Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ - ] Piecowe przyciemnianie szyb.  
Autor Wiadomość
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-19, 15:20   [ - ] Piecowe przyciemnianie szyb.

Witam, zakladam nowy temat - chodzi o przyciemnianie szyb a szcegolnie o piecowym
bo podobno mozna to zrobic zgodnie z prawem, czy ma ktos takie i jezdzi tak szczegolnie chodzi mi o szyby pzrednie. Zbliza sie sezon ja chcem sobie zafundowac ta metoda przyciemnienie wszystkich szyb. Chcem miec szyby w mare ciemnie i wszystkie w jednym odcieniu. Wiem ze pzrednie to troche nie z prawem takie czarne ale nie raz widzalem na drodze auta warte kilkaset tys zl z takimi i chyba wlasnie metoda piecowa i jakos jezdza...

Jakie sa wasze opinie na ten temat?
a chcem zrobic pzryciemnie u nich chca ok 2200 z montazem http://www.technicolor.pl/ ;-)
 
 
Lukasz_ 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: D1
Wysłany: 2010-05-20, 20:19   

Zgoogluj temat, jest dużo niepochlebnych opinii o tej metodzie.
Poza tym nie wiem jak będzie wyglądał temat w przypadku szyb podwójnych (klejonych).
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-20, 23:40   

Lukasz_ napisał/a:
Poza tym nie wiem jak będzie wyglądał temat w przypadku szyb podwójnych (klejonych).



hahahaha czyzby w piecu sie rozkleja??????? :mrgreen: :shock: :D
 
 
Lukasz_ 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: D1
Wysłany: 2010-05-22, 16:13   

Szyby podwójne po tylu latach rozwarstwiają się już same z siebie, nie wiem jak będzie to wyglądało z zewnątrz po "przyciemnieniu" jak dostaną w piecu temperatury.
Poza tym zadzwoń sobie do Zielonej Góry i lepiej zapytaj, bo później to ja się będę z Ciebie śmiał jak zaczniesz szukać szyb.
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-22, 23:10   

Lukasz_ napisał/a:
Szyby podwójne po tylu latach rozwarstwiają się już same z siebie, nie wiem jak będzie to wyglądało z zewnątrz po "przyciemnieniu" jak dostaną w piecu temperatury.
Poza tym zadzwoń sobie do Zielonej Góry i lepiej zapytaj, bo później to ja się będę z Ciebie śmiał jak zaczniesz szukać szyb.


Lukasz_ łukasz raczej mnie to nie dotyczy bo mam szyby pojedyncze ;-) oj cos widze ze ty chyba niezbyt pozytywnie jestes nastawiony do tej firmy? czyzbys byl zakochany w foliowaniu szyb? :lol:
 
 
Lukasz_ 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: D1
Wysłany: 2010-05-23, 12:54   

Nic nie mam do tej firmy, powiem więcej, sam chciałem tam robić "piecówkę", jednak podwójne szyby mnie od tego odciągnęły.
Gdybym miał pojedyncze szyby to bym się skusił, chociażby dlatego żeby się przekonać na własnej skórze jaki jest efekt przyciemniania tą metodą.
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-05-28, 18:09   

A wiesz jakie są koszta ? rok temu chcieli około 4.000zł ;) boczne, + tylna hehe

Kiedy się zapytałem jak to wygląda z przepisami co do przednich szyb odpowiedzi już nie otrzymałem... ;p

Faktem jest że jako jedyni mają atest itd (ale u nas to mozna sobie do tyłka wsadzić)

Przednie szyby mają mieć 70 - 75 % przepustowości światła... a logicznym jest że jak ci zrobią czarne szyby to tyle nie będzie... i dopiero będziesz miał zabawy jak cię policja drapnie hehe... Bo co zrobisz ? wyciągniesz szyby ? ;P hehehe "Niech Panowie poczekają dwie godziny i wyciągnę te szyby"

Kolejna sprawa twoje szyby pewnie i tak już są przyciemnione... ;P Więc najpierw trzeba usunąć to co jest na tych szybach... Przyciemnienie, a potem... no właśnie Już tak fajne szybki mogą nie być ;)

Sam myślałem nad tym i olałem temat po prostu :) Pewnie nie bez powodu...
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 01:57   

grim napisał/a:
A wiesz jakie są koszta ? rok temu chcieli około 4.000zł ;) boczne, + tylna hehe



ja sie pytalem jeszce pzred wiosna to mi zakrzyczeli cene 2200 , byc mooze na sezon bedzie drozej :shock:

ale chcem zrobic taki manwer ze tylnia szybe pzreciemnie folia albo ew wogle bo mam roletke a boczne szyby wyjme sobie sam i im wysle lub zawioze osobiscie chyba chca za to ok 1600, tylnie trojkaciki przyciemnie sobie folia

[ Dodano: 2010-05-31, 02:05 ]
grim napisał/a:
Przednie szyby mają mieć 70 - 75 % przepustowości światła... a logicznym jest że jak ci zrobią czarne szyby to tyle nie będzie... i dopiero będziesz miał zabawy jak cię policja drapnie hehe... Bo co zrobisz ? wyciągniesz szyby ? ;P hehehe "Niech Panowie poczekają dwie godziny i wyciągnę te szyby"



mi sie wydaje ze nie ma specjalnie na to nagonki a tym bardziej ze to nie jest folia i w nocy sie rozjasnaja i wszytko dokladnie widac ze srodka co w przeciwenstwie do foli - bardzo slaba widocznosc, a tyn bardziej ze duzo aut jezdzi wlasnie tak, trzeba byloby juz naprawde trafic na upierdliwego sluzbiste co by nie dosc ze zabral dowod to jeszce by kazal wzywac lawete bo zakazla by dlazszej jazdy z ciemnymi szybami i.....i bez szyb :D w przypadku wymontowania.......

[ Dodano: 2010-05-31, 02:08 ]
grim napisał/a:

Kolejna sprawa twoje szyby pewnie i tak już są przyciemnione... ;P Więc najpierw trzeba usunąć to co jest na tych szybach... Przyciemnienie, a potem... no właśnie Już tak fajne szybki mogą nie być ;)



hmmm :shock: ja mam szyby zielone orginalne chyba nie sa przycimnione wogle... :?:
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-05-31, 11:07   

Jak kiedyś gadałem z gościem od folii bo ludzie sprzedają takie z atestem i wciskają kit że one są na tyle legalne że przyciemniają na tyle szybę że wszystko jest ok co okazało się być nie prawdą... wszystkie auta droższe czy tańsze w każdym bądź razie nowsze... mają już same w sobie przyciemnione szyby... Jak masz zielone to i tak pewnie już są w jakiś sposób przyciemnione. Szyby czyste to takie na których kompletnie nic nie ma.

Zielone szyby mam w mercedesie 124... i widać różnice pomiędzy bocznymi a przednią która nie jest (w moim przypadku) w żaden sposób przyciemniona.

Co do upierdliwych "żandarmów" to w moim przypadku by się skończyło tak jak to opisałeś. Zabraniem dowodu i lawetą. Więc w moim przypadku wolałbym sobie folię walnąć bo przynajmniej może bym wybłagał na kolanach tą lawetę.

To co piszesz o tym że w nocy się rozjaśniają, w dzień przyciemniają. To pewnie przygarniasz teksty z ich strony. Ja już nie pamiętam co tam dokładnie było opisane.
Ale są fotochromy i inne pierdoły. Co do tego aby szyba była "czarna" to już takiej pewności z tym bym nie miał.

Powiem tak... Fajne to jest i sam gdybałem nad tym jak ty :) Ale ja niestety nie mogę tak ryzykować. Jeżeli ty uważasz że u ciebie jest luz... to ok ;) Ale ja bym się potem bał przekroczyć prędkości czy zwykłej świątecznej kontroli ;)

[ Dodano: 2010-05-31, 11:15 ]
W ogóle to nie ma co gdybać. Bierz telefon i gadaj tam z gościami co i jak.

Mówią o atestach, legalności i biorą za to niemałą kasę, więc chyba powinieneś wiedzieć za co płacisz.

Zapytaj się o legalność w przypadku przyciemnienia szyb tak jak to robią folią.
Bo jak to ma byc takie przyciemnienie którego nie będzie widać to szkoda kasy.
Powiedz też że masz zielone szyby... itd (z tego co wiem oni usuwają tą warstwę z szyby)

I tyle... :)

[ Dodano: 2010-05-31, 11:30 ]
http://www.technicolor.pl/fiatsc2.html bynajmniej na tym przykładzie "wygląda to legalnie"
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 12:15   

spoko nie oszukujmy sie wadomo ze jak juz przycimnie to zeby byly w mare czarne, jak juz pisalem ze wydaje mi sie ze nagonki na to nie ma. Napewno nie wydam ponad 1000 zeby pzrednie boczne maly te 70% bo to wywalenie kasy w bloto - to jakby wogle nie byly pzrciemnione. Osobiscie nie podoba mi sie tez roznica odcieni szyb bocznych i tylnich tj przod lekko tyl mocniej sciemniony. Pisalem do nich maile z roznymi pytanami o oferte cene kolor itp, odpowadali na dzien az milo czytac :lol: ale jak zapytalem sie o legalizacje pzrednich szyb i napsalem ze chclabym miec w mare ciemne to ciszaaaaa grobowa!!!! :mrgreen: po kilku emialch napisali prsze dzwonic ,haha ozywiscie ze dadza legalizacje w pzrypadku barrrrdzooo lekkiego scimnienia aby te 70% utrzymac

Ale do zrzeczy zrobie szobie czarne szyby ew bede mial komplet normalnych szyb w bagazniku i jak terafie na marude to na miejscu pzremienie :-D
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-05-31, 23:29   

Haha! To tak jak w moim przypadku :) Jak powiedziałem co i jak... i jak dodałem zapytanie "jak z legalnością" to już zapadła cisza grobowa ;)

Coś tutaj jest naginane, no ale wiadomo ;) burdel jest w tym kraju i tyle hehe
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-01, 14:10   

grim oni nawet zrobia ci max czrne z przodu albo pomaluja walkem szybe czrna farba :mrgreen: a ty i tak zaplacisz za usluge a jak potem czy bedziesz mial problemy czy nie z kontrla to juz twoja sprawa legalizacji przednich szyb nie dostaniemy nawet ta metoda piecowego przyciemniena jesli przekrocza te 70% i tyle... ;-)
 
 
psr2 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kuba
Jeżdzę: S8 D2 FL
Wiek: 38
Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 31
Skąd: Mieszkowice
Wysłany: 2010-06-01, 16:12   

Ja chciałem przzyciemnić w tt to rok temu powiedzieli mi 2400zł za wszystkie oprócz przedniej i z tego co mówil zrobią tak ze przy kontroli bedzie 70 procent, ale zdecydowałem sie na folie bo wole zerwać i na nowo nakleić 4 razy. W a8 na pewno będzie drożej.

Pozdrawiam
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-06-01, 22:37   

klon_84 napisał/a:
grim oni nawet zrobia ci max czrne z przodu albo pomaluja walkem szybe czrna farba :mrgreen: a ty i tak zaplacisz za usluge a jak potem czy bedziesz mial problemy czy nie z kontrla to juz twoja sprawa legalizacji przednich szyb nie dostaniemy nawet ta metoda piecowego przyciemniena jesli przekrocza te 70% i tyle... ;-)


Teraz Cię nie rozumiem ;) Ale jak będzie te 70% to będzie legalne tak ? I dadzą na to papiery itd tak ? A szyba z zewnątrz będzie ciemna tak ?

Bo chyba o to się rozchodzi tak ?

tak ?

hehe
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 12:34   

grim napisał/a:


Teraz Cię nie rozumiem ;) Ale jak będzie te 70% to będzie legalne tak ? I dadzą na to papiery itd tak ? A szyba z zewnątrz będzie ciemna tak ?

Bo chyba o to się rozchodzi tak ?

tak ?

hehe



grim oczywiscie ze daddza ci papiery na to jak szyba bedzie miala te 70% przepuszcalnosci swatla z tym ze efekt niewiele bedzie roznil tego przyciemnienia bedzie bardzo mizerny - praktycznie wyrzucone pienadze w bloto bo szyba nie wiele bedzie sie roznic od fabrycznego sciemnienia a juz napewno nie w sloneczny dzien co wogle jakby tego nie bylo. Na poczaatku swojej chorej :/ :mrgreen: przygody z motoryzacja mailem seicento czarne i zrobilem sobie czarne szyby folia wszytkie z tym ze tyl i 2 boczne tylnie szybki miaelm 3 maxymalny stopien przyciemniena zas przod zrobilem soebie 1 stopien czyli ten najslabszy. Zapalcilem wtedy niemala kase bo robilem w profesjonalnym warsztacie i powem ze wygladalo h...a w sloneczny dzien wogle jakby nie byla przyciemniona i mimo tego ze byl to najslabszy stopien przyciemnienia to na bank przepuszcalnosc swatla wahala sie w okolicach 50%-60% czyli juz byla pzrekroczona norma, czyli juz masz odpowedz jak bedzie wygladal szyba piecowka zeby zachowac te 70% i otrzymac legalizacje. Wracjac do tematu z moim cienaskiem zdarlem ta folie slaba :mrgreen: pojechalem jeszcze raz do tego warsztatu i walnolem sobie 3 -max stopien przyciemniena na przod no i wkoncu juz mnie nie bylo widac :-D nawet w nocy sobie radzilem - nie bylo problemu a jezdzi;lem 3 lata i mialem kontrole i moze moje szcesice nikt sie nie pzryczepil do tego w taki sposob zeby mi zabrac dowod lub zrywac folie kilka razy malem uwagi ze ciemna szyba itp ale jakoss szlo sie dogadac :d , a jak teraz hmm...moze czasy sie zminily ale jak mowe widze duzo aut ktore maja przod sciemniony i na bank jest przekroczone te 70& 8-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.