmienić w VCDS?
Jak to powinno wyglądać w MMI?

Pozdr.
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
paweldzwo 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: D3
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 312
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2015-05-24, 22:47   

Witam serdecznie,

Ku mojemu smutkowi i zdziwieniu wczoraj podczas pierwszej jazdy podczas deszczu okazało się że nie mam czujnika deszczu, mimo że jest to dość bogata wersja to jednak tego nie mam, rozważam dołożenie, chciałem prosić o wypowiedzenie się osób które tego dokonały albo wiedzą czy można a jeśli tak to jak tego dokonać czy manetkę również trzeba będzie wymienić??
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2015-05-24, 23:04   

Manetki nie trzeba, ale trzeba wymienic szybe i na tym pewnie Twoje checi montazu sensora deszczu sie zakoncza.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-05-24, 23:47   

aro51 napisał/a:
Manetki nie trzeba, ale trzeba wymienic szybe i na tym pewnie Twoje checi montazu sensora deszczu sie zakoncza.

Właściwie szyby nie trzeba..... ale trzeba to plastikowe okienko na czujnik a ono występuje tylko razem z szybą :D
Piszę to bo oprócz części nowych mamy też rynek części używanych i może, co niestety jest mocno wątpliwe, uda się koledze kupić od kogoś z części używanych same okienko <tjaa>

Potem jeszcze zmotanie wiązki elektrycznej, prawdopodobnie również wymiana sterownika elektryki i kodowanie i już powinno być ok <tjaa>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
paweldzwo 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: D3
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 312
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2015-05-25, 00:31   

Planowałeś robić to u siebie Foss, czy skończyło się tylko na planowaniu?Moja szyba fakt że jest oryginalna ale rok młodsza od samego auta była wymieniana i pomyślałem że może założyli bez czujnika deszczu ale raczej chyba nie bo manetkę mam z regulacją częstotliwości działania wycieraczek a takie z tego co wyczytałem były montowane w autach bez czujnika deszczu:(
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2015-05-25, 07:45   

FOSS, nie ma takiej mozliwosci, trzymanie czujnika deszczu jest metalowe , mam i czujnik deszczu i cala jego podstawe mocujaca , poprostu w szybie jest za maly wizjer na czujnik deszczu i nie bedzie on poprawnie funkcjonowal. Dobrze obrazuja to zdjecia, na ktorych widac ze nie o sama poxstawe sie tu rozchodzi.

13633385034537_C_N.jpg
Plik ściągnięto 9714 raz(y) 8,37 KB

80349779_4_644x461_szyba-przednia-audi-a8-d3-motoryzacja.jpg
Plik ściągnięto 186 raz(y) 23,42 KB

 
 
paweldzwo 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: D3
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 312
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2015-05-25, 10:57   

Dziwna sprawa, to po co w ogóle robią w tej czarnej części otwór na wizjer skoro nie można tam niczego zamontować, mogli przecież dać całe to miejsce w którym zamocowane jest lusterko czarne bez otworu, więc jednak ten otwór spełnia jakąś funkcję użytkową.... ?


U mnie otwór ma inny kształt, zupełnie inny jak na twoim zdjęciu, twój jest okrągły a u mnie bardziej w kwadracie, coś takiego jak na zdjęciu, niby właśnie taki jest kształt w szybach z czujnikiem deszczu http://archiwum.allegro.p...4363225583.html

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.