Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI/LPG ] Nierówna praca silnika przy odpalaniu  
Autor Wiadomość
dylson77 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 46
Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 7
Skąd: Polska, UK
Wysłany: 2015-10-02, 10:28   [D3 03 4.2MPI/LPG ] Nierówna praca silnika przy odpalaniu

Witam.
Problem pewnie dość popularny, ale w każdym opisywanym na a8team przypadku, jakby inny od mojego.
Auto podczas odpalania czy jazdy nigdy mi nie zgasło ani nawet się nie "zadławiło". Za każdym jednak razem, gdy odpalam silnik, ten wpada w szał - telepie całym samochodem a kontrolka silnika miga. Wyłączam i odpalam ponownie, drgania ustają, ale gdy próbuje ruszyć zaczyna samochodem szarpać. Dodanie gazu nic nie daje, nie przyspiesza. Dodam, że gdy odpalam, z wydechu czuć nieprzepalonym paliwem. Po rozgrzaniu i przełączeniu na LPG silnik pracuje idealnie, nic nie szarpie. Próbowałem jeździć tylko na PB - problemy z dopalaniem zniknęły! Wyjeździłem ok. 40l PB przez kilka dni i ani razu nie poczułem najmniejszych szarpnięć silnika, kontrolka silnika (wypadanie zapłonów) nie mignęła.
Sugerują mi: pompę paliwa, regulator, nieszczelnosci ukladu paliwowego i filtr paliwa (nie wymieniany prawdopodobnie).
Ktoś może miał podobne problemy? Jak zdiagnozować uszkodzenie pompy czy regulatora ciśnienia ? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-10-02, 10:44   

Nie czaję, jeździsz na gazie i rano masz problem.
Następnie kilka dni jeździsz na samej benzynie nie używając lpg i nie ma problemu, a oni czepiają się benzyny ? Przecież to zaprzecza logicznemu myśleniu.

Trochę głupia logika.
Zupełnie jak byś miał problem z drganiami podczas jazdy na oponach letnich, założyłeś zimówki i przeszło a mechanik stwierdzi że remont skrzyni Cię czeka.

Pojeździj teraz na gazie i zobacz co się dzieje.
Jest kilka diagnoz:
Pierwsza to że LPG narobiło takiego zamieszania w komputerze ECU, że ten ma problemy z porannym odpaleniem.
Tłumaczyło by to , że po pewnym czasie jeżdżenia na samej benzynie auto wróciło do normy.
Druga nieszczelności w układzie paliwowym instalacji lpg ( nieszczelnie wtryskiwacze, uszkodzony reduktor przepuszczający podciśnieniem gaz do kolektora ssącego. Przez to po odstaniu całej nocy gaz zgromadzony w reduktorze jest przetransportowany do kolektora ssącego.
Auto odpala na benzynie i nagle głupieje. Nie wie co się dzieje bo ma dawkę za bogatą.
Sonda wykrywa bogatą mieszankę i przekazuje do ECU ( panie kapitanie, jest za bogato. Zmniejszamy dawkę paliwową )
W tym momencie idzie mniejsza dawka paliwowa. Gaz wypalił się, paliwa ma ubogo i głupieje na nowo podczas dodania gazu. Dostaje nagle za dużo powietrza w stosunku do podawanego paliwa.
Po ponownym odpaleniu auto już zacznie normalnie pracować.

Inna sprawa... ten regulator, pompa itp powiązane z układem paliwowym. Ale gdyby w nim był problem to auto nie chciało by jeździć na benzynie cały czas.

Kasowanie błędów ECU. Następnie jeździj normalnie na PB/LPG.
Jeśli był problem z adaptacją to na jakiś czas przejdzie.
Jeśli problem powróci. Zakręć butlę LPG, pojeździj kilka km na benzynie by wypalił gaz z instalacji w razie gdyby była jakaś nieszczelność. Wystarczy 10km. Skasuj błędy i sama benzyna. Jesli nie będzie problemów na drugi dzień i każdy następny to ewidentnie jest problem z lpg.

Filtra paliwa nie ruszaj, nie raz były przypadki, że po wymianie filtra auto głupiało na benzynie. Jeździ to nie ruszaj. Puki śmietnika nie lejesz i paliwo cały czas jest wymieniane i dolewane to nie powinno się nic dziać.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-03, 12:22   

ernesto napisał/a:
Filtra paliwa nie ruszaj, nie raz były przypadki, że po wymianie filtra auto głupiało na benzynie. Jeździ to nie ruszaj. Puki śmietnika nie lejesz i paliwo cały czas jest wymieniane i dolewane to nie powinno się nic dziać.


A nie rozumie tego? Filter trza jak każdy wymieniać a we wspólczesnych paliwach smieci pod dostatkiem...
A czemu ma sie cos stac po wymianie tego filtra? Robiłem to kilkukrotnie i zero problemów. Za to stare po 20-30tyś były zasyfiałe.
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-10-03, 12:48   

Rozbiora niepotrzebnie pól auta a na koniec czepia sie lpg.
Po co wymieniac filtr teraz, skoro na samej benzynie auto jeździ i pali bez problemu?
Szkoda ze jeszcze nie wpadna na pomysł by robić remont silnika.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2015-10-03, 14:39   

no ale nie zaszkodzi :]
kto bogatemu zabroni
moim zdanie po co się czepiać paliwa jak tu lpg winne ?
jak nie swędzi to się nie drapie bo tylko można napsuć po drodze
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-10-03, 15:50   

pepi napisał/a:

moim zdanie po co się czepiać paliwa jak tu lpg winne ?
jak nie swędzi to się nie drapie bo tylko można napsuć po drodze


Oczywiście, że tak.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-03, 17:38   

Nie o przyczyne mi chodzi a o fakt że filter paliwa w zasadzie co 30tys do wymiany jest. Jak ktos tankuje raz na rok to może bedzie dłużej zył a może nie...ja swoje wymieniam i nie czekam az się zawali.
 
 
dylson77 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 46
Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 7
Skąd: Polska, UK
Wysłany: 2015-10-04, 11:57   

Na wstępie wielkie dzięki za expresową odpowiedź. ZAstosowałem się do Twoich rad Ernest i tak jak przewidziałeś - problemy ustały całkowicie. Jeżdżę na PB i na razie się nie martwię. Tym razem poszukam dobrego gazownika, który powinien ogarnąć temat.
Dodam tylko, że oprócz pompy paliwa i całej reszty, którą mi zalecono wymienić, sugerowano również cewki (wymieniłem wszystkie ze świecami - oczywiście problem pozostał), wtryski - miałem wymienić obie listwy, uszkodzenie skrzyni - bo niby ona była odpowiedzialna za szarpanie (olej w skrzyni za zimny i stąd te poranne telepanie), wymienione oba czujniki wałków; a może zbyt niski poziom paliwa (40-50 litrów to chyba nie jest "mało")... Przekonuję się powoli, że wystarczy mieć A8 i mniejsze pojęcie o mechanice a warsztaty doją takich naiwniaków jak ja, jak tylko mogą.
Pozostaje mi jeszcze raz podziękować za Wasze porady a w szczególności Ernesta. Jak tylko naprawię instalację LPG to postaram się to opisać, być może ktoś z tego skorzysta.
 
 
Pedros615 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 38
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-01-08, 13:23   

Witam. Podłączę się do tematu bo mam identyczne objawy jak kolega dylson77,

Powiedz mi kolego dylson77, czy uporałeś się z problemem szarpania i trzęsienia??
 
 
dylson77 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 46
Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 7
Skąd: Polska, UK
Wysłany: 2016-03-13, 21:36   

Wydaje mi się, że udało mi się rozwiązać problem z szarpaniem. Po dziesiątkach porad panów "szpecjalistów", niejednokrotnie z autoryzowanych warsztatów, szukających rozwiązania nie tam gdzie trzeba, zacząłem interesować się najbardziej oczywistymi z możliwych przyczyn - przepływomierz. Boshowski czujnik był u mnie nieznacznie zabrudzony. Kilka minut z czyściwem do układów elektronicznych i sprężone powietrze rozwiązało problem.
Jeżdżę już drugi tydzień i szarpania nie stwierdzam :) Silnik jakby dostał drugiego życia.
Nie mówię, że u każdego moje rozwiązanie da podobne efekty, ale na 100% nie zaszkodzi.
 
 
Pedros615 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 38
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-03-14, 10:09   

Ja właśnie jestem bez auta bo zostawiłem u gazownika bo właśnie instalacje LPG podejrzewam o to zamieszanie, ale jak to nic nie pomoże to spróbuję zrobić to co ty kolego dylson77, Dzięki za odpowiedz <hihi>
 
 
dylson77 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 46
Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 7
Skąd: Polska, UK
Wysłany: 2016-03-14, 11:12   

U mnie gazownik grzebał cały dzień i...kazał zmienić wtryski i świece :) ...najlepiej od razu cały silnik :D
 
 
Pedros615 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 38
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-03-14, 12:39   

A mi mówił że reduktor mam do wymiany bo spada ciśnienie jak się depnie i mówił że wtryski mam z najniższej półki i zaleca wymianę obu elementów. Ale biorąc pod uwagę że auto chodziło wcześniej dobrze odmówiłem zmiany poprosiłem o sprawdzenie szczelności instalacji. Zobaczymy co będzie :]
 
 
dylson77 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 46
Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 7
Skąd: Polska, UK
Wysłany: 2016-03-14, 12:56   

Tak jak wcześniej pisał Kolega Ernest - szukają problemów nie tam gdzie trzeba.
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2016-03-15, 07:47   

ale świeczki to podstawa :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.