Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI/LPG ] Światła dzienne mrugają.  
Autor Wiadomość
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2014-10-10, 22:11   [D3 03 4.2MPI/LPG ] Światła dzienne mrugają.

Witam

Mam pytanie odnośnie świateł dziennych, mam zamontowane LEDY PHILIPSA w zderzaku,jak kupiłem autko to były nie podłączone.

Pojechałem do elekryka żeby mi to podłączył, światła zapalają się od momentu przekręcenia zapłonu i świecą ciągle w pozycji 0 ,jeżeli przełączę na AUTO lub jakie kolwiek inne światła to LEDY w zderzaku gasną - zauwarzyłem że gdy zamknę autko to po chwili zaczynają przez chwilę same mrugać ,nawet potrafią po 2 godzinach zamrugać kilka razy ,nawet gdy autko jest zamknięte i podejdę do samochodu i wcisnę przycisk KESSY to się zapalą LEDY, ktoś wie gdzie leży błąd?

Najciekawsze gdy odłączyłem akumulator - zdjąłem PLUS z klemy to świecił się jeden LED od strony kierowcy - dziwne zachowanie.
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2014-10-10, 23:00   

Kolego nie odbieraj tego jako złośliwość ale jak sam widzisz to ósemka sama się broni przed tego typu ozdobnikami na sobie.Wywal te paseczki ledowe <jezu> <lipa> bo psuja cały wygląd Twojego auta.
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-10-11, 10:36   

jordan233, Każde dodatkowe udogodnienie w D3 musi być przemyślane i sprawnie wpiete w instalację elektryczną. Najwyraźniej jest coś nie tak. A możliwe że gdzieś, podbiera napięcie. Elektronika jest bardzo wrażliwa na różne spadki napięcia i może z czasem narobić sporo błędów. Coś jest w tym co napisał Krzysiek:
123mielony napisał/a:
ósemka sama się broni przed tego typu ozdobnikami na sobie.

I czasami ta oszczędność na oświetleniu może przełożyć się z czasem na jakąś poważną awarie. A mało kto lubi grzebać w kilometrach kabli, masie sterowników itd.
Auto jest piękne i nadal będzie jak zdejmiesz ledy i pozbędziesz się obecnego problemu
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2014-10-11, 12:11   

ernesto napisał/a:

I czasami ta oszczędność na oświetleniu może przełożyć się z czasem na jakąś poważną awarie. A mało kto lubi grzebać w kilometrach kabli, masie sterowników itd.
Auto jest piękne i nadal będzie jak zdejmiesz ledy i pozbędziesz się obecnego problemu



Dzięki za opinie,dodam iż nie chodzi o żadną oszczędność ,tyle że były założone już na autko a chiałem sam zobaczyć jak to świeci,i powiem że ten mały ozdobnik jakoś mi nie przeszkadza a mojej kobiecie wręcz cię podoba :) hehe,tyle że macie pewnie racie że ingerencja w elektrykę w A8 która jest bardzo uczulona na tego typu gadzety, może mieć swoje konsekwencje.
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-10-11, 12:27   

Sławek: może ktoś założył przed Tobą z tą koncepcją i troszkę dziwne że nie były podpięte. Być może poprzedniemu właścicielowi też zaczęło się coś dziać z nimi. co do oszczędności to nie chodzi o zużycie paliwa bo dla mnie jest to śmieszne ale o oszczędzenie ksenonów gdzie w naszym kraju świecą cały czas. A wiadomo nic nie trwa wiecznie. Takie zastosowanie ( jeśli chodzi prawidłowo ) znacznie wydłuża życie lamp.

Wygląd wyglądem, są gusta i guściki ale w tym przypadku chodzi o prawidłowość pracy podzespołów elektronicznych. Jeśli chodziło by wszystko ok to zdanie innych miało by tu najmniejsze znaczenie. Ponieważ autko robisz pod Siebie. To Tobie ma się podobać nie nam. Tobie ma sprawiać przyjemność z jazdy. Ale w tym wypadku nie odbieraj tego że auto wygląda tak czy owak bo jak wcześniej pisałem auto jest dla Ciebie. Lecz chodzi o przestrogę przed tfu tfu tfu poważną awarią.

DODANO:
Chyba że poszukasz kogoś kto postara się prawidłowo podpiąć je tak by nie występowały skutki uboczne. Na pewno da się coś z tym zrobić i dobry spec będzie wiedział co i jak.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.