Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 '04] Aktualzacja MMI-zakończona  
Autor Wiadomość
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-21, 21:15   

1. musisz przytrzymac przez chwile 2 klawisze: SETUP oraz RETURN.
2. wybrac SW update z CD-ROM

ponizej link:
http://a6retrofit.tripod..../updatemmi.html

mam nadzieje, ze bedzie to pomocne dla Ciebie.
 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2011-01-21, 23:59   

właśnie zrobiłem update. Niby wszystko poszło ok, ale... no właśnie, tak jak napisali w instrukcji z linku, nie ma np. wskaźnika poziomu naładowania baterii, a co gorsza, w audio działa tylko lewa strona, prawa, środek i sub nie działają. Na ekranie symbol TCM jest przekreślony. Co mogę z tym zrobić??
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-22, 00:04   

mysle, ze ktorys z elementow systemu MMI nie zostal uaktulaniony w poprawny sposob. jesli twoja wersja byla "wyjatkowo" niska, warto jeszcze raz przejsc proces aktualizacji.

ponizej link, ktory warto przesledzic.

http://audiforum.us/mmi/10810-mmi-2g-5570-a.html
 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2011-01-22, 01:15   

puściłem wszystkie 3 płyty jeszcze raz. Za każdym razem wyświetla informacje, że nie wybrano komponentów do aktualizacji-nie mogę nic zaznaczyć. Wszystko działa ok, mam mapy 3D, radio lepiej układa stacje, jakieś kosmetyczne zmiany, no ale ciągle działa tylko lewa strona audio. Może jeszcze spróbować vag'iem, tyle, że ja nie mam doświadczenia z kodowaniem :-/

P.S. Przeczytałem cały temat i tam nikt nie miał takiego problemu
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-22, 09:15   

a inne urzadzenia audio ? takie jak CD ? rowniez jedna strona ? problem TMC zniknal ?

kiedy jedziesz zakladac BT ? wtedy jest dobra okazaja zweryfikowania poprawnosci aktualizacji
 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2011-01-22, 10:52   

ogólnie głośniki działają tylko po jednej stronie, niezależnie, czy to radio,m czy CD. TCM już nie jest przekreślony, ale to nic nie zmienia. Na montaż BT nie pojade wcześniej niż w połowie lutego :-/
zastanawiam się, czy może inne pozostałe kanały audio nie zostały zablokowane i trzeba je uruchomić vagiem, tak jak to czasami jest z niektórymi opcjami MMI? bo nie chce mi się wierzyć, żeby podczas aktualizacji MMI padł wzmacniacz.

EDIT:
Wzmacniacz jest na pewno sprawny, bo głos nawigacji gra ze wszystkich głośników.
Na forum polecanym przez Ciebie Andy808, (świetne forum, kopalnia informacji), podpowiadają mi tak: "...Try to erase the DTC with a VAG-COM...", a jak nie pomoże, to trzeba jechać do ASO.
Ja mam kabelek, mam dwa programy-jeden to vag com 4,9, a drugi to vag commander 1,4. Oba działają swietnie z silnikiem, ale z innymi opcjami to już loteria.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-22, 11:23   

jesli chodzi o VAG, to nic nie pomoge, bowiem zupelnie sie na tym nie znam. odsylam ponownie do tego forum. tam koledzy beda mogli cie poprowadzic ...

wzmacniacz jest dobry, bowiem po aktualizacji nadal dziala. jesli nowy firmware mialby uszkodzic wzmacniacz, wtedy nawet nie moglbys uruchomic systemu MMI - jest on wpiety w szeregowy obwod swiatlowodowy. kazde "przerwanie" obwodu powoduje utrate komunikacji reszty komponentow.

inny dowod: nawigacja, ktora slyszysz przez wszystkie glosniki.

co prawda takie zachowanie wzmacniacza przypomina mi CP. jesli to prawda tylko serwis aso.

ponowna aktualizacja:
z tego co pamietam mozna w tym progamie odznaczac/zaznaczac elementy, ktore maja podlegac aktualizacji. jesli robiles to "defaultowo", wtedy jakis element mogl nie zostac domyslnie zaznaczony. no ale to moje spekulacje. nie jestem na miejscu.
 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2011-01-22, 17:25   

and808 napisał/a:


ponowna aktualizacja:
z tego co pamietam mozna w tym progamie odznaczac/zaznaczac elementy, ktore maja podlegac aktualizacji. jesli robiles to "defaultowo", wtedy jakis element mogl nie zostac domyslnie zaznaczony. no ale to moje spekulacje. nie jestem na miejscu.



Próbowałem, ale już nie mogę nic więcej aktualizować. Chyba po prostu w poniedziałek podjadę do ASO i zapytam.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-22, 18:58   

wiesz, jesli jest to CP, to taka usluga jest platna. natomiast mysle, ze przynajmniej warto sprobowac wytlumaczyc im Twoja sytuacje.

CP dziala wtedy jesli przekladasz urzadzenie z jednego samochodu do drugiego. idea tego rozwiazania jest taka, aby ogranicznyc rynek kradzionych czesci. przy CP wiesz z jakiego samochodu ta czesc pochodzi. Twoja sytuacja jest troche inna. tzn Ty nie wymieniales tej czesci. po prostu system "wlaczyl" CP.
 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2011-01-22, 19:16   

and808, zdaję sobie sprawę, że będę musiał za to zapłacić, ale myślę, że skóry ze mnie nie zedrą.
dzięki za pomoc.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-22, 19:33   

z tego co pamietam w Polsce serwisy w audi podliczaja to jako jakis ulamek godziny pracy elektronika, jest to chyba okolo 100 pln (procedura trwa 2 minuty). tutaj troche pokrecilbym nosem w serwsie aso, tlumaczac im, ze ja NIE ZMIENIALEM zadnego komponentu (radia, licznika), a to zabezieczenie komponent ma wlaczac sie WYLACZNIE po zmianie komponentu (np radia, licznikia, itp). OK, uaktualnilem system, ale zrobilem to na podstawie instrukcji. widac aktualizacja dziala wadliwie, skoro wlacza CP na komponentach, ktore byly od zawsze w samochodzie.

a pamietaj, ze za dyski z aktualizacja zaplacicles. wiec oczekujesz prawidlowego dzialania. to jest tak jakbys kupil inna czesc zamienna i okazalo sie, ze wadliwie dziala. czy nie reklamowalbys tego ?
tak na koniec: tutaj troche walcze z wiatrakami, bowiem warto kolegom z aso uswiadamiac takie rzeczy. inna sprawa czy przyjma to do wiadomosci (zrobia to za darmo). mysle, ze w tym wszytskim brakuje dowodu zakupy tych dyskow CD. ja bym walczyl z nimi, nie dla glupich 100 pln, bo mnie na to stac, aby wydac takie pieniadze, ale dlatego, ze ich produkt dziala wadliwie. w kazdym razie w zaden sposb nie namiawiam cie do takiego dzialania. ja mam trcohe inna sytuacje w "moim" aso, bowiem znaja mnie tam i jestem ich stalym klientem.

oczywiscie tez nie sztuka zrobic z siebie krabrnego, glupiego Polaczka.
 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2011-01-25, 12:42   

Bylem w aso i umowilem sie na przyszly tydzien. Najnizsza kwota jaka moga zaproponowac to koszt jednej godziny-121GBP, nie wazne. Przed tym bede jeszcze u gosci od telefonow i oni to sprawdza za free przy sprawdzaniu auta przed montarzem BT.
 
 
mr-fix.pl 
Użytkownik



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0D
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: Matt
Jeżdzę: Volvo C30
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 26
Skąd: Żory
Wysłany: 2011-01-25, 23:23   

szoszon1983 napisał/a:
Próbowałem, ale już nie mogę nic więcej aktualizować. Chyba po prostu w poniedziałek podjadę do ASO i zapytam.

W zielonym ukrytym menu da się ustawić MMI tak, aby wgrywało soft z płyty niezależnie od tego czy jest nowszy czy taki sam. Prawdopodobnie nazywa się to "SWUpdate manuell". Po uruchomieniu tej opcji wchodzi się w czerwone ukryte menu i przechodzi aktualizację normalnie.

Przy okazji: sprawdziłeś ustawienia dźwięku? Może przy aktualizacji z tak niskiej wersji coś się pozmieniało w fade/balance ?
_________________
http://mr-fix.pl/fb.png http://mr-fix.pl/yt.gif
 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2011-01-26, 19:23   

mr-fix.pl, ustawienia sprawdziłem zaraz po tym, jak zauważyłem, że coś jest nie halo...
Dziś podjechałem do kolegi, on ma przyzwoity komp do diagnostyki i u po puszczeniu pełnego skanu wyskoczyło, że urządzenie nieprawidłowo zakodowane i właśnie component protection active.

[ Dodano: 2011-01-31, 15:52 ]
dziś rano zostawiłem auto w aso, przed południem był do odebrania. Jako, że nie mogą skasować klienta mniej, niż za jedną godzinę, to tyle zaproponowali, ale... no właśnie, miałem się upomnieć, że przecież używałem oryginalnych płyt... nie musiałem. Sami powiedzieli, ze to się zdarza, raz audio, innym razem telefon, nawigacja,a dla mnie to jest nauczka, bo nie powinienem tego robić sam. Zaproponowali rabat 50%, czyli max jaki mogą (nie mogą skasować za pół godziny-taki system), dostałem breloczek do kluczy, a auto było porządnie posprzątane i umyte.

Co do rezultatów aktualizacji:
-radio-inaczej układa listę, mi obecna wersja bardziej pasuje
-poziom naładowania baterii-znikł, można go przywrócić vagiem, albo z tego zielonego menu
-audio-u mnie się zablokowało (component protection), ale po uruchomieniu gra lepiej (wg. mojego odczucia... autosugestia?), bas jest lepiej słyszalny przy audio przyciszonym. Czasami od basu brzęczała tylna półka (chyba typowe dla starszych modeli), teraz jest to mniej uciążliwe. Do tego lepiej działa efekt dźwięku przestrzennego-to są odczucia moje, potwierdzone przez mojego brata, możemy się mylić.
-nawigacja-teraz działa 3D, ale cięgle nie wyszukuje po kodach pocztowych-w niektórych krajach ta funkcja bardzo ułatwia życie.
-samo MMI działa szybciej i nie przycina się jak wcześniej.
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2011-03-26, 11:50   

and808 napisał/a:
z tego co pamietam w Polsce serwisy w audi podliczaja to jako jakis ulamek godziny pracy elektronika, jest to chyba okolo 100 pln (procedura trwa 2 minuty). tutaj troche pokrecilbym nosem w serwsie aso, tlumaczac im, ze ja NIE ZMIENIALEM zadnego komponentu (radia, licznika), a to zabezieczenie komponent ma wlaczac sie WYLACZNIE po zmianie komponentu (np radia, licznikia, itp). OK, uaktualnilem system, ale zrobilem to na podstawie instrukcji. widac aktualizacja dziala wadliwie, skoro wlacza CP na komponentach, ktore byly od zawsze w samochodzie.

a pamietaj, ze za dyski z aktualizacja zaplacicles. wiec oczekujesz prawidlowego dzialania. to jest tak jakbys kupil inna czesc zamienna i okazalo sie, ze wadliwie dziala. czy nie reklamowalbys tego ?
tak na koniec: tutaj troche walcze z wiatrakami, bowiem warto kolegom z aso uswiadamiac takie rzeczy. inna sprawa czy przyjma to do wiadomosci (zrobia to za darmo). mysle, ze w tym wszytskim brakuje dowodu zakupy tych dyskow CD. ja bym walczyl z nimi, nie dla glupich 100 pln, bo mnie na to stac, aby wydac takie pieniadze, ale dlatego, ze ich produkt dziala wadliwie. w kazdym razie w zaden sposb nie namiawiam cie do takiego dzialania. ja mam trcohe inna sytuacje w "moim" aso, bowiem znaja mnie tam i jestem ich stalym klientem.

oczywiscie tez nie sztuka zrobic z siebie krabrnego, glupiego Polaczka.


Kolego Twój problem polegał na tym że przeskoczyłeś od razu do najnowszej wersji SW i uaktywnił sie CP
Należy zawsze bezwzględnie dokonywać kolejnych updatów do ostatniej najnowszej 5570.
Są tacy tu i na innych forach sa startuja z 07.70 na 55.70 i pozniej sa problemy
Zawsze nalezy zachowac kolejnosc 2-3-4-5150-5570
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.