Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 3.0TDI ] pompka paliwa nie pracuje  
Autor Wiadomość
Piotr 
Użytkownik


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Multitronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-01-31, 14:45   [D3 05 3.0TDI ] pompka paliwa nie pracuje

Mam problem z moim audikiem (a8 3.0 TDI) który odmawia posłuszeństwa a w końcu to żelazo a żelazo łaski nie robi :-) . Problem polega na tym, że brakuje mu paliwa co prawdopodobnie jest następstwem tego, że pompa paliwa nie włącza się w porę lub też w ogóle się nie włącza. W związku z tym w filtrze paliwa jak sprawdzam nie ma ON i silnik przestaje pracować. Jak zaleję filtr paliwa to samochód zapali i czasami nawet mogę pojeździć, bo pompa się włączy lub nie. Zrobiłem sobie żaróweczkę która sygnalizuje mi włączenie pompy i zauważam, że pompa włącza się po pewnym czasie, najpierw coś chyba się testuje po żaróweczka mruga, później gaśnie, znów mruga i znów gaśnie i pompa się załącza. Jak pompa się załączy to można jechać dalej jeśli nie to zaczyna mrugać kontrola w kształcie spirali pewno sygnalizuje błąd w komputerze, wtedy ewidentnie brakuje paliwa, nie ma obrotów itp. Jeśli przed wyjazdem włączę pompę na krótko w gnieździe przekaźnika to można jeździć. Przeczytałem całe forum ale nie znalazłem takiego problemu. Czy to jest tak, że pompa nie musi pracować a paliwo „leci” do silnika na zasadzie podciśnienia ale np. filtr paliwa jest przytkany i podciśnienie jest za słabe no i stąd problemy, czy może jest triko które powinno załączyć pompę i to szwankuje – przekaźnik wydaje się dobry bo sprawdziłem domowym sposobem. Kiedy powinna załączyć się pompa w baku? – może ktoś wie, acha paliwa jest pełny bak, ostatnio nawet po 6,18 za litr hiperpowersuperblebleble (ale nic to nie pomogło). Od czego zacząć naprawę? Na komputerze wychodzą jakieś błędy ale nic nie wnoszą do sprawy bo tyle to wiem, że problem z układem zasilania czy cos w tym stylu (to przekazał mi mechanik) :-) . Pozdrawiam wszystkich i czekam na podpowiedzi!
 
 
pawcio 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: paweł
Jeżdzę: A8
Wiek: 40
Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 38
Skąd: chełm/lubelskie
Wysłany: 2012-02-01, 20:25   

a wymieniles filtr paliwa moze jest przytkany czyms
pompa wtryskowa sama zasysa paliwo ze zbiornika a pompa w zbiorniku pracuje w tedy gdy jest mniej niz pol zbiornika i napelnia kosz paliwa z ktorego bierze sobie pompa wtryskowa.
sprobuj wyjac czujnik g210 ze zbiornika taka dluga rura i go wyczyscic on jest od tego jak braknie paliwa w zbiorniku to to wylacza silnik, u mnie tak bylo zapalala sie sprezynka i rzucal palenie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.