Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 3.0TDI ] Nie działa tylny środkowy nawiew i parują  
Autor Wiadomość
ralf 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pawel
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 119
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2012-10-28, 10:53   [D3 05 3.0TDI ] Nie działa tylny środkowy nawiew i parują

Witam

Problem zauważyłem podczas mocnych opadów . Z tyłu zaparowane szyby. Nawiewy z boku działają te pod nogami również chociaż ustawione na max temp. dmuchają letnim powietrzem a w środkowym cisza nawet jak zamknę wszystkie z przodu .

I jeszcze jedno pytanie do użytkowników 3.0 tdi. Przy minusowej temperaturze potrzeba sporo czasu żeby złapał 90 st. Wydaje mi się ze dogrzewanie nie odpala ( z 15 km żeby złapał 90 st.) a przy wyższej prędkości poza miastem wskazówka zatrzymuje się przed 90st. Jak już złapie 90 to trzyma nawet przy prędkościach 200 km przy minusowej temp.

Gdzie szukać problemu?


Pozdrawiam
 
 
TomAs 


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2012-10-30, 15:23   

Kolego możliwe że dogrzewanie silnika webasto szwankuje. Miałem ten sam problem mechanik zdiagnozował że to wina świecy płomieniowej. Po wymianie powinno wszystko wrócić do normy!
 
 
ralf 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pawel
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 119
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2012-10-30, 18:15   

TomAs napisał/a:
Kolego możliwe że dogrzewanie silnika webasto szwankuje. Miałem ten sam problem mechanik zdiagnozował że to wina świecy płomieniowej. Po wymianie powinno wszystko wrócić do normy!



Tak właśnie mi się wydaje ponieważ po starcie zero dymku z webasta a temp. poniżej zera. Po podłączeniu pokaże jakieś błędy czy trzeba wyciągnąć webasto? Może jakieś namiary na dobrego mechanika w okolicach Wrocławia?

Pozdr.
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2012-10-30, 19:15   

VCDS-em zdiagnozujesz, możesz nawet testować działanie.
 
 
TomAs 


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2012-10-30, 19:20   

Taki sam objaw szczególnie rano. Byłem u mechanika żeby mi to sprawdził i pokazało mu że jest spalona świeca płomieniowa w webasto które dogrzewa silnik. Jestem z nim umówiony na przyszły tydzień po 1-erwszym listopada na wymianę( niby trochę jest roboty przy tym ale nie pierwszy raz takie coś będzie robił). Napiszę jak będę po wymianie.
 
 
ralf 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pawel
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 119
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2012-10-30, 20:30   

TomAs napisał/a:
Taki sam objaw szczególnie rano. Byłem u mechanika żeby mi to sprawdził i pokazało mu że jest spalona świeca płomieniowa w webasto które dogrzewa silnik. Jestem z nim umówiony na przyszły tydzień po 1-erwszym listopada na wymianę( niby trochę jest roboty przy tym ale nie pierwszy raz takie coś będzie robił). Napiszę jak będę po wymianie.



Ok

W piątek również poszukam kogoś kumatego bo chłopaki którzy zawsze mi coś tam robią z autem mają jakiś śmieszny komp który ma wszystkie modele aut itd. a jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Do ASO nie jeżdże bo tam tacy fachowcy jak na każdym rogu bynajmniej we Wrocku i ceny mają chyba najwyższe w Polsce. :-D

[ Dodano: 2012-11-03, 18:28 ]
labas napisał/a:
VCDS-em zdiagnozujesz, możesz nawet testować działanie.




zero błędów.... test ok ....a ja dymu z webasta nie widzę przy porannym odpalaniu ..... nie wiem o co chodzi :/
 
 
TomAs 


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2012-11-19, 09:54   

ralf, Witam chwile to trwało ale w końcu działa. Dużo pracy trzeba było zdemontować zderzak żeby się dostać i wyciągnąć ten podgrzewacz. Okazało się, że wszystko działa wystarczyło tylko przeczyścić. Generalnie błąd wyświetla się po podłączeniu kompa więc do końca nie wiadomo o co chodzi :P
 
 
ralf 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pawel
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 119
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2012-11-19, 15:04   

TomAs napisał/a:
ralf, Witam chwile to trwało ale w końcu działa. Dużo pracy trzeba było zdemontować zderzak żeby się dostać i wyciągnąć ten podgrzewacz. Okazało się, że wszystko działa wystarczyło tylko przeczyścić. Generalnie błąd wyświetla się po podłączeniu kompa więc do końca nie wiadomo o co chodzi :P




Dzięki kolego za inf.

Tak jak pisałem u mnie też jest ok z webastem. Dziś wymieniłem termostat bo podczas jazdy od czasu do czasu spadała temperatura (nie zawsze i tylko w trasie ) . Termostat z serwisu i próba 40km w trasie wypadła ok ale podczas wjazdu do miasta(zwolniłem do 70km/h) i delikatnie spadła temp. Pytałem w sewrisie ile jest termostatów bo ponoć jest jeszcze przy skrzyni ,ale jednak nie.... jest jeden..... i teraz nie wiem czy to czasem nie czujnik temp. Kurde fajne auto ale lubią sie duperele psuccc :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.