Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI ] Dziwny świst powyżej 3 tys obrotów  
Autor Wiadomość
Łukasz94 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 76
Skąd: Słubice
Wysłany: 2018-07-20, 19:58   [D3 03 4.2MPI ] Dziwny świst powyżej 3 tys obrotów

Witam

Mam problem z autem i brak mi pomysłów co by można sprawdzić jeszcze. Mianowicie powyżej 3 tys obrotów jak mocno daje gazu z pod maski dochodzi dziwny świst i nie mam pojęcia co to może być. Dziś zdjalem pasek wielorowkowy aby sprawdzić czy przypadkiem to nie któraś rolka lub napinacz ale niestety dzwiek jest nadal. Czy ktoś może miał taki problem i wie co to może być? Bardzo proszę o pomoc bo strasznie ten świst mnie irytuje. Dołączam filmik na YT gdzie nagrałem jak ten dźwięk się nasila z obrotami.

https://youtu.be/JERYUwpsK80

Do tego jeszcze po montażu paska zrobiłem jazdę próbną gdzie nagrałem właśnie ten filmik powyżej nie wiem jakim cudem ale osłona pod silnikiem mi pękła i zrobiła dziurę w przewodzie od płynu chłodniczego i muszę teraz znaleźć taki wężyk. Ma ktoś może namiary na ten wąż chodzi mi o numer? Na pierwszych dwóch zdjęciach na dole widać biały sznurek od rozcietego wężyka. Wchodzi od w metalowa rurkę pod chłodnica. Poniżej dołączam zdjęcia

https://tufotki.pl/LnstU

Pozdrawiam i bardzo proszę Was o pomoc
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2018-07-22, 12:32   Re: Dziwny świst powyżej 3 tys obrotów

Łukasz94 napisał/a:
Do tego jeszcze po montażu paska zrobiłem jazdę próbną gdzie nagrałem właśnie ten filmik powyżej nie wiem jakim cudem ale osłona pod silnikiem mi pękła...

Patrząc po zdjęciach to twoja osłona to jakiś badziewny zamiennik.

Łukasz94 napisał/a:
... i zrobiła dziurę w przewodzie od płynu chłodniczego i muszę teraz znaleźć taki wężyk. Ma ktoś może namiary na ten wąż chodzi mi o numer? Na pierwszych dwóch zdjęciach na dole widać biały sznurek od rozcietego wężyka. Wchodzi od w metalowa rurkę pod chłodnica.

Domniemuję że jest to rura 4E0121445D - nowa w ASO to 37,9pln netto detal
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Łukasz94 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 76
Skąd: Słubice
Wysłany: 2018-07-22, 12:44   

Tak dokładnie, osłona to był jakiś zamiennik i teraz szukam nowej. Nie wiem może jakiś kamień trafił czy coś ze mi poszla na strzępy <bezradny>

Czy wiesz gdzie mógłbym dostać taki wężyk od ręki? U Michała niestety musiałbym czekać 7 dni a auto muszę mieć na już sprawne i trochę przez ten wężyk jestem zablokowany <onie>
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-07-22, 16:12   

Ten zamiennik jest grubszy i mocniejszy od OE, a tu widać, że koło Ci zrobiło dziurę w nadkolu, a że tam jest kolek mocujący i było dobrze zamontowane to wciągnęło pod kolo i wyrwało. U Marka w starych nadkolach było to samo, dlatego zaraz po kupnie zostały oba wymienione, łącznie z osłoną (nie wiem jak żeście to zrobili, ja jeździłem tyle czasu i było ok)

A co do świstu, może być wszystko od jakiejś nieszczelności, podciśnienia, poprzez za mocno naprężony pasek rozrządu, lub nawet pompę wody.

Co do przewodu, nie ma go w PL, także do zamówienia, trzeba czekać.

PS - hamulec postojowy do zrobienia, masz błąd na FISie
_________________
Black Cars Matters
 
 
Łukasz94 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 76
Skąd: Słubice
Wysłany: 2018-07-22, 19:31   

Ja też nie wiem jak to mogło się stać ale może być tak że coś mi uderzyło w nadkole lub osłonę pod silnikiem i dlatego mi wszystko polamalo <bezradny>

Z tego co udało mi się ustalić i wyczytać na forum to ten świst jest od wydechu prawdopodobnie i muszę jechać na sprawdzenie bo na złączu elastycznym ( harmonijce) Marek zobaczył wydostajace się z tamtąd spaliny i u kolegi z forum było to samo. W wszystkie podcisnienia wymieniłem na nowe, pompa wody z rozrząd em też robiona niecały rok temu więc tego raczej nie obstawiam. Zajmę się najpierw uszczelnieniem tego złącza a jeśli nie ustąpi to będę szukał dalej.

No nic to muszę zamówić chyba używke jedyna na allegro. Muszę to mieć na już niestety a tydzień czekać nie mogę.

Co do błędu to check dalej od sondy diagnostycznej co jakiś czas się pojawia a piorun od hamulca bo poprawiłem wtyczkę i błędu nie usuwalem przed przejażdżka.
 
 
uszol 

Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 29
Dołączył: 19 Sie 2020
Posty: 7
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2020-11-12, 22:37   

odgrzeje kotleta ale mam identyczny dźwięk 4.2 mpi
winowajcą była plecionka na wydechu ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.