Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 '03] Zestaw głośnomówiący  
Autor Wiadomość
Blokersik 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8
Wiek: 37
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 58
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-01-16, 23:38   [D3 '03] Zestaw głośnomówiący

Witam !!

Mam pytanie co do telefonu w Audi. Chciałbym w sumie korzystać z tego telefonu na codzien, tylko nie chce mi się co wejście/wyjście z auta wkładać i wyciągać karty SIM. Chciałbym się dowiedzieć czy da rade jakoś to zrobić aby łączyć tel komórkowy z tym w samochodzie ?? Próbowałem w sumie przez Bluetootha, normalnie sie wyszukuje urządzenie ale nie łącza się.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-17, 00:03   

... mozesz tez kupic "era tandem". 2 simy jeden numer telefonu
 
 
gumiss64 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2 & C4
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 129
Skąd: wlkp
Wysłany: 2011-01-17, 08:39   

około 70 złotówek taka przyjemność :)
_________________
WŁADCA PIERŚCIENI JEST TYLKO JEDEN CCCO
NIE MAM MOŻLIWOŚCI ROZKODOWANIA VIN-ÓW!!
 
 
club-iguana 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tip+F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jaro
Jeżdzę: A8L
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 215
Skąd: Brzozowa/WGM
Wysłany: 2011-01-17, 09:19   

Era Tandem nie działa tak jak powinna, nie ma tzw. priorytetu karty SIM czyli jak włączasz tela z kartą o wyższym priorytecie (którą masz w aucie) to automatycznie powinna się deaktywować karta w zwykłym telefonie. Aktywacja kart w ERA Tandem polega na wykonaniu jednego połączenia. A jak np. wyjdziesz z auta i nie wykonasz połączenia w ręcznym telefonie to dalej wszystkie rozmowy będą szły do auta. I taka to dupa.
To są wiadomości sprzed 1 roku, osobiście sprawdzone. Nie wiem, może na dzień dzisiejszy któryś operator posiada taką usługę działającą normalnie.
Helmuty mają coś takiego co działa właśnie automatycznie, na zasadzie wyższego priorytetu karty SIM.
_________________
CCCO A8 D2 4.2 '96 -> Allroad 2,7T '02 -> A8L D3 4.2 '04 - to wszystko już było.
 
 
Blokersik 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8
Wiek: 37
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 58
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-01-17, 17:43   

No tak tylko to znowu kolejny inny nr telefonu :)

Rozumiem ze nie idzie sparować swojej komórki z samochodem ?? Bo mi w sumie wyskoczył komunikat o wpisanie hasła w tel do powiązania urządzenia , to samo mi wyskoczyło na MMI , wpisałem to samo hasło i wyskoczył jakiś błąd.
 
 
club-iguana 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tip+F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jaro
Jeżdzę: A8L
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 215
Skąd: Brzozowa/WGM
Wysłany: 2011-01-17, 17:47   

U mnie telefon się paruje z autem ale usługi są niedostępne.
Blokersik napisał/a:
No tak tylko to znowu kolejny inny nr telefonu

Numer możesz zostawić ten sam - chyba :-)
_________________
CCCO A8 D2 4.2 '96 -> Allroad 2,7T '02 -> A8L D3 4.2 '04 - to wszystko już było.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-17, 18:04   

Blokersik,

chetnie jako koledzy ci pomozemy, ale mysle, ze najpierw napisz dokladnie jakie masz bledy podczas parowania BT.

wyobraz sobie, ze prosze cie o pomoc piszac:

"wiesz co, jak wsiadam do samochodu i przekrecam kluczyk w stacyjce, to samochod nie chce zapalic. nie wiesz co to moze byc ?"


jesli chodzi o era tandem - to ten sam numer telefonu.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-01-18, 09:30   

and808 napisał/a:
(...) jesli chodzi o era tandem - to ten sam numer telefonu.

Era Tandem na pierwszy rzut oka fajna bo owszem masz ten sam numer telefonu przypisany do dwóch kart SIM które możesz używać w dwóch telefonach...
wszystko pięknie ale...
o ile dobrze się orientuję (jakiś rok temu chciałem używać telefonu samochodowego więc o tą usługę dokładnie wypytałem) to nie ma możliwości używania dwóch telefonów równocześnie...
dokładniej rzecz ujmując nie ma fizycznej możliwości aby obydwie karty SIM w tym samym momencie były aktywne w sieci więc aktywny jest ten telefon który pierwszy zaloguje się do sieci.

Po krótkim namyśle zrezygnowałem zupełnie z fabrycznego telefonu w samochodzie na rzecz zestawu głośnomówiącego bluetooth ponieważ Era Tandem wprowadza sporo kompilakcji do użytkowania auta i telefonu jednocześnie...

sytuacja wygląda następująco:
- podchodzisz do auta mając włączony swój telefon w kieszeni (karta SIM 1)
- wsiadasz do auta i wyłączasz swój telefon w kieszeni
- włączasz telefon w samochodzie (karta SIM 2)
- jedziesz, rozmawiasz, cieszysz się z użytkowania telefonu w samochodzie
- wysiadasz z auta... upsss... wyłączasz telefon samochodowy (karta SIM 2) bo przecież w kieszeni masz drugi
- włączasz ponownie telefon w kieszeni (karta SIM 1)

Oprócz idiotycznej zabawy we włączanie i wyłączanie telefonów powstaje jeszcze jeden problem... z informacjami zawartymi w SMS'ach oraz rejestrem połączeń (wykonane, odebrane, nieodebrane)...
wszystko masz na dwóch telefonach więc może zdarzyć się tak że ktoś wyśle Ci SMS z jakąś ważną informacją na Twój numer np. numer telefonu z którą masz się spotkać na lotnisku, wpadasz na lotnisko, chcesz zadzwonić do tej osoby i nagle się okazuje że nie masz numeru bo otrzymałeś go w samochodzie na telefon samochodowy... ZONK
...
albo jedziesz do biura i dzwoni do Ciebie ktoś z nieznanego Ci wcześniej telefonu... okazuje się że to nowy partner handlowy (klient, dostawca... nie ważne), mówisz że oddzwonisz jak dotrzesz do biura bo teraz prowadzisz i nie masz możliwości zerknięcia w komputer... podjeżdżasz pod biuro i co?... musisz najpierw spisać numer telefonu bo jak zapomnisz to czeka Cię ponowna wycieszka do samochodu i zabawa ww włączanie i wyłączanie telefonów... ZONK

Osobiście polecam zestawy głośnomówiące oparte na technologii bluetooth - włącza się automatycznie po przekręceniu stacyjki, automatycznie nawiązuje połącznie z telefonem w kieszeni, współpracuje z oryginalnym nagłośnieniem wymuszając automatyczne przełączanie pomiędzy źródłami dźwięku (radio/CD/TV <-> telefon) a te lepsze zestawy posiadają także swoją wbudowaną pamięć gdzie automatycznie synchronizują z telefonem książkę telefoniczną oraz rejestr połączeń więc można wybierać połączenie bezpośrednio z zestawu głośnomówiącego korzystając z książki telefonicznej bądź z listy ostatnio wybieranych/odebranych/nieodebranych numerów...POLECAM

Przy okazji zestawu bluetooth zyskujemy też ciut więcej miejsca w samochodzie - ja dzięki niemu w prawym podłokietniku na tunelu środkowym nie miałem telefonu tylko identyczny schowek jak w lewym ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-18, 09:50   

FOSS w duzej mierze ma racje.

chce tylko uzupelnic jego post o automatyczna aktywacje odpowiedniej karty SIM: wybierajac numer 9600 aktywuje sie ta karte sim z ktorej sie dzwoni pod ten numer. co wiecj wysiadajac z samochodu wylacza sie telefon samochodowy, a wiec nie powinno byc problemu (era przekieruje rozmowe na aktywna karte sim).

osobiscie korzystalem z tego roziwazania przez kilka lat, ale bylo to prawie 10 lat temu. nie wiem, czy wtedy czlowiek byl mniej uzalezniony od gsm czy nie, jednak te niedogodnosci o ktorych FOSS pisze powyzej nie przeszkadzaly mi.

ja osobiscie korzystam z funkcji rSAP BT w samochodzie i to dla mnie jest najorzystniejsze.
 
 
sinus 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2 4.2FL, A8L D5 55TFSI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 143
Skąd: Warszawa, Winterthur CH
Wysłany: 2011-01-18, 10:01   

Z Erą tandem nie jest tak źle, choć mogło by być lepiej. W momencie wsiadania do samochodu nie trzeba nic wyłączać. Po odpaleniu samochodu automatycznie włącza się telefon samochodowy i przejmuje sygnał. Po wyjściu z samochodu wyłącza się on po jakimś czasie (chyba 15 min) i drugi telefon w końcu się sam przełączy. Kiedyś próbowałem dowiedzieć się jak ten czas zmniejszyć w D2 np. do 0 min., ale nie udało się. No i oczywiście można po wyjściu z samochodu odpowiednim kodem od razu przełączyć, choć jest to trochę upierdliwe.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-18, 10:06   

koledzy,

kazde z tych rozwiazan wymaga interwencji manualnej.

1. BT
trzeba wlaczyc BT w telefonie przed wejsciem i wylaczyci po wyjsciu z samochodu

2. era tandem
warto/trzeba uaktywnic odpowiednia karte sim (nr tel 9600)

3. jesli BT w telefonie jest wlaczone na stale (w odroznieniu od punktu 1), trzeba telefon podlaczyc do ladowarki - szybkie rozladowanie baterii
 
 
sinus 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2 4.2FL, A8L D5 55TFSI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 143
Skąd: Warszawa, Winterthur CH
Wysłany: 2011-01-18, 11:06   

Jeżeli chodzi o BT to zakładając, że mamy uchwyt do telefonu z zasilaniem oraz Androida to nie jest tak źle. Są aplikacje takie, które po włożeniu telefonu do uchwytu (zasilania) automatycznie włączają bluetooth, a po wyjęciu wyłączają.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-18, 11:14   

sinus,

kazde z tych rozwiazan wymaga interwencji manualnej.

1. BT
trzeba wlaczyc BT w telefonie przed wejsciem i wylaczyci po wyjsciu z samochodu

2. era tandem
warto/trzeba uaktywnic odpowiednia karte sim (nr tel 9600)

3. jesli BT w telefonie jest wlaczone na stale (w odroznieniu od punktu 1), trzeba telefon podlaczyc do ladowarki - szybkie rozladowanie baterii

4. wyjac z kieszeni/teczki telefon i wlozyc go do zestawu glosnomowiacego (pod warunkiem, ze audi produkuje odpowiednia kolyske, mam na mysli oryginalny zestaw)
 
 
sinus 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2 4.2FL, A8L D5 55TFSI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 143
Skąd: Warszawa, Winterthur CH
Wysłany: 2011-01-18, 11:42   

@up
Oczywiście, że wymaga, nie twierdziłem, że nie. Napisałem tylko o tym rozwiązaniu, bo jest wygodne - powoli przymierzam się do niego. Wyjęcię telefonu z kieszeni i włożenie w uchwyt nie stanowi dużego problemu, no i nie trzeba nic "klikać".
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-01-18, 12:14   

and808 napisał/a:
FOSS w duzej mierze ma racje.

chce tylko uzupelnic jego post o automatyczna aktywacje odpowiedniej karty SIM: wybierajac numer 9600 aktywuje sie ta karte sim z ktorej sie dzwoni pod ten numer. co wiecj wysiadajac z samochodu wylacza sie telefon samochodowy, a wiec nie powinno byc problemu (era przekieruje rozmowe na aktywna karte sim).

Łooo a tego z tym numerem 9600 nie znałem :shock:

Nic mi w salonie ERY o tym nie mówiono i wskazywano wyraźnie na konieczność włączenia/wyłączenia telefonów aby odpowiedni z nich zalogował się do sieci...
wiem że kilka lat wcześniej była możliwość włączenia dwóch telefonów na raz gdzie teoretycznie oba komunikowały się z siecią ale podobnież właśnie to się zmieniło i teraz ten drugi w kolejności który włączysz pokaże brak dostępu do sieci...
no chyba że w tym stanie braku sieci można wybrać połączenie z numerem 9600 i to powoduje odłączenie drugiej karty SIM od sieci a przyłączenie tej z której dzwonimy.

O ile dobrze pamiętam to te kilka lat temu było też tak że obie karty SIM rejestrowały się w sieci i kiedy ktoś do nas dzwonił to dzwoniły równocześnie oba telefony - rozmowę prowadziło się z tego telefonu w którym jako pierwszy odebraliśmy połączenie...
ale właśnie to uległo zmianie i teraz pomimo wykupionego Tandemu w sieci rejestruje się tylko jedna karta SIM - aby zarejestrować drugą tą pierwszą należy wyłączyć.
Co więcej nie było mowy o żadnej automatycznej rejestracji drugiej karty SIM po wyłączeniu pierwszej - tu wyraźnie wskazywano na konieczność włączania/wyłączania telefonów.

W tym co opisuję opieram się na informacjach uzyskanych z salonu formowego ERY a nie na własnych doświadczeniach z użytkowania takiego Tandemu więc mogę się jednak mylić bo czasami oni sami nie wiedzą jak coś dokładnie działa :roll:


Co do technologii bluetooth to jej zalety opisałem powyżej (to oczywiście moja subiektywna ocena) a co do włączania BT w telefonie to akurat u mnie (aktualnie Nokia E66) funkcję BT włącza się i wyłącza naciskając i przytrzymując przez 2 sek. przycisk "*" więc operacja ta jest skrócona do minimum.
Z drugim telefonem (HTC HD2) jest trochę trudniej (trzeba wykonać kilka operacji aby włączyć BT) ale jego akurat nigdy nie miałem sparowanego z zestawem głośnomówiącym.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.