Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI ] Zawieszenie aktywne i głośna praca kompres  
Autor Wiadomość
endrius233 
Moje A8


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 64
Skąd: Zabierzów
Wysłany: 2010-11-21, 08:53   [D3 03 4.2MPI ] Zawieszenie aktywne i głośna praca kompres

Witam. W momencie jak zapalę auto to słychać głośną pracę kompresora, po jakimś czasie ustaje(pewnie będzie do wymiany jak wyczytałem na forum). W momencie gdy chcę podnieść samochód to zapala się, żólta kontrolka ze strzałkami w górę i w dół, ale samochód się nie podnosi. Jak zgaszę i zapalę ponownie to świeci się cały czas tylko zielona kontrolka ze strzałką w dół. Moje pytanie jest takie czy ona ma się cały czas świecić. Ewentualne błędy w sterowniku sprawdzę później.
 
 
tobi 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-21, 10:34   

Zielona może zapalić się na krótko raz na jakiś czas. Generalnie ma się nic nie świecić...
Zielona sygnalizje że auto jest nisko. Z tego co pamietam jak zielona miga to jest już naprawdę nisko. Jak miga żółta i zielona można już zachaczyć spodem o jakąś wystającą studzienkę :) )
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-21, 18:16   

tobi napisał/a:
Zielona może zapalić się na krótko raz na jakiś czas

nie prawda.........pali się cały czas w położeniu dynamic
tobi napisał/a:
Generalnie ma się nic nie świecić.

świeci się w położeniu najniższym zielona i żółta w położeniu lift plus serwis / jacking/
tobi napisał/a:
Z tego co pamietam jak zielona miga to jest już naprawdę nisko

także nie prawda
tobi napisał/a:
Jak miga żółta i zielona można już zachaczyć spodem o jakąś wystającą studzienkę

to to juz dobry kawałek do kabaretu :mrgreen:
endrius233 napisał/a:
jak zapalę auto to słychać głośną pracę kompresora

początek końca kompresora
endrius233 napisał/a:
gdy chcę podnieść samochód to zapala się, żólta kontrolka ze strzałkami w górę i w dół, ale samochód się nie podnosi

tak jak pisałem wcześniej , jakaś nieszczelność , głośna praca wskazuje na nieszczelność w kompresorku ale nie koniecznie...........przegrzewa się i wyłącza system.
endrius233 napisał/a:
Moje pytanie jest takie czy ona ma się cały czas świecić.

pali sie jak jest wszystko w porządku i w najniższym położeniu dynamic 8-)
 
 
Darek Masiak 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: multitronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 60
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Mława
Wysłany: 2015-11-26, 20:24   

Witam.
Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć ,co może być przyczyną głośnej pracy kompresora.
Otóż gdy przełączam z poziomu komfortu na wysokie to uruchamia się kompresor i głośno pracuje.
Po dobiciu powietrza wyłącza się i jest ok.
Auto nie opada ,trzyma poziom a i rano po nocy tez jest.

Czekam na podpowiedź.
_________________
darkom63
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-11-27, 15:55   

JIMM napisał/a:
nie prawda.........pali się cały czas w położeniu dynamic
eeee u mnie sie nie swieci nic, jedynie jak włącze tryb podnośnika to zółta
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-11-27, 16:18   

JIMM niestety źle piszesz.

Zielona oznacza opuszczanie się auta na niski poziom. Po zakończeniu poziomowania się auta gaśnie. W trakcie jazdy nic się nie świeci ciągle na dynamic'u. Jeśli u Ciebie nie gaśnie może to oznaczać, że auto nie potrafi się wypoziomować. Należy w pierwszej kolejności sprawdzić błędy.

Żółta oznacza błąd zawieszenia i jak się już zapali to nie zgaśnie dopuki ponownie nie uruchomisz auta(lub z resetuje błąd za pomocą programu diagnostycznego) bo wtedy ten błąd się resetuje do czasu po owego wystąpienia. Z żółtom poziomowania jest dezaktywowane bo oznacza ona bład zawieszenia.

Źółta pali się w trybie podnośnika niezależnie od poziomu na jakim jest auto.

Jeśli ta kontrolka zapala się przy próbie podniesienia to kompresor lub nieszczelność obstawiam.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
ManiekJames 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mariusz
Jeżdzę: A8 (D3)
Wiek: 36
Dołączył: 04 Maj 2014
Posty: 281
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-11-27, 22:38   

A ja jeszcze doprostuję :]
Są starsze wersje D3 (w tym moja 2003r.) że po opuszczeniu na DYNAMIC lampka sielona nie gaśnie i CIĄGLE się świeci informując o tym że jest autko nisko - w późniejszych rocznikach/innych wersjach faktycznie lampka gasła <bezradny>
Ciul wie czemu tak jest - i od czego to zależne <okok>

Reasumując - jeśli pali się żółta/mruga - coś jest ŹLE, i jeśli mruga zielona - też coś nie gra :]
Gwarantuję że paląca się zielona lampka w niektórych wersjach jest OK na dynamic. (na forum też widziałem taką informację potwierdzającą powyższe)
_________________
Pozdrawiam !!
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-11-28, 00:04   

ManiekJames napisał/a:
A ja jeszcze doprostuję
Są starsze wersje D3 (w tym moja 2003r.) że po opuszczeniu na DYNAMIC lampka sielona nie gaśnie i CIĄGLE się świeci informując o tym że jest autko nisko - w późniejszych rocznikach/innych wersjach faktycznie lampka gasła
Ciul wie czemu tak jest - i od czego to zależne
ja tez mam 2003 i nie świeci mi się nic.
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-11-28, 08:06   

Paląca sie ciągle zielona zazwyczaj oznacze, że za parę minut zapali się żółta jeśli zielona nie zgaśnei i wyłączy się poziomowanie z błędem w sterowniku :P

Tak wygląda to u mnie, a też mam prelifta (JIMM ma 2009 a tak napisał jak Ty). Z ETKA wynika, że nie było innych wersji tego sterownika wcześniej ani później. W sumie jest możliwość, że zmienili tylko wersję oprogramowania(jak w licznikach). Musze jeszcze poszukać info po necie ;P

Ale u kolegi jak widac jest tak jak u mnie. Zielona nie gaśnie; zapala się żółta; jest dupa i poziomowanie się dezaktywuje. Ewidentny błąd.

Auto trzeba w pierwszej kolejności zabrać na komputer i przeczytać o co chodzi i co go boli.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Darek Masiak 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: multitronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 60
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Mława
Wysłany: 2015-11-29, 10:57   

Witam

U mnie nic się nie świeci. Zielona jest tylko przy zapalaniu auta i zaraz gaśnie.
Auto raz się poziomuje raz nie .... cała ta sytuacja zaczęła się po odłączeniu sterownika od MMI .Sprawdzałem co kradnie mi prąd. Mam spolszczone meni i podobno to ma wpływ. Jeździłem ponad tydzień na odłączonym sterowniku i wszystko było ok.Mogłem zamykać auto i otwierać z pilota i nic się nie działo.Jak podłączyłem sterownik to prąd po zamknięciu auta znika .Auta po jakimś czasie nie dało się otworzyć tylko z kluczyka.
Kompresor głośno pracuje tylko jak się uruchamia.
Najlepiej to słychać jak zmieniam z komfortu na wysokie.
Nie wiem co już można zrobić by zakończyły się problemy z znikającym prądem.Zdażą się też tak ,że jak rano przekręcam kluczyk to trzeba poczekać od 1 do 3 sek az zacznie kręcić a nawet muszę cofnąć stacyjkę i tą czynność ponowić nawet do trzech razy.
_________________
darkom63
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2015-11-29, 15:40   

Jest gdzieś na forum instrukcja z a8 zawieszenie normalne przed lift w trybie dynamic ma palić się zielona ikonka. Po lifcie i w zawieszeniu typu sport na dynamic nic się nie pali.
_________________
Zdjęcia Audi A6 i A7
Zawór recyrkulacji EGR Audi A6 C7 2.0 177 KM.
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2015-11-29, 16:07   

Darek Masiak napisał/a:
Witam

U mnie nic się nie świeci. Zielona jest tylko przy zapalaniu auta i zaraz gaśnie.
Auto raz się poziomuje raz nie .... cała ta sytuacja zaczęła się po odłączeniu sterownika od MMI .Sprawdzałem co kradnie mi prąd. Mam spolszczone meni i podobno to ma wpływ. Jeździłem ponad tydzień na odłączonym sterowniku i wszystko było ok.Mogłem zamykać auto i otwierać z pilota i nic się nie działo.Jak podłączyłem sterownik to prąd po zamknięciu auta znika .Auta po jakimś czasie nie dało się otworzyć tylko z kluczyka.
Kompresor głośno pracuje tylko jak się uruchamia.
Najlepiej to słychać jak zmieniam z komfortu na wysokie.
Nie wiem co już można zrobić by zakończyły się problemy z znikającym prądem.Zdażą się też tak ,że jak rano przekręcam kluczyk to trzeba poczekać od 1 do 3 sek az zacznie kręcić a nawet muszę cofnąć stacyjkę i tą czynność ponowić nawet do trzech razy.


Co do uciekania prądu to czasami pomaga wymiana modułu akumaltora na :
4E0915181C (literka C ma znaczenie)
Ja mam spolszczenie u siebie i żadnych przygód nie mam.
Co do kompresora to warto sprawdzić jak on się zachowuje w VCDS,zielona kontolka od zawiechy niekoniecznie w przedlifcie jest cały czas zielona w trybie dynamik,widziałem takie w przedliftach gdzie ta kontrolka również gasła ,od czego to jest zależne??- cholera wie :)
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-11-29, 16:27   

aro51 napisał/a:
Jest gdzieś na forum instrukcja z a8 zawieszenie normalne przed lift w trybie dynamic ma palić się zielona ikonka. Po lifcie i w zawieszeniu typu sport na dynamic nic się nie pali.


Według mnie nie masz racji. Mam normalne zawieszeni i przzedlifta a zawieszenie zachowuje się dokładnie według zeszytu zawieszenia pneumatycznego Audi. Nic się nie świeci na poziomie "dynamic", jedynie w trakcie poziomowania...
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2015-11-29, 16:58   

drago_o napisał/a:
aro51 napisał/a:
Jest gdzieś na forum instrukcja z a8 zawieszenie normalne przed lift w trybie dynamic ma palić się zielona ikonka. Po lifcie i w zawieszeniu typu sport na dynamic nic się nie pali.


Według mnie nie masz racji. Mam normalne zawieszeni i przzedlifta a zawieszenie zachowuje się dokładnie według zeszytu zawieszenia pneumatycznego Audi. Nic się nie świeci na poziomie "dynamic", jedynie w trakcie poziomowania...


Drago_o na 100 procent jest również zielona ikonka która się świeci w "dynamic",napisałem posta powyżej że w przedlifcie były wersje które w trakcie poziomowania miały świecącą zieloną ikonkę gdy przechodziły przykładowo z comfortu na dynamic - w trakcie poziomowania i gasła tuż po poziomowaniu oraz wersje które przchodziły z comfortu na dynamic ze świecącą ikonką i po skończeniu poziomowania również się świeci zieolna ikonka(mam tak u siebie)

Gdzię już było opisywane na forum:)
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-11-29, 23:15   

drago_o napisał/a:
Według mnie nie masz racji. Mam normalne zawieszeni i przzedlifta a zawieszenie zachowuje się dokładnie według zeszytu zawieszenia pneumatycznego Audi. Nic się nie świeci na poziomie "dynamic", jedynie w trakcie poziomowania...

Oj drago_o, powołujesz się na serwisówkę i mówisz, że u ciebie wszystko działa zgodnie z nią i nic się nie świeci....

Zeszyt 292... cytuję:
"W przypadku podwozia standardowego tryb „dynamiczny“ (niski poziom) jest wskazywany dodatkowo jako informacja dla kierowcy za pomocą lampki kontrolnej w zestawie wskaźników tablicy przyrządów.
Krańcowe poziomy niskie i krańcowe poziomy wysokie wskazywane są za pomocą lampki kontrolnej i lampki ostrzegawczej w zestawie wskaźników tablicy przyrządów."


Przecież jak wół jest napisane, że kontrolka zielona się zapala... przy zawieszeniu standardowym.
Tak było fabrycznie ale nie wszyscy tak mają... dlaczego?
Bo po pierwsze część z użytkowników ma zawieszenie sportowe, tak jak ja, gdzie położenie "dynamic" nie jest sygnalizowane zieloną kontrolką...
a po drugie, tu trochę moim domysłów, zależy to od oprogramowania sterownika.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.