Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 04 4.2MPI ] MMI co chwilę przestaje działać  
Autor Wiadomość
glaudis 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 29
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2019-04-11, 09:35   [D3 04 4.2MPI ] MMI co chwilę przestaje działać

Witam,
Wczoraj mój pasażer(babcia) niechcący szturchnął wysuwany wyświetlacz MMI. Po tym zgasiłem auto - MMI nie chciało się schować. Zrestartowałem system 3 klawiszami i wróciło wszystko do normy - ale tylko na 5-7minut. Po tym okresie zaczęły dziać się cuda:

- MMI co pewny czas się restartuje
- Radio nagle przestaje grać i pojawiają się trzaski w głośnikach a po chwili samo piszczenie
- Czasami nie mogę włączyć nawigacji bo cały system się zawiesza\
- Raz można raz nie można sterować głośnością w kierownicy
- Sterowanie klimatyzacją/fotelami działa ale wyświetla się tylko na panelu od klimy, na wyświetlaczu raz się pokazuje a raz nie
- Sterowanie pneumatycznym zawieszeniem raz działa a raz jest tak jakby był wyłączony zapłon(brak możliwości przełączenia trybów zawieszenie, niepodświetlone opcje wyboru)

Te problemy występują do ręcznego zrestartowania systemu MMI 3 klawiszami. Po tym wszystko wraca do normy na jakieś 5-7minut i od nowa problem.

Czy pierwszą rzeczą którą należy zrobić jest zakup pętli światłowodowej i odłączanie każdego systemu po kolei? Nagłośnienie i wzmacniacz mam firmy BOSE. Klawisze na panelu działają lekko(klikają i się nie zacinają).

Co może być? Nie ukrywam, że jest to bardzo irytujące.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc w rozwiązaniu tematu.

[ Dodano: 2019-04-11, 21:11 ]
W dniu dzisiejszym przeprowadziłem aktualizację z wersji 770 na 5150 - bez zmian oprócz tego, że przestała mi grać prawa strona oraz nawigacja nie działa.
Czy to sterownik MMI siada czy światłowody niedomagają?

[ Dodano: 2019-04-12, 07:34 ]
Akutalizacja tematu.
Podczas porannej podróży do pracy było wszystko OKEY. MMI ani razu się nie zawiesiło, działa tak jak powinna. Nawigacja wróciła do życia.

Jedyny problem to BOSE nie daje sygnału na prawą stronę(pasażera) oraz na głośniki w tylnej półce.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-04-12, 07:58   

Na mój gust to pada Ci wzmacniacz przez co przerywa czasem pętle MOST i powoduje restart. Babcia nie miała tu nic do tego. Nawet gdyby to miała coś zepsuć to mechaniczna część windy nie ma nic wspólnego z pracą MMI :) Także zrób sobie skan auta i zobacz błędy, przeproś babcię, wymień wzmacniacz(prawdopodobnie) :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
glaudis 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 29
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2019-04-15, 08:16   

Byłem u elektronika, który zajmuje się tylko i wyłącznie Audi. Przebadał auto i stwierdził, że wszystko z elektroniką jest w porządku a na wzmacniaczu włączyła się ochrona komponentu. Niestety on nie da rady tego ogarnąć - jak stwierdził jeśli podłączyłbym nowy wzmacniacz a w stary miałby elektronikę OK to bez problemu mógłby przelutować kości z pamięcią CP(coś w tym stylu)

I taka historia: pojechałem do seriwsu VW/Skoda i co usłyszałem? Że oni nie posiadają dostępu do tego aby zdjać CP - tylko autoryzowany serwis Audi to ogarnia :)

Może znacie kogoś na pomorzu albo w okolicach Słupska kto by to ogarniał? Bo do Audi Gdańsk mam 140km - o ile dystans nie jest problemem to chodzi o czas... urlopu szybko niestety nie dostanę. <bezradny>
_________________
Spalanie - Motostat.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.