Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 04 4.0TDI ] Pytań kilka - Bose, webasto, zawieszenie  
Autor Wiadomość
miszcz22 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4000
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: stach
Jeżdzę: a8 d3
Wiek: 32
Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 16
Skąd: chrzanów
Wysłany: 2013-10-22, 09:48   [D3 04 4.0TDI ] Pytań kilka - Bose, webasto, zawieszenie

Witam serdecznie szanownych kolegów,

Posiadam audi a8 d3 4.0 tdi i mam kilka pytan do was, ekspertów :)

Mianowicie:

1. system audo bose, jednak grają tyko 2 głośniki lewe cykacze. Samochód miał kuku w lewy błotnik tylni i myślę że wzmacniacz był wymieniany, jak również taką skrzyneczka od mmi(procesor dzwieku?). Ma późniejsza datę produkcji niż był wyprodukowany samochód. Czy vghhgfg że wzmacniać jest uszkodzony, czy może potrzebuje adaptacji?

Jezeli tak to czy jest ktoś z okolic chrzanowa kto mógłby usunąć CP?

2. Mój samochód jest z niemiec i ma webasto które pracuje, jednak nie ma możliwości żeby ustawić sobie ogrzewanie na dana godzinę, nie ma takiej opcji w setupie klimy. Czy jest możliwość dokodowanie tego kablem?

3. Zauważyłem że w mmi w zakładce car jest napisane air suspension - sport. Kiedy dam na LIFT samochód podnosi się, dam na comfort to samochod ustawi sie troszke nizej , jeżeli jednak dam na dynamic to samochód już niżej się nie opuszcza a na desce nie pojawia się zielona kontrola ze strzaleczka informująca o obniżeniu. A u mojego ojca w takim samym a8 samochód ma inna wysokość na każdym ustawieniu ( lift comfort dynamic) i świeci zielona kontrola. czy wszystko ok?

Na desce nie świecą się żadne błędy.

Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytania?

Pozdrawiam
 
 
genmaxiu 
Użytkownik


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Michal
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 40
Skąd: Luton
Wysłany: 2013-10-22, 13:20   

Witaj,

Jesli chodzi o punkt 2 to jak najbardziej mozesz to sobie wkodowac, sam robilem to tydzien temu.
Sprawdz pod maska wlepe - naklejona jest na samym koncu/poczatku maski, przy szybie, zobacz czym zasilane jest twoje webasto.

Czy przy skanowaniu vcdsem wyskakuje ci blad jakis przy grupie 18?

Do przekodowania bedziesz mial dwie grupy, 08 i 18 i na koniec zielone menu (ukryte) w MMI.

Zacznij od sprawdzenia kablem grupy 18 i zerknij na naklejke pod maska, daj znac i poradzimy z webasto , no problemo
 
 
miszcz22 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4000
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: stach
Jeżdzę: a8 d3
Wiek: 32
Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 16
Skąd: chrzanów
Wysłany: 2013-10-22, 18:12   

Wielkie dzieki za odpowiedz!

Kabel juz zamowiony wiec punkt 2 zaczne wdrazac w zycie jak tylko bede mial interfejs.

Co do punktu 1 moze slyszeliscie cos o zdejmowaniu CP, wiem na 99% ze wzmacniacz byl wymieniany a samochod mam o d tygodnia, i nie chce jakiejs siary w ASO ze wzmacniacz mogl byc ( o zgrozo!) kradziony i przez taka glupote miec niepotrzebne klopoty i tracic czas na tlumaczenia.

Co do 3. to w audi byly montowane chytba 2 rodzaje zawieszen, standard i sport? poprawcie mnie jesli sie myle. Ale wydaje mi sie ze w obu przypadkach powinna byc roznica w ustawieniach wysokosci na kazdym trybie?

prosze o pomoc i dziekuje GENMAXIU za odpowiedz.
 
 
genmaxiu 
Użytkownik


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Michal
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 40
Skąd: Luton
Wysłany: 2013-10-22, 22:07   

Zerknij w papier jaki masz model, jesli jest to SE to bedziesz mial dynamic w opcji, jak bedzie wersja Sport to analogicznie Sport zamiast dynamic ale kazde z nich obniza samochod i utwardza amory.

Nie bedzie zadnej siary jak poprostu podjedziesz do serwisu i szczerze kawa na lawe wywalisz, ze masz go tydzien i chcialbys sie upewnic - probuj.

Jak juz dotrze do ciebie kabelek to webasto ogarniemy bez problemu.
 
 
miszcz22 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4000
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: stach
Jeżdzę: a8 d3
Wiek: 32
Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 16
Skąd: chrzanów
Wysłany: 2013-10-24, 20:36   

Witam,

dotarł kabelek vag k+can 1.4

wyszedl blad DSP komponentenschutz aktiv - co jak sie domyslam znaczy component protection wiec jedynie serwis mnie ratuje chyba ze znacie jakiegos magika ktory moglby to ogarnac?

Kolego genmaxiu co nalezy zrobic zeby miec webasto? :)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-10-27, 02:24   Re: Bose sound system wzmacniacz oraz webasto

miszcz22 napisał/a:
Witam serdecznie szanownych kolegów,

Posiadam audi a8 d3 4.0 tdi i mam kilka pytan do was, ekspertów :)

1. system audo bose...
2. Mój samochód jest z niemiec i ma webasto...
3. Zauważyłem że w mmi w zakładce car jest napisane air suspension - sport.

Kolego, rzecz pierwsza i podstawowa to nie zakładaj takich tematów wielowątkowych bo tylko śmietnik się z tego robi a później trudno cokolwiek odnaleźć - każde z tych pytań powinno znaleźć się w innym dziale. Jeżeli jest potrzeba zakładania kilku nowych wątków to je zakładaj ale najpierw bądź łaskaw poszukać i poczytać bo nt. A8/S8 napisano tu już baaardzo dużo i odpowiedź możesz mieć w zasięgu ręki.

miszcz22 napisał/a:
1. system audo bose, jednak grają tyko 2 głośniki lewe cykacze. Samochód miał kuku w lewy błotnik tylni i myślę że wzmacniacz był wymieniany, jak również taką skrzyneczka od mmi(procesor dzwieku?). Ma późniejsza datę produkcji niż był wyprodukowany samochód. Czy vghhgfg że wzmacniać jest uszkodzony, czy może potrzebuje adaptacji?

Aktywna ochrona komponentów - było już opisywane.

miszcz22 napisał/a:
2. Mój samochód jest z niemiec i ma webasto które pracuje, jednak nie ma możliwości żeby ustawić sobie ogrzewanie na dana godzinę, nie ma takiej opcji w setupie klimy. Czy jest możliwość dokodowanie tego kablem?

Pewnie fabrycznie nie jest to ogrzewanie postojowe (popularnie nazywane webastem) tylko dogrzewacz bo silniki diesla przy niskich temperaturach otoczenia mają problemy z osiąganiem właściwej temperatury pracy jak i jej utrzymaniem na postoju na wolnych obrotach.

Czy można zrobić z tego pełnoprawne ogrzewanie postojowe to już chyba któryś z kolegów opisywał dosyć szczegółowo.

miszcz22 napisał/a:
3. Zauważyłem że w mmi w zakładce car jest napisane air suspension - sport. Kiedy dam na LIFT samochód podnosi się, dam na comfort to samochod ustawi sie troszke nizej , jeżeli jednak dam na dynamic to samochód już niżej się nie opuszcza a na desce nie pojawia się zielona kontrola ze strzaleczka informująca o obniżeniu. A u mojego ojca w takim samym a8 samochód ma inna wysokość na każdym ustawieniu ( lift comfort dynamic) i świeci zielona kontrola. czy wszystko ok?

Zawieszenie zachowuje się poprawnie - sam opisywałem szczegółowo różnice w zawieszeniach i kolejnego wypracowania pisać już nie będę - poszukaj w dziale o zawieszeniach lub w moich postach.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
miszcz22 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4000
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: stach
Jeżdzę: a8 d3
Wiek: 32
Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 16
Skąd: chrzanów
Wysłany: 2013-10-28, 07:01   

Dzieki kolego FOSS za odpowiedz!

Masz racje jednak nie chcialem zakladac 3 tematów, by nie narobic bajzlu ;)

Co do 1 to nie znalalzem na forum jednoznacznej odpowiedzi, wiec chcialem zapytac.

Ponawiam pytanie, czy znacie kogos z okolic slaska ktory umialby sie z component protection uporac?

2. Czekam na od GENMAXIU w sprawie dokodowania webasto :)

3. Wybacz widocznie nie przylozylem sie nalezycie do szukania.

Na forum jestem od niedawna, jednak na pierwszy rzut oka dla swiezaka brakuje mi tu czegos takiego jak tematy przyklejone tj,

NP w dziale diagnostyki duzo ulatwilby przyklejony temat typu INTERFEJS PROGRAM DO DIAGNOSTYKI.

Ktos wchodzi na forum i od razu znajduje to czego szuka zapewne 95% nowych forumowiczow.

Tak samo w dziale zrob to sam fajne by bylo jezeli poradniki np wymiany tarcz i klockow bylyby przyklejone.

Forum bardzo duzo by na tym zyskalo.

pozdrawiam serdecznie
 
 
genmaxiu 
Użytkownik


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Michal
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 40
Skąd: Luton
Wysłany: 2013-10-28, 13:27   

Sprawdziles sticker na masce samochodu? Odczytales czym zasilane jest Webasto? Mozesz tez zajrzec pod spod samochodu, przy lewym przednim kole bedziesz mial otwor w ktorym znajdziesz wydech webasto, jak zdejmiesz oslone silnika to tlumik ten widac idealnie.

Dzisiaj w domu zaloguje sie i zaloze temat wkodowania Webasto bo jest troche pisania, mam wszystkie zdj krok po kroku jak to robilem.

U mnie sprawdza sie swietnie, ogrzewa tak jak ma ogrzewac.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-10-28, 14:03   

miszcz22 napisał/a:
3. Wybacz widocznie nie przylozylem sie nalezycie do szukania.

Na forum jestem od niedawna, jednak na pierwszy rzut oka dla swiezaka brakuje mi tu czegos takiego jak tematy przyklejone....

Po prostu używaj forumowej wyszukiwarki....
i patrz na tytuły tematów - są w nich [tagi] które w skrótowy sposób opisują auto więc jak szukasz coś o D3 to tematu o D2 od razu omijasz.

Tu trochę nt. zawieszenia pneumatycznego - jest tego na pewno więcej ale nie miałem czasu szukać :-?
http://www.a8team.pl/d3-0...ora-vt10792.htm
http://www.a8team.pl/d3-0...ola-vt10625.htm
http://www.a8team.pl/a6-c...enia-vt7185.htm
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Peter audi a8 
Użytkownik


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: D4 L
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Coleraine uk
Wysłany: 2014-02-22, 04:01   

Witam możesz powiedzieć coś o kodowaniu webasto grupa 8 i 18 które kanały i co zmienić w zielonym menu dzięki za jaką kolwiek podpowiedź pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.