Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI/LPG ] Dezaktywacja fabrycznego alarmu.  
Autor Wiadomość
michalek 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: michał
Jeżdzę: Audi a8 D3
Wiek: 39
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-07-12, 10:31   [D3 03 4.2MPI/LPG ] Dezaktywacja fabrycznego alarmu.

Witam, ponownie :) mam problem z fabrycznym alarmem, który po zamknięciu wszystkich drzwi z pilota zaczyna wyć po jakimś czasie. Czasami jest to ze po 15 minutach zaczyna piszczeć a czasami po 5 godzinach. Ale tak czy tak zawsze się uruchomi. Jest to bardzo wkurzające bo nie mogę zamknąć samochodu nigdzie bo zacznie wyć :( Jeśli chodzi o przyciski na drzwiach które wyłączają czujki w środku i holowanie z alarmem to też nie zdaje egzaminu i alarm i tak się załączy. Moje pytanie czy da rade go jakoś zdekatyzować dopóki nie dojde co za przyczyna ze się uruchamia ciągle. Niestety nie posiadam Vas czy Vcds (mam Vaga od mojej starej d2 ale tym tylko silnik sobie mogę zdiagnozować) Znajomy posiada Vas a więc mógłbym go na razie zdekatyzować tylko mógłby ktoś z szanownych kolegów obcykanych w kodowaniach podpowiedzieć gdzie mogę to zrobić jeśli jest tak możliwość ? ale wydaje mi się że na pewno jest :) Pozdrawiam
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-07-12, 23:41   

Proponuję najpierw sprawdzić dlaczego alarm się uaktywnia - to można sprawdzić podpinając właśnie VAG'a.
Być może z tego będziesz miał wskazówki co się dzieje z autem ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
michalek 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: michał
Jeżdzę: Audi a8 D3
Wiek: 39
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-07-13, 10:32   

FOSS raczej zwykłym Vagiem KKL nie zdiagnozuje centralnej elektryki, modułu komfortu itp. on chyba z tego co udało mi sie zuwazyc łączy sie ze sterownikiem silnika i z aribag. Reszta pozostaje nie rozpoznana. Chciałbym do tego dojść co jest przyczyną ale jak na razie muszę go jakoś wyłączyć bo na obecna chwile niedługo wyjeżdżam i chciałbym żeby mógł normalnie zamknąć samochód, uwierz mi ze jest to bardzo uciążliwe jak nie możesz zamknąć auta .... czujniki otwarcia drzwi wszystkie oki nawet ostatnio wymieniłem zamek drzwi kierowcy bo tam szwankował i teraz jest wszystko oki a alarm sie załącza. Mi sie wydaje ze alarm jest w module komfortu i tam należałoby coś zmienić. Szukam na necie i na zagranicznych stronach ale nie mogę na razie nic znaleźć :(
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-07-13, 13:26   

bez interfejsu nie wyłączysz go nie unieruchamiając przy tym auta. by to zrobić konieczne jest jego wykodowanie a do tego potrzeba interfejs z obsługą magistrali CAN koduje się go pod adresem 42. alarm fabryczny lata w aucie po lini LIN jest możliwość wyłączenia na stałe wnętrza lub całego alarmu. ale prawdopodobnie masz problem z jakąś krańcówką/mikrowyłącznikiem w zamku i raczej na 80% będzie o tym informacja w postaci błędu więc tak czy siak VAS,VCDS,KTS czy inne badziewie niezbędna. :-) Pozdrawiam Michał
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
michalek 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: michał
Jeżdzę: Audi a8 D3
Wiek: 39
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-07-14, 13:33   

nie mowie ze to któraś krańcówka, ostatnio nawet robiłem zamek w drzwiach kierowcy bo tam był problem, ale zrobiłem i nadal alarm się uruchamia. To mówisz wolek ze po adresem 42 jest alarm ? czyli tam mam podejrzeć blędy. Postaram zobaczyć te błedy pod tym adresem. Kolego wolek w razie czego pomógłbyś mi wydokować ten alarm ? Vasa mogłbym mieć bo znajomy ma.

[ Dodano: 2013-12-12, 20:05 ]
Witam, po dłuższej przerwie. Chciałem napisać ze alarm jakby ktoś miał podobny problem lub nie chciał alarmu... :) koduje sie go pod adresem 46-moduł komfortu. A nie tak jak napisał wolek pod adresem 42. Służę pomocą w razie czego :) POZDRAWIAM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.