Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 3.0TDI ] Grzechot przy odpalaniu  
Autor Wiadomość
ralf 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pawel
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 119
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2012-05-19, 19:34   [D3 05 3.0TDI ] Grzechot przy odpalaniu

Witam,

Od jakiegoś czasu na rozgrzanym silniku po 10 minutowym postoju przy odpalaniu jest przez 1-2 sekundy metaliczny grzechot .Ponowne odpalenie i cisza ,auto musi postac z 10 minut aby ten dzwiek był słyszalny. Na zimnym silniku odpala i nic nawet nie puknie czy też nie ma mowy o żadnym grzechocie.


Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
 
 
badyl 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic + F1
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 344
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2012-05-19, 20:03   

napinacze rozrządu już słychać poczytaj sobie o problemach 3.0 tdi bubel i tyle po 2008 roku to dopiero chyba poprawiono
_________________

 
 
ralf 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pawel
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 119
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2012-05-20, 22:21   

badyl napisał/a:
napinacze rozrządu już słychać poczytaj sobie o problemach 3.0 tdi bubel i tyle po 2008 roku to dopiero chyba poprawiono



Bubel nie bubel większych problemów nie sprawia ,ale do rzeczy jeżeli się okaże ,że faktycznie to napinacz to jaki koszt i jak do tego się zabrać. Strasznie ciężko usłyszeć ten dzwięk np dziś dopiero gdy praktycznie ostudziłem silnik to przy odpaleniu zagrzechotało. I jeszcze jedno pytanie - robić to natychmiast czy to usterka upierdliwa lecz nie grożna???


Pozdrawiam
 
 
Lechu 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tipronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Xxx
Jeżdzę: D2
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 666
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2012-05-21, 01:03   

ralf napisał/a:
robić to natychmiast czy to usterka upierdliwa lecz nie grożna???


Jak dla mnie jeżeli coś dotyczy rozrządu to uważam, że lepiej to zrobić za wczasy. Można wyczytać , że niektórzy z tym jeżdżą , ale wiadomo przeskok łańcucha (bądź zerwanie) można sobie wyobrazić jakie są konsekwencję .
Jak dobrze kojarzę to ten napinacz jest usytuowany po stronie skrzyni i w A6 trzeba motor wyciągać.
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-05-21, 09:01   

ralf napisał/a:
I jeszcze jedno pytanie - robić to natychmiast czy to usterka upierdliwa lecz nie grożna???

Kolego robić natychmiast bo jak przeskoczy to pozamiatane,a tu masz temat co się może stać. http://www.a8team.pl/topics10/6054.htm
Ostatnio zmieniony przez 123mielony 2012-05-21, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ralf 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pawel
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 119
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2012-05-21, 18:36   

123mielony napisał/a:
ralf napisał/a:
I jeszcze jedno pytanie - robić to natychmiast czy to usterka upierdliwa lecz nie grożna???

Kolego robić natychmiast bo jak przeskoczy to pozamiatane,a tu masz temat co się może stać.http://www.a8team.pl/topics10/6054.htm



Poczytałem troche w necie jak i byłem w ASO i jak wielu ludzi tyle opini :lol: Ponoć dolny nawet gdyby był uszkodzony to jest niesłyszalny i nie do zdiagnozowania bez wyciągnięcia silnika. Grzechoczą górne a szczególnie jeden(opinia ludzi którzy ten problem przerabiali) :/ Natomiast w ASO śmieją się z tego ,że ludzie wyolbrzymiają ....... do granic możliwości na palcach mogą policzyć przypadki przeskoczenia a urwania to ....... Jestem umówiony na wnikliwą analizę w następnym tygodniu także napisze jak będe tylko coś więcej wiedział.


Pozdrawiam
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-05-21, 19:14   

W aso się śmieją bo oni za naprawę tych silników biorą kasę.Kolego Twoje auto jak uważasz że nie ma problemu to jeździj aż się sprawa sama wyjaśni,tylko wtedy zobaczysz z czego lub z kogo sie śmieją w aso.
 
 
ralf 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pawel
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 119
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2012-05-21, 19:33   

123mielony napisał/a:
W aso się śmieją bo oni za naprawę tych silników biorą kasę.Kolego Twoje auto jak uważasz że nie ma problemu to jeździj aż się sprawa sama wyjaśni,tylko wtedy zobaczysz z czego lub z kogo sie śmieją w aso.



Mie uważam ,że nie ma problemu tylko opieram się na faktach. Jak ktoś już tu pisał "takich co im grzechocze jest setki" opinia również mojego mechanika ,ale konkretnych przypadków zerwania czy też przeskoczenia brak lub margines.W następnym tygodniu w ASO będą go badać aby stwierdzić czy to napinacz i który bo niestety dziś w serwisie to nawet nie jękną także musza przy nim posiedzieć.Wymienie jeżeli okaże sie to faktycznie tą usterką ,ale spotkałem się z opiniami ,że problem i tak powróci za 10-20 tys km także gdzie jest prawda cięzko ...... :-)
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-22, 15:40   

ralf napisał/a:
W następnym tygodniu w ASO będą go badać aby stwierdzić czy to napinacz i który

szczerze współczuję...ale patrząc ,ze jesteś z Wrocławia to poszukaj raczej wśród kolegów warsztatu/mechanika który wie o czym mówi i widział te silniki rozebrane i już to robił.
PS.żaden fachowiec , czy porządny mechanik z fachem w ręku ...nie będzie pracować w ASO za 2,5tys miesięcznie 8-) Dzisiaj aby zatrzymać porządnego fachowca w robocie to trzeba mu zapłacić i go szkolić 8-)
 
 
tobi 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-23, 08:24   

U mnie grzechocze od jakiś 30tyś. Na szafie mam teraz coś koło 300tyś.
Tyle tylko że grzechocze przez chwilę TYLKO jak uruchamiam zimny silnik. Potem już nie.
Z tego co piszesz u Ciebie jest dokładnie odwrotnie.
Faktycznie do wymiany jest jeden górny napinacz. Nie rozwiązuje to jednak problemu. Byłem niedawno w Gdańsku na wymianie klap kolektora i oglądałem jeden motor w którym przeskoczył łańcuch. Tyle tylko że on przeskakuje w innym miejscu a te zabiegi z górnymi napinaczami to chyba tylko bardziej dla ucha...
Praktycznie bez wyjęcia motoru nie ma co podchodzić do rozrządu.
 
 
ralf 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pawel
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 119
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2012-05-23, 15:32   

tobi napisał/a:
U mnie grzechocze od jakiś 30tyś. Na szafie mam teraz coś koło 300tyś.
Tyle tylko że grzechocze przez chwilę TYLKO jak uruchamiam zimny silnik. Potem już nie.
Z tego co piszesz u Ciebie jest dokładnie odwrotnie.
Faktycznie do wymiany jest jeden górny napinacz. Nie rozwiązuje to jednak problemu. Byłem niedawno w Gdańsku na wymianie klap kolektora i oglądałem jeden motor w którym przeskoczył łańcuch. Tyle tylko że on przeskakuje w innym miejscu a te zabiegi z górnymi napinaczami to chyba tylko bardziej dla ucha...
Praktycznie bez wyjęcia motoru nie ma co podchodzić do rozrządu.



Witam,

Dzięki kolego za informacje .U mnie w chwili obecnej ten dzwięk wogóle zanikł chyba się przestraszył :lol: Dokonałem małego zabiegu dolałem oleju bo był na minimum ma 12k przelatane , ogólnie slinik chodzi idealnie praktycznie go nie słychać . Mam 200 k na tablicy i nie wiem czy to w ogóle robić . Spotkałem się z tą samą opinią co piszesz także zastanawiam się czy jest sens i jeżeli już podejde do tematu to wymienie wszystkie z wyciągnieciem motoru.


Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.