Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 04 4.0TDI ] Webasto  
Autor Wiadomość
quasimodo 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: andrzej
Jeżdzę: a8 D3
Wiek: 49
Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-10-09, 18:26   [D3 04 4.0TDI ] Webasto

Panowie chce odświeżyć temat webasto. Robi się zimno i tak jakoś wyszło. . .
Otóż mam webasto (z VINu tak wychodzi) ale w ustawieniach klimatronika nie ma po nim śladu. Pilota tez do niego nie ma fabrycznie (tez z VINu tak wychodzi). Ostatnio ASO mi grzebalo w module komfortu (padł sterownik telefonu) i moje pytanie jest czy mogli mi coś przypadkiem dezaktywowac i czy ewentualnie w mogę coś na szybko uaktywnić sam? Za tydzień jadę na przegląd w ASO, ale zona chce juz.....
Pozdrawiam...
 
 
pawelec 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pawel
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 98
Skąd: München/Geretsried/Łódź
Wysłany: 2015-10-09, 20:56   

to były takie wersje bo jeszcze nie widziałem A8 bez pilota do webasto,
pod maską masz chociaż naklejkę ze w aucie jest webasto?
 
 
olimpus104 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: ON
Imię: Zibi
Jeżdzę: A8 D3 Quattro 3.0 TDI Sport
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 267
Skąd: Bognor Regis UK
Wysłany: 2015-10-10, 00:02   Re: Webasto

quasimodo napisał/a:
Panowie chce odświeżyć temat webasto. Robi się zimno i tak jakoś wyszło. . .
Otóż mam webasto (z VINu tak wychodzi) ale w ustawieniach k
limatronika nie ma po nim śladu. Pilota tez do niego nie ma fabrycznie (tez z VINu tak wychodzi). Ostatnio ASO mi grzebalo w module komfortu (padł sterownik telefonu) i moje pytanie jest czy mogli mi coś przypadkiem dezaktywowac i czy ewentualnie w mogę coś na szybko uaktywnić sam? Za tydzień jadę na przegląd w ASO, ale zona chce juz.....
Pozdrawiam...


spróbuj aktywować,w opisany poniżej sposób.Tak aktywowałem u siebie

Podlaczamy kabelek do samochodu, uruchamiamy aplikacje VCDS na laptopie.
Wybieramy opcje Select Control Module
Przechodzimy do modulu 08- Auto HVAC
Nastepnie uruchamiamy Coding – 07
Dla bezpieczenstwa zapisujemy aktualne ustawienia dla modulu w razie gdyby cos poszlo nie tak.
W okienku Software Coding liczby, ktora jest w okienku dodajemy 2 , w moim przypadku oryginalna liczba byla 0022689, po dodaniu 2 = 0022691 i wciskamy przycisk Do It!
Jesli nam sie udalo, to powinno pokazac sie okienko z komunikatem Coding Accepted.


Zamykamy kontroler , wylaczamy VCDS, wylaczamy zaplon, wlaczamy ponownie.
W menu Climatronika na MMI (guzik Setup na panelu Climatronic)powinny pokazac sie dodatkowe opcje.
Przechodzimy do sterownika 18 –Aux Heat, wybieramy Adaptation -10 z opcji po prawej stronie.

Na ekranie adaptacji wyszukujemy kanal 10 i zmieniamy Stored Value z 0 na 3. Ta opcja aktywuje Recirculation Pump (V55) – umozliwia przeplyw plynu chlodniczego w systemie przy wylaczonym silniku
Teraz ostatni krok - przechodzimy do zielonego menu MMI (przytrzymaj dluzej CAR+SETUP)
W tym menu wchodzimy do opcji DIAG SETTINGS po czym otwieramy APK 0x01, 0x0B, 0x0C
I zjezdzamy na dol menu w poszukiwaniu Auxiliary Heating,

Zaznaczamy ptaka, lecimy dalej w dol, do konca i odnajdujemy Accept changes –wciskamy i potwierdzamy zmiany.

GOTOWE, cieszymy sie i uzywamy.

dian.jpg
Plik ściągnięto 141 raz(y) 117,03 KB

_________________
Audi A8 D3Quattro 3.0 TDI Sport
Audi A6 C6 2.0TDI S line
http://www.a8team.pl/a6-c6-s-line-vt8865.htm
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-10-10, 09:19   

pawelec napisał/a:
to były takie wersje bo jeszcze nie widziałem A8 bez pilota do webasto,
pod maską masz chociaż naklejkę ze w aucie jest webasto?


Były gdy e aucie był jedynie do dogrzewacz silnika a nie ogrzewanie postojowe
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
quasimodo 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: andrzej
Jeżdzę: a8 D3
Wiek: 49
Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-10-10, 12:34   Re: Webasto

olimpus104 napisał/a:
quasimodo napisał/a:
Panowie chce odświeżyć temat webasto. Robi się zimno i tak jakoś wyszło. . .
Otóż mam webasto (z VINu tak wychodzi) ale w ustawieniach k
limatronika nie ma po nim śladu. Pilota tez do niego nie ma fabrycznie (tez z VINu tak wychodzi). Ostatnio ASO mi grzebalo w module komfortu (padł sterownik telefonu) i moje pytanie jest czy mogli mi coś przypadkiem dezaktywowac i czy ewentualnie w mogę coś na szybko uaktywnić sam? Za tydzień jadę na przegląd w ASO, ale zona chce juz.....
Pozdrawiam...


spróbuj aktywować,w opisany poniżej sposób.Tak aktywowałem u siebie

Podlaczamy kabelek do samochodu, uruchamiamy aplikacje VCDS na laptopie.
Wybieramy opcje Select Control Module
Przechodzimy do modulu 08- Auto HVAC
Nastepnie uruchamiamy Coding – 07
Dla bezpieczenstwa zapisujemy aktualne ustawienia dla modulu w razie gdyby cos poszlo nie tak.
W okienku Software Coding liczby, ktora jest w okienku dodajemy 2 , w moim przypadku oryginalna liczba byla 0022689, po dodaniu 2 = 0022691 i wciskamy przycisk Do It!
Jesli nam sie udalo, to powinno pokazac sie okienko z komunikatem Coding Accepted.


Zamykamy kontroler , wylaczamy VCDS, wylaczamy zaplon, wlaczamy ponownie.
W menu Climatronika na MMI (guzik Setup na panelu Climatronic)powinny pokazac sie dodatkowe opcje.
Przechodzimy do sterownika 18 –Aux Heat, wybieramy Adaptation -10 z opcji po prawej stronie.

Na ekranie adaptacji wyszukujemy kanal 10 i zmieniamy Stored Value z 0 na 3. Ta opcja aktywuje Recirculation Pump (V55) – umozliwia przeplyw plynu chlodniczego w systemie przy wylaczonym silniku
Teraz ostatni krok - przechodzimy do zielonego menu MMI (przytrzymaj dluzej CAR+SETUP)
W tym menu wchodzimy do opcji DIAG SETTINGS po czym otwieramy APK 0x01, 0x0B, 0x0C
I zjezdzamy na dol menu w poszukiwaniu Auxiliary Heating,

Zaznaczamy ptaka, lecimy dalej w dol, do konca i odnajdujemy Accept changes –wciskamy i potwierdzamy zmiany.

GOTOWE, cieszymy sie i uzywamy.


No to jednak wizyta w ASO.....😊
 
 
quasimodo 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: andrzej
Jeżdzę: a8 D3
Wiek: 49
Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-10-10, 12:38   

drago_o napisał/a:
pawelec napisał/a:
to były takie wersje bo jeszcze nie widziałem A8 bez pilota do webasto,
pod maską masz chociaż naklejkę ze w aucie jest webasto?


Były gdy e aucie był jedynie do dogrzewacz silnika a nie ogrzewanie postojowe


No właśnie naklejka mnie naprowadzila żeby sprawdzić. Nie miałem pojęcia ze mam bo nie sprawdzałem VIN'u. Jak zadzwoniłem do salonu gdzie go kupiłem to podali ze ma webasto, ale że pilota nigdy nie posiadał. Niedawno w ASO grzebalo mi w module komfortu to może coś resetowali i coś zdeaktywowali.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-10-10, 14:19   

Miejmy jasność. Webasto to firma która robi te dogrzewacze/ogrzewanie postojowe. Sprawdź wlepke pod maską. Powinna być przyklejona gdzieś albo na masce albo z przodu przy plastikach. Webasto w audi było w różnych wersjach. Dogrzewacze +ogrzewanie postojowe miało oznaczenie termo top a/c czy jakoś tak. Poszukam jutro jak będę w domu to dokładnie ci powiem. Ale były też webasto innych typów które nie miały ogrzewania postojowego były też webasto bez modułów radiowych i pilotów.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
quasimodo 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: andrzej
Jeżdzę: a8 D3
Wiek: 49
Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-10-10, 14:35   

Tak to wygląda.....
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-10-10, 14:44   

Dogrzewacz+ogrzewanie postojowe. Nie wiem co znaczy -d bo ja mam z/c i mam dogrzewacz+ogrzewanie +pilot
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
quasimodo 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: andrzej
Jeżdzę: a8 D3
Wiek: 49
Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-10-10, 14:53   

No to teraz musze jeszcze aktywować sterowanie tym I będzie żonka super <kocham> wdzięczna....
A powiedz jak ci to hula? Przy dużym mrozie powiedzmy -20 ile potrzeba żeby rozmrozić szyby i nagrzać wnętrze? I jeszcze jedno pytanie? Jak Ci grzeje tylna szyba? Moja wygląda tak jak by nie grzała. Ale kurcze przyglądałem się jej i nie widzę grzewczej maty. Tylko na gorze szyby jest widoczna..... Czy ona grzeje po całości czy tylko fragment?
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-10-10, 15:10   

Tylna? Ma normalnie pręgi które grzeją. To u góry (4 prostokaty) to jest antena TV. Szyba u mnie potrzebuje kolo 2min aby się rozróżnić, trochę dłużej niż lusterka. Auto na webasto rozmrażania się około 15 min. Ale ciepło to w aucie nie ma. Jedynie rozmrożone.

Co do webasto to w 4.0 zawsze były montowane. Sam silnik ma taką wadę ze nie utrzyma 90 stopni przy mrozie na niskich obrotach :) tylko montowane były fabrycznie różne wersje webasto a kodowane takie za jakie zapłacił klient. Możesz mi zamontowane webasto w najwyższej wersji a fabrycznie zakodowane jako dogrzewacz.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-10-10, 15:33   

drago_o napisał/a:
Nie wiem co znaczy -d bo ja mam z/c i mam dogrzewacz+ogrzewanie +pilot

-D - diesel
-B - benzyna

Cytat:
* Tabliczka fabryczna dla silnika wysokoprężnego Thermo Top Z / C- D = ogrzewanie postojowe / ogrzewanie dodatkowe lub tylko ogrzewanie dodatkowe (tylko dla samochodów z silnikiem wysokoprężnym bez, pompy obiegowej -V55-)

* Tabliczka fabryczna dla silników benzynowych Thermo Top Z/C-B = ogrzewanie postojowe (tylko dla samochodów z silnikiem benzynowym).

* Urządzenia grzewcze typu „Z / C- D“ bez pompy obiegowej -V55- są zamontowane w samochodach z silnikiem wysokoprężnym 6- lub 8- cylindrowym jako ogrzewanie dodatkowe. Jako ogrzewanie dodatkowe urządzenie grzewcze nie posiada pompy obiegowej -V55- i zaworu blokowania płynu chłodzącego, ogrzewanie -N279-. Ogrzewanie dodatkowe włączane jest przez przednią jednostkę obsługi i wskazań, sterownik układu Climatronic -J255-, gdy tylko zostaną spełnione podane tam warunki włączenia.

* Jeżeli w samochodach z silnikiem wysokoprężnym 6- lub 8-cylindrowym zamontowane jest ogrzewanie postojowe (jako wyposażenie dodatkowe), chodzi o urządzenie grzewcze typu „Z / C- D“ z pompą obiegową -V55- i zaworem blokowania płynu chłodzącego, ogrzewanie -N279-. Ogrzewanie dodatkowe / ogrzewanie dodatkowe eksploatowane jest także jako ogrzewanie dodatkowe.

* Funkcja „ogrzewanie dodatkowe“ ogrzewania postojowego / ogrzewania dodatkowego jest przewidziana obecnie tylko dla samochodów z silnikiem wysokoprężnym, załączanie następuje samoczynnie przez przednią jednostkę obsługi i wskazań, sterownik układu Climatronic -J255-, układu klimatyzacji poprzez magistralę danych systemu Komfort i tylko jeśli pracuje przednia jednostka obsługi i wskazań, sterownik układu Climatronic -J255- (nie wybrano trybu pracy „Off“) i funkcja ta nie została odwołana poprzez wyświetlacz MMI (Multi Media Interface)
_________________
 
 
quasimodo 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: andrzej
Jeżdzę: a8 D3
Wiek: 49
Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-10-10, 16:07   

drago_o napisał/a:
Tylna? Ma normalnie pręgi które grzeją. To u góry (4 prostokaty) to jest antena TV. Szyba u mnie potrzebuje kolo 2min aby się rozróżnić, trochę dłużej niż lusterka. Auto na webasto rozmrażania się około 15 min. Ale ciepło to w aucie nie ma. Jedynie rozmrożone.

Co do webasto to w 4.0 zawsze były montowane. Sam silnik ma taką wadę ze nie utrzyma 90 stopni przy mrozie na niskich obrotach :) tylko montowane były fabrycznie różne wersje webasto a kodowane takie za jakie zapłacił klient. Możesz mi zamontowane webasto w najwyższej wersji a fabrycznie zakodowane jako dogrzewacz.

No to z szybą ASO musi powalczyć, a webasto zakodować. Za tydzień u nich będę to mi to zrobią.
Wielkie dzięki
Pozdrawiam
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-10-10, 18:50   

Jeśli seryjnie było zakodowane jako dogrzewacz to ogrzewania tak za darmo nie zakodują niestety ale próbuj :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
KRUSZYN_3CITY 
Użytkownik



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: ON
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 40
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-10-10, 19:02   

Auxiliary heating 9M0 Without auxiliary/parking heater
U mnie w VIN jest coś takiego. To chyba oznacza że jest Webasto. Pytanie jakie ma opcje i czy można tak przekodować żeby uruchomić je na czas albo z pilota?
_________________
A8 D3 4.0 TDI V8 chip 310KM QUATTRO [G8 DAN]
ALFAROMEO 147 1.6 T.SPARK

Kącik mądrości :

》Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu i dobrobycie, tylko nie liczni są w stanie znieść nasze sukcesy 《
》Nigdy nie sprzeczaj się z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem 《
》Pieniądze, alkohol i narkotyki są dla mądrych ludzi 《
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.