Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 3.0TDI ] Podwyższony stan oleju ( Olej jak woda ) i  

Robić nie robić
Tak
0%
 0%  [ 0 ]
Nie
100%
 100%  [ 1 ]
Głosowań: 1
Wszystkich Głosów: 1

Autor Wiadomość
Kraczuss 

Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 30 Mar 2019
Posty: 5
Skąd: Ankum
Wysłany: 2021-04-19, 23:39   [D3 05 3.0TDI ] Podwyższony stan oleju ( Olej jak woda ) i

Siemanko 😏
Ogólnie nie wiedziałem który temat wybrać żeby ująć wszystkie bolączki. Z chęcią dowiedziałbym się co o tym myślicie, ponieważ dużo serducha już w nią włożyłem ale zaraz wezme siekierkę i ja porąbie 🤔😁

1. Olej - woda . I tak przy każdej wymianie ( olej zmieniam co 10tys) . Płyn chłodniczy - wykluczony. Pozostaje diesel. Wtryski ?
2. Olej w obudowie filtru powietrza.? - w układzie dolotowym też był widziany.
3. Autko trochę się poci - do tego już doszedłem uszczelka pod klawiaturą.
4. Problem z akumulatorem (Rozrusznikiem???)
To jest dość ciekawe . Zaczęło się od przerywania podczas zaplanu tzn rozrusznik kreci staje kreci staje i odpala( staje - tak jak by się zacinał na pół sekundy i kreci dalej ) - do tego kontrolki i oświetlenie przy tej zacince się przygasają . Chwilę po tych objawach kicia mnie zawiodła i nie odpaliła pod marketem 😤. Na kable bez problemu - tzn Aku do dupy ( Fakt faktem był słabej firmy- był taki gdy kupiłem ). No to kupiłem nowy 100ah. 6 miesięcy bajka noo znowu się zakochałem jak przy zakupie 😁😂 i nastał ten dzień... Znowu zaczęło przerywać. ( Programowanie Aku itd zrobione) poczym Aku puste. Po naładowaniu - dwa odpalenia i puste. Skoro Aku teoretycznie nowe to wymieniliśmy rozrusznik - i znowu bajka...4 dni...WTF? Nie mam już pojęcia

Co zostało zrobione :
- Nowa przepustnica
-dwa nowe motory od klap
-wymieniony pasek pk plus wszystkie rolki a także koło pasowe
-'wyciety' DPF plus EGR - wszystko profesionalnie zrobione we Wrocku. ( Dodam że przed wycięciem był wypalany dwa razy komputerowo - 200km zapchany - raz w normalnym użytkowaniu trochę po mieście, za i ekspresówkach - wypalony - drugi raz zapaliła się kontrolka w trasie do Polski - wypalony po powrocie do De i po dwóch dnia znowu to samo - decyzja o usunięciu )
-i parę tam innych rzeczy...


Prócz waszych spostrzeżeń odnośnie przyczyn. Mam szczere pytanko pchać dalej ( osobiście mi to rybka bo lubię to autko- ale zonaaa😉, dostałem ultimatum w miesiąc ma funkcjonować albo idzie pod mlotek😕) ? Skończył mi się właśnie tuv - nie przeszła ze względu na drążki kierownicze - kolejny ćwiek jak co miesiąc :D . Zaskoczenie ? Emisja spalin bez DPF - w normie 🤔.Dodam autko ma 274 tys przebiegu - kupiłem dwa lata temu z 204.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.