Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 04 3.0TDI ] Spory problem z elektryką, błąd ESP,ABS i  
Autor Wiadomość
Deesikuu 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2024
Posty: 16
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2024-08-30, 10:11   [D3 04 3.0TDI ] Spory problem z elektryką, błąd ESP,ABS i

Witam, no więc kolejny miesiąc (w sumie tydzień) i kolejny problem z tym wspaniałym pojazdem. Więc tak - szykował się wyjazd do Chorwacji, zrobiłem więc ostatnie rzeczy które trzeba było zrobić - wymieniłem kompresorek zawieszenia oraz wymieniłem akumulator na nowy, stary rozładowywał się więc żeby być bezpieczny już to zrobiłem za wczasu.

Chorwacja na strzała, po Chorwacji jazda bez żadnych problemów, powrót 1100 km na luzie, 100km przed domem na autostradzie wywaliło błędy ESP ABS i hamulca ręcznego, po minucie przestała działać skrzynia biegów (zaznaczone PRDS i nie dało się zmienić biegu), zjechałem od razu na stacje, zgasiłem i już nie chciał odpalić, tak jakby był rozładowany akumulator. Po powrocie do domu podłączyłem prostownik - auto śmiga jak zawsze.

Natomiast wczoraj na mieście, zauważyłem, że wybór zawieszenia jest szary, no trudno, jechałem dalej bo miałem do przejechania 3km, no niestety znowu błąd ABS ESP oraz hamulca ręcznego + ta skrzynia. Zjechałem na parking, zgasiłem i znowu jakby rozładowany akumulator.

Odpaliłem od ojca fure na kablach, wszystko jak ręką odjął, do domu akumulator się już naładował do 100% (na kompie).

Ratujcie bo nawet nie wiem od czego zacząć poszukiwania, a błąd zawsze w ten sam sposób się zaczyna...
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 334
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-08-31, 20:23   

Następnym razem jak auto zdechnie, to sprawdź ten akumulator czy rzeczywiście jest naładowany ... Bo to, że na MMI pokazuje ci po tych kilku ilometrach 100%, wcale nie musi oznaczać, że jest naładowany.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Deesikuu 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2024
Posty: 16
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2024-09-03, 21:01   

Oczywiście na to wpadłem (hehe), po powrocie naładowałem dziada na fulla, przez kilka dni spokój aż do dzisiaj.

Byłem załatwić parę spraw na mieście, na powrocie wjazd na stacje (do tej pory wszystko OK), zatankowałem, wsiadam do fury - już widzę żółty akumulator na desce, bardzo ciężko ale na szczęście odpalił (na mmi 0% i szare zawieszenie - natomiast brak żadnych błędów na desce), pod domem zgasiłem, już nie odpalił. No więc wkurwiony oczywiście po prostownik, ale natknęło mnie żeby jeszcze raz spróbować - i bum, auto odpaliło. Tryby zawieszenia działają, auto podniosłem na komfort, zgasiłem i jeszcze raz - znowu odpalił....

Z takim czymś to się jeszcze nie spotkałem, może komuś się takie maniany działy? bo jazda poza dom podchodzi już lekko pod rosyjską ruletkę <boisie>
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 334
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-09-09, 23:24   

A sprawdziłeś ten akumulator np. areometrem ile ma jak ci pokazywało 0 na MMI ?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl części opon

Prywatność.